Lekeli Ciltler İçin En İyi Güneş Kremi Önerileri

lekeli ciltler için en iyi güneş kremi önerileri
lekeli ciltler için en iyi güneş kremi önerileri

Güneş lekesi günlük yaşantının olumsuz şekilde etkilenmesine neden olan durumlardan biridir. Peki, lekeli ciltler için en iyi güneş kremi nedir? Tüm detaylar yazımızda..

Cilt lekeleri, bir çoğumuz için kabus bir hale gelmiştir. Hepimiz pürüzsüz bir cilde sahip olmak isteriz. Ayrıca lekeli görünmesinin en büyük sebeplerinden biri de güneştir. Fakat burada yapılan en büyük hatalardan biri de, güneş korumasını sadece yaz mevsiminde ön planda tutulmasıdır. Aslında cildimiz, yaş kış farketmeden güneş kremine ihtiyaç duymaktadır. Peki, neden güneş kremi her mevsim de kullanılmalıdır?

Cilt lekeleri için en iyi güneş kremi hangisidir? Bu yazımızda tüm detayları sizlerle paylaşacağız. Ancak öncesinde güneş kremi kullanımında önemini ve püf noktalarına da değinmemiz gerekmektedir. Aynı zamanda en iyi 8 nemlendirici krem yazımıza da göz atmanızı öneriyoruz.

Neden Yaz – Kış Güneş Kremi Kullanılmalı

Güneşten yayılmakta olan UVA ve UVB ışınları, her mevsimde cilde zarar vermektedir. Aslında bulutlu havada bile cildimiz bu ışınlardan etkilenebilmektedir. Hatta şunu da belirtmek gerekir ki, hiç dışarı çıkmadan güneşten yayılmakta olan bu zararlı etkenler, cildimize zarar verebilmektedir. Evet yanlış anlamadınız, evdeyken bile zarar görebilirsiniz. Kısacası ister evde ister dışarıdayken güneş cildimize olan yoğun temasıyla, çilli ve lekeli bir görünüm elde edebilmektedir. Oldukça ciddi boyutlara varan bazı cilt sorunlarına da neden olabilmektedir. Bu durumda da aslında “neden her mevsimde güneş kremi kullanılmalı?” sorusunu açık olarak cevaplamaktadır.

Bu nedenle de evde veya dışarıda farkında olmadan, cildin her mevsim güneş kremine ihtiyaç duymaktadır. Kullanımı sağlanan güneş kremi ürününü ise 2 ila 2,5 saat aralığında mutlaka yenilenmesi önerilir. Güneş çıkmadan öncesinde en az 15-20 dakika öncesinde uygulanması gerekir ki kremden maksimum düzeyde verim alınabilsin. Peki, en iyi güneş kremi hangisidir?

günlük kullanım için; la roche posayin anthelios serisi
günlük kullanım için; la roche posayin anthelios serisi

Günlük Kullanım İçin; La Roche Posay’ın Anthelios Serisi

Güneş kremi markaları arasında en sık kullanılanlardan biri de La Roche Posay’ın Anthelios serisi bizimde favorilerimiz arasında yerini almıştır. La Roche Posay Anthelios UVmune SPF 50+ yenilenen formülü ile birlikte uzun süreli UVA ışınlarına karşı oldukça etkilidir. Aynı zamanda Kızılötesi A ışınlarıyla birlikte hava kirliliğinin de cilt üzerinde oluşturabilecek hasara karşı koruyucu olduğu bilinmektedir. Cilt üzerinde beyaz bir iz bırakmayan ve suya, tere ve kuma karşı oldukça dayanıklı olan bu krem, hafif bir yapısıyla birlikte ciltte ağırlık hissiyatı yaratmıyor. Bir güneş kreminden beklenilecek en iyi performansı sergilemektedir. Özellikle de beyaz tenli ve hassas bir cilt tipine sahipseniz, bu kremin etkisiyle vazgeçilmeziniz olacaktır.

cilt eşitliği için; la roche posay antrelios pigment correct spf50+
cilt eşitliği için; la roche posay antrelios pigment correct spf50+

Cilt Eşitliği İçin; La Roche Posay Anthelios Pigment Correct SPF50+

Cilt üzerindeki güneş lekeleri sizi rahatsız mı ediyor? Öyleyse hem cildin güneş lekesine neden olan etkisinden koruyacak, hem de var olan lekelerin görünümünü azaltacak güneş kremlerini kullanmanızı öneriyoruz. La Roche Posay Anthelios Pigment Correct SPF50+, cilt üzerindeki UV ışınlarından dolayı oluşan lekeli görünüm ve renk eşitsizliği gibi durumları yaşamakta olan kişiler için harika bir tercih olacaktır. Yüksek koruma faktörüyle birlikte renkli formülüyle tamamlanmakta olan bu ürün oldukça sevilmektedir. Cilt üzerindeki renk eşitsizliğini ortadan kalmak için bu kremi kullanmanızı tavsiye ederiz. Aynı zamanda düzenli bir şekilde kullanılması durumunda cilt üzerindeki lekelerin giderilmesine de yardımcı olacaktır.

kuru cilt için; la roche posay anthelios ultra hydrating cream spf50+
kuru cilt için; la roche posay anthelios ultra hydrating cream spf50+

Kuru Ciltler İçin; La Roche Posay Anthelios Ultra Hydrating Cream SPF 50+

Kuru bir cilt yapısına sahip olanların güneş bakımı konusunda oldukça hassas olmaları gerekir. Kuru ciltler, yapısından kaynaklı cilt bariyerinde yeterli miktarda nem biriktirememektedir. Aynı zamanda maruz kalınan güneş de cilt üzerinde ekstra olarak kuruluğa neden olabilmektedir. Bu durum da kuru ciltleri, lekeli bir görünüm başta olmasıyla birlikte birçok cilt sorununa karşı daha savunmasız kılmaktadır. Sizler de kuru ve hassas bir cilt yapısına sahipseniz önerimiz, La Roche Posay Anthelios Ultra Hydrating Cream SPF50+ olacaktır. Yüksek koruyuculuğuyla birlikte yoğun nemlendirme özelliğine sahip olan bu krem, kuru ciltlerin güneşden dolayı lekelenmelerinin önüne geçme de yardımcıdır. Aynı zamanda UVA, UVB ve Kızılötesi ışınlarıyla birlikte hava kirliliğinden neden olan bazı hasarlara karşı cilt yapısını korumakta olan bu krem, suya dayanıklı bir yapıya sahiptir. Ayrıca güneşe karşı alerjik durumlar gösteren ciltler için de oldukça ideal bir seçenektir. Kuru ve hassas cilt yapısı için en iyi güneş kremlerden biridir.