Reformer Pilates Zayıflatır Mı

reformer pilates zayıflatır mı
reformer pilates zayıflatır mı

Reformer Pilates Nedir

Reformer pilates nedir? Son dönemlerde oldukça popüler bir hale gelen egzersizlerden biridir. Diğer egzersiz çeşitleriyle birlikte karşılaştırılması durumunda pek çok farklılık göze çarpmaktadır. Faydalarıyla birlikte sürekli olarak gündeme gelmesiyle birlikte pek çok kişi reformer pilatese karşı ilgi duymaya başlamıştır. Reformer pilates diğer egzersiz çeşitlerine göre pek çok avantajı olan egzersizlerden biridir. Aynı zamanda oldukça da sağlıklıdır. Farklı spor türlerinde eklemlere yük binmesiyle birlikte kas ağrılarının meydana gelmesi, sakatlanmalar, bel ve sırt bölgesinde ağrıların oluşması gibi durumların ortaya çıkması söz konusudur. Reformer pilates uygulanması durumunda bu problemler ortadan kalkmaktadır. Eklemlere be belli kas gruplarına yük binmemektedir. Uygulanan egzersizlere göre kasların daha dengeli bir şekilde çalışmasıyla birlikte güçlenmesini sağlamaktadır.

Pilates hareketleri için tasarlanan özel bir aletle birlikte vücudun kaybetmiş olduğu enerjinin tekrardan kazanmasına ve kolay bir şekilde toparlanmasına yardımcı olmaktadır. Reformer aletiyle birlikte pek çok egzersiz yapılabilmektedir. Bu özelliğe sahip olan farklı bir spor aleti bulunmamaktadır. Reformer egzersizleri birbirini takip ederek akıcı hareketlerle birlikte devamlılık sağlamaktadır.

Reformer Pilates İnceltir Mi

Reformer pilates sayesiyle vücut yorulmayacak şekilde kasların kuvvetlenmesine destek olmaktadır. Aletli bir pilates uygulaması olmasıyla birlikte reformer pilates yağ yakımını destekleyerek incelmeyi sağlamaktadır. Tüm kas grubunun aynı şekilde çalışmasını sağlayarak vücudun daha kolay bir şekilde şekile girmesini sağlamaktadır.

Reformer Pilates Zayıflatır Mı

Reformer pilates kas ve iskelet sisteminin gelişimini hedeflemekte olan egzersiz çeşitlerinden biridir. Kardiyo egzersizleri arasında yer almamakta ve kalori harcanmasını hedeflememektedir. Fakat reformer pilates zayıflatır mı sorusuna kısa bir şekilde cevap verilmesi durumunda kesinlikle zayıflatmadığını belirtemeyiz. Reformer egzersizleri zayıflamaya yönelik olumlu etkiler yaratmaktadır. Reformer pilates egzersizleri, vücut görünümünün düzenlenmesini sağlayan pek çok egzersiz içeriğine sahiptir. Reformer pilates de uygulanan yöntemlerle birlikte yaklaşık olarak 4 beden kadar incelme görülebilmektedir. Aynı zamanda reformer pilates pek çok sporun aksine her yaş grubunda yapılabilecek egzersiz bütünü olmasıyla birlikte fazla kilolarından şikayet eden ve görünümünden rahatsız olan farklı yaş grubundaki kişileri rahat bir şekilde uygulayabileceği egzersizlerden biridir.

reformer pilatesin faydaları nelerdir
reformer pilatesin faydaları nelerdir

Reformer Pilatesin Faydaları Nelerdir

 • 100 ve üzerinde egzersiz hareketlerin yer almasıyla birlikte reformer ile birlikte fiziksel ve mental olarak gelişimi destekler.
 • Yer çekiminin etkisinden dolayı az hissiyat verir ve egzersizlerin daha rahat bir şekilde uygulanmasına destek olur.
 • Eklemlerde daha az yük binmektedir.
 • Kalori harcama miktarında artış gösterir ve kasların güçlenmesini sağlar.
 • Esneklikte artma gösterir ve kan dolaşımının hızlanmasını sağlar.
 • Alt karın kaslarının güçlenmesini sağlamaktadır. Özellikle de doğumdan sonra sarkan karın problemlerine çözüm olabilmektedir.
 • Sakatlanma riskini minimum seviyeye indirir.
 • Boyunda ve bel bölgesinde fıtık riskinin azalmasını sağlar.
 • Duruşunuzun daha dik olmasını sağlar.
 • Karın kaslarının güçlenmesini sağlar ve daha şekilli bir karna sahip olunur.
 • Dayanıklılığın artması sağlanır.
 • Koordinasyonun artması sağlanır.
 • Stresin azalmasına destek olur.
 • Konsantrasyonun artmasını sağlar.

1 Saat Reformer Pilates Kaç Kalori

Reformer pilates daha fazla kalori harcanmasını sağlamaktadır. Aynı zamanda yakılan kalorinin zorluk seviyesine göre etki göstermektedir. Ortalama olarak 67 kiloda olan bir kişi için başlangıçta 50 dakika boyunca mat pilates yaptığında 175 kalori harcamaktadır. Fakat reformer pilates yapıyorsa 250 kalori harcamakta ve yağ oranına göre daha fazla kalori harcayabilmektedir.

Reformer Pilates Ne Kadar Sürede Etki Eder

Reformer pilates kısa bir süre içerisinde etki eden egzersizlerden biridir. Fakat vücudunuza uygun olan aleti bulabilmek ve vücudunuzun değişime hazırlanabilmesi açısından en az 1 ay süre gerekmektedir. 1 ay sonrasında ise vücudunuz sıkılaşır, incelir ve kas oranınızda artış görülmektedir. Bu süre içerisinde en az 3 ay kadar süre gerekmektedir.