1 Ayda Kaç Kilo Verilir

1 ayda kaç kilo verilir
1 ayda kaç kilo verilir

1 Ayda En Fazla Kaç Kilo Verilir

Günümüzde kilo vermek isteyen bireylerin ilk olarak düşündüğü şey “1 Ayda Kaç Kilo Veririm ?” sorusudur. Fakat diyet yapan kişilerin bir ayda verilebilecek kilo miktarı kişiden kişiye değişiklikler göstermektedir. Ancak bu konuyla ilgili bir genelleme yapmak istersek 2 ila 4 kilo aralığında kilo kaybı gerçekleşebilmektedir. Yine bu durum da kişinin gün içerisindeki beslenme düzeni ve egzersiz sıklığına göre değişiklikler göstermektedir.

 

Diyetle 1 Ayda Kaç Kilo Verilir
Diyetle 1 Ayda Kaç Kilo Verilir

Diyetle 1 Ayda Kaç Kilo Verilir

Düzenli olarak yapılmakta olan diyet sonucunda kişiden kişiye değişiklik göstermiş olsa da kişinin yaklaşık olarak 1 ay boyunca diyet yapması sonucunda 2 ila 6 kilo aralığında kilo kaybı yaşaması mümkün olacaktır.

Spor Yaparak 1 Ayda Kaç Kilo Verilebilir
Spor Yaparak 1 Ayda Kaç Kilo Verilebilir

Spor Yaparak 1 Ayda Kaç Kilo Verilebilir

Vücudunuzda fazla bulunmakta olan yağlardan kurtulmanın birçok yolu bulunmaktadır. Bunlara örnek vermek gerekirse hemen hemen herkesin düzenli olarak yapması gereken iki temek seçenek bulunmaktadır. Bunların arasında en önemlisi sağlıklı ve düzenli beslenme programı uygulamaktır. Yemek konusunda kendinize tanımış olduğunuz toleransları sınırlı hale getirdiğinizde kilo vermeye de başladığınızı fark edebilirsiniz. Bununla birlikte beslenmenin çok önemli olmasıyla birlikte aynı zamanda egzersizle dengeliyor olmakta oldukça önem taşımaktadır.

Sporla birlikte dengelenen diyet programları sonucunda mükemmel sonuçlar elde edilebilmektedir. Gerek spor salonuna yazılın veya evde yapın fark etmez. Önemli olan vücudunuza uygun olan egzersizleri yapmaktır. Böylece kilo vermeyi sağlarsınız hem de fit bir görünüm elde etmiş olursunuz. Peki Spor Yaparak 1 Ayda Kaç Kilo Verilebilir ? diye sorduğunuzda kısaca cevaplarsak; bu konunun cevabı kişiden kişiye değişiklikler göstermektedir. Cinsiyet, boy, kilo, genetik faktörler, aktivite sıklığı, yaş gibi hatta organlarınızla da değişiklikler gösterebilmektedir. Ancak genel olarak bir rakam vermek gerekirse, sporla 1 ayda yaklaşık olarak 2 ila 6 kilo verilebilmektedir.

Yürüyüş Yaparak 1 Ayda Kaç Kilo Verilir
Yürüyüş Yaparak 1 Ayda Kaç Kilo Verilir

Yürüyüş Yaparak 1 Ayda Kaç Kilo Verilir

Düşük Hızda Yapılan Yürüyüş

Buradaki düşük hız saatte 2,5 kilometre hızındadır. Bir saat bu hızda yürümeniz sonucunda yakmış olduğunuz kalori miktarı da aşağıdaki gibidir.

  • 55 kilo : Yaklaşık olarak 154 kalori harcar.
  • 82 kilo : Yaklaşık olarak 230 kalori harcar.
  • 109 kilo : Yaklaşık olarak 305 kalori harcar.
  • 136 kilo : Yaklaşık olarak 381 kalori harcar.

Orta Hızda Yapılan Yürüyüş

Burada belirtilmekte olan orta hız saatte 3,5 kilometre hızdır. Bu hızda bir saat yürüyüş yaptığınızda yakmış olduğunuz kalori miktarı aşağıdaki gibidir.

  • 55 kilo : Yaklaşık olarak 237 kalori harcar.
  • 82 kilo : Yaklaşık olarak 353 kalori harcar.
  • 109 kilo : Yaklaşık olarak 469 kalori harcar.
  • 136 kilo : Yaklaşık olarak 485 kalori harcar.

Sizlere belirtmiş olduğumuz örnekler şunu göstermektedir; kilonuz ne kadar fazla ise bir saatlik yürüyüşle yakmış olduğunuz kaloride o kadar fazladır. Aynı zamanda yürüyüş hızınızı arttırarak daha fazla kalori yakabilirsiniz. Kilonuzun kaç olduğuna ve yürüme hızınıza göre yakmış olduğunuz kalori ve kiloyu yukarıdaki verilere bakarak tahminde bulunabilirsiniz.

Yürüyüşle birlikte aynı zamanda diyet yaptığınızda, gün içerisinde almış olduğunuz kalori miktarı ve yakmış olduğunuz kalori miktarının farkı verdiğiniz ya da almış olduğunuz kiloyu ortalama olarak gösterebilmektedir. Örnek vermek gerekirse günlük olarak 1800 kalorilik yemek yediniz ve 2000 kalori yaktınız, bunu bir hafta boyunca uyguladığınızda sonuç olarak yaklaşık 2 kilo vermiş olursunuz. 1800 kalori alıp 2300 kalori yaktığınızda ise haftada yaklaşık olarak 5 kilo vermeniz mümkün olacaktır.

Aynı zamanda  10.000 Adım Kaç Kalori  konu başlıklı yazımıza da göz gezdirmenizi tavsiye ediyoruz.