Yağdan Nasıl Kilo Verilir

Yağdan Nasıl Kilo Verilir
Yağdan Nasıl Kilo Verilir

Kilo verme dönemindeyken en önemli kısım yağdan kilo verebilmektir. Öncelikle ilk başta tartıldığınızda vücudunuzda yüzde kaç yağ, yüzde kaç kas oranı çıktığı konu oldukça önemlidir. Spor yaptığınızda ve düzenli olarak diyet yaptığınızda vücut su kaybeder, kas kaybeder ve yağ yakmaktadır. Yağların yakılmasıyla birlikte kaslar oluşmaktadır ve vücutta daralmaktadır. Peki Yağdan Kilo Vermek Nedir ? Yağdan Nasıl Kilo Verilir ? 

Yağdan Kilo Vermek için Ne Yapmalı

https://youtu.be/yMbNX-9CuN0

Kas Olarak Değil, Yağ Olarak Kilo Vermek

Beslenme programınızda kendinizi aç bırakırsanız öncelikle su kaybedersiniz. Ardından kas oranınızda düşüş olmaya başlar. Yemek yediğiniz anda da özellikle yediğiniz katı yağlar vücutta direk olarak depolanmaktadır. Çünkü vücut açlık durumuyla karşı karşıya kalmıştır. Aç kalan vücut uyarı verdiğinden dolayı almış olduğu ilk sağlam besini depolamaktadır. Bu durumun önüne geçmek için kaslardan yakmamaya özen gösterilmelidir. Yağdan kilo nasıl verilir ? diye sorduğunuzda; bitkisel yağlar mümkün olduğunca özellikle sıvı yağlar tüketilmelidir.

Faydalı bitkisel yağ kategorisinde öncelikle ilk sırada çiğ kuruyemişler yer almaktadır. Çiğ kuruyemişler çiğ badem, çiğ fındık, çiğ fıstık, çiğ cevizi yer almaktadır. Sağlıklı yağlar tüketerek vücudunuza alınması gereken yap miktarının sınırlanmasını sağlar ve var olan yağların da yakımını hızlandırmaktadır. Kısacası yağ yakmak için yağ tüketmek gerekir. Fakat tamamen sağlıklı yağlar tüketilmelidir.

Yağdan Nasıl Kilo Verilir
Yağdan Nasıl Kilo Verilir

Yağdan Kilo Nasıl Verilir

Sağlıklı besinlerin aşırı tüketimi sonrasında da zararlı hale gelebilmektedir. Sizlere sağlıklı yağ tüketiminin öneminden bahsettik fakat belirtilmelidir ki bu yağlar ne kadar faydalıdır ve sağlıklı olsa da dikkatli tüketilmediği durumda yine yağlanma gibi durumların oluşmasına neden olacaktır.

Öncelikle yağdan kilo verebilmek için ihtiyacınız olan kalori miktarından fazlasını almamaya dikkat etmeniz gerekmektedir. Yaktığınızdan daha fazla kalori alırsanız yine kilo kilo vermeniz mümkün olmayacaktır. Almış olduğunuz kalorileri hangi gıda maddelerinden aldığınız ve ne kadar almış olduğunuzda büyük önem taşımaktadır. Günlük olarak 1200 kalori yakan bir kişinin 1700 kalori alması demek kısa bir süre içerisinde kilo almaya başlaması demektir. Aynı zamanda vücudunuzu şaşırtarak kilo vermek, kilolarınızı yağdan vermeye yardımcı olacaktır. Örnek vermek gerekirse; bir gün çok az kalori alın diğer gün ise normal kalori alın. Sürekli aynı besinleri tüketmemeye de özen gösterin.

Yağdan Kilo Verdiğimizi Ne Zaman Anlarız
Yağdan Kilo Verdiğimizi Ne Zaman Anlarız

Yağdan Kilo Verdiğimizi Ne Zaman Anlarız

Genel olarak dışarıdan bakılarak tek başına yağdan kilo verdiğinizi anlamak pek mümkün değildir. Su kaybı veya kay kaybı da kilo vermiş görünümü sağlamaktadır. Fakat çok kaslıysanız ve spor yapmadan sıkı bir diyet yaptıysanız kas kaybını fark edebilirsiniz. Kollarınızda ve bacaklarınızda daralma, zayıflama gibi durumların oluşması “kastan kilo vermişsiniz” anlamına gelmektedir.

Vücut Ne Zaman Yağ Yakar
Vücut Ne Zaman Yağ Yakar

Vücut Ne Zaman Yağ Yakar

Tüm egzersizlere başlamadan önce en az 15-20 dakika ısınma yapılması gerekmektedir. Bu sakatlık riskini azaltmaktadır. Isınma sonrasında spor yapılmaya başlandığında vücut öncelikle şekeri ve karbonhidratı yakmaktadır. Vücudunuzda ne kadar çok şeker ve karbonhidrat bulunuyorsa, yağ yakmaya başlaması da o kadar gecikmektedir. Bu sebeple sporcular şekerli besinlerden uzak durmaktadır. Şeker, vücudunuzun yağ yakmaya başlama süresini uzatmaktadır. Şeker tüketimi, daha fazla spor yapmanıza neden olur ve sonuç olarak geç de olsa yakmanıza neden olacaktır.

Yağlar Kasa Dönüşür Mü
Yağlar Kasa Dönüşür Mü

Yağlar Kasa Dönüşür Mü

Kas bir dokudur. Yağ ise bir maddedir. Yağların kasa dönüşmesi mümkün değildir. Fakat yağ oranınızı düşürebilir, kas kütlenizi arttırabilirsiniz. Konuyla detaylı olarak sizlerle paylaşmış olduğumuz https://sporvebeslenme.com/yaglar-kasa-donusur-mu/ yazımıza göz gezdirebilirsiniz.