En İyi 8 Nemlendirici Krem

en iyi 8 nemlendirici krem
en iyi 8 nemlendirici krem

Cildin nemlenmesi oldukça önemlidir. Işıl ışıl sağlıklı bir şekilde parlayan, taze ve nemli bir cilde sahip olabilmek için en iyi 8 nemlendirici krem yazısına göz atarak faydalı bilgiler edinebilirsiniz. Nemlendirmek, cilt için yapılan en iyi şeylerden biridir. Yaşlanma belirtilerinin gecikmesiyle birlikte daha sağlıklı ve taze bir görüntünün sağlanması için, cilt tipine uygun bir yüz nemlendiricisinin kullanılması gerekir. Bu yazımızda ise daha uygular uygulamaz hemen etkisini hissedeceğiniz, cildinizi iyi bir şekilde nemlendirecek, daha taze ve sağlıklı bir görüntü elde edecek, deneyerek çok seveceğiniz en iyi nemlendirici krem önerileri yazımızı sizlerle paylaşmaktayız. Aynı zamanda kuru ciltler için en iyi 6 yüz maskesi konu başlıklı yazımıza da göz atmanızı öneriyoruz.

l'oréal paris nem terapisi aloe vera suyu
l’oréal paris nem terapisi aloe vera suyu

L’Oréal Paris Nem Terapisi Aloe Vera Suyu

Aloe Vera ile birlikte hızlı bir şekilde ferahlatan, daha nemli cilt yapısına uyum sağlamak için L’Oréal Paris Nem Terapisi Aloe Vera Suyu‘nu kullanabilirsiniz. Su bazlı likit dokusu hızlı bir şekilde emiliyor ve yoğun bir şekilde nem sağlamasıyla birlikte ferahlık sağlamaktadır. Anında daha ferah, daha yumuşak bir cilde ulaşmanız mümkündür. Hyaluronik asit ve aloe vera içeriğine sahip olan bu nemlendirici, tüm cilt tipleri için kullanımı uygundur.

garnier hyaloronik aloe jel
garnier hyaloronik aloe jel

Garnier Hyaloronik Aloe Jel

Jel bir dokuya sahip olan Garnier Hyaloronik Aloe Jel, hem ferahlatıyor hem de nem sağlamaktadır. %96 doğal kaynak içeriğine sahip olan bu jel krem, adından da anlaşıldığı gibi Hyaluronik Asit ve Aloe Vera içeriğine sahiptir. Bu formülle birlikte cildiniz 48 saat boyunca nemlenmektedir. Ferahlatıcı jel dokusunu ve cilde sağlamış olduğu nemlilik hissiyatı çok seviliyor.

kiehl's ultra facial cream
kiehl’s ultra facial cream

Kiehl’s Ultra Facial Cream

Bu güne kadar kullanımı sağlanan en iyi nemlendiricilerden biri de Kiehl’s Ultra Facial Cream. Buzul glikoproteinleri, skualan ve gliserin içeriğine sahip olan formülüyle birlikte 24 saat boyunca nemlendirici etkisine sahiptir. Bu zorlu hava koşullarında bile cildin nem kaybetmesinin önüne geçen bu krem, 2.3 kat daha fazla nem vermesiyle birlikte cildin gün boyunca oluşan tüm nem ihtiyacını karşılamaktadır. Aynı zamanda oldukça hafif bir yapıya sahip, hızlı bir şekilde emiliyor ve ciltte asla ağırlık hissiyatı yaratmıyor.

vichy mineral 89
vichy mineral 89

Vichy Mineral 89

Nemlendirici kullanmak için yeni başlıyorsanız, hafif ama oldukça etkili olan, cildin günlük nem ihtiyacının karşılanmasını sağlayacak en iyi nemlendirici kremlerden biri de Vichy Mineral 89. Gençseniz ve henüz cilt bakımına başlamadıysanız ama cildin de nemlendirilmesine ihtiyacı olduğunu düşünüyorsanız, Vichy Mineral 89 en doğru seçeneklerden biri olacaktır.

İçeriğinde yer alan %89 oranındaki Vichy Termal Suyu, doğal kaynaklı hyalüronik asit, ve Vichy mineral tuzları içermekte olan bu nemlendirici cilt üzerine uygulanması durumunda, cilt sanki su içmiş gibi hızlı bir şekilde emilim sağlamaktadır. Mineral 89’un etkilerine gelinmesiyle birlikte cildin daha nemli, güçlü, canlı ve dolgun bir görüntüye sahip olunması sağlanmaktadır.

la roshe posayin toleriane sensitive nemlenirici krem
la roshe posayin toleriane sensitive nemlenirici krem

La Roshe – Posay’in Toleriane Sensitive Nemlendirici Krem

Hassas bir cilt yapısına sahip olmanız durumunda, yüzünüze sürmüş olduğunuz kremlerin bazıları rahatsızlık hissiyatı yaratabilmektedir. Yanma, batma, kızarıklık ve kaşıntı gibi hassas ciltlere özgü bu rahatsızlıkların minimum seviyeye indirilmesi için cildin yatışmasını sağlayacak kremlerin kullanımı tercih edilmelidir. La Roche – Posay’ın Toleriane Sensitive nemlendirici kremi, prebiyotik içeriğiyle cilt bariyerini yenilemesiyle birlikte cilt üzerinde gözle görülebilen hassasiyeti yatıştırmak için yardımcı olmaktadır. Aynı zamanda niasinamid, gliserin, seramid ve termal su içeriğiyle birlikte cildin nemlenmesini sağlamaktadır. Bu nemlendiriciler aynı zamanda bebek ve çocuklar için de oldukça uygun olduğunu da belirtebiliriz.

cerave yüz kremi gfk 25
cerave yüz kremi gfk 25

CeraVe Yüz Kremi GFK 25

Normal ya da kuru bir cilt yapısına sahipseniz, cilt bariyerinin güçlenmesini sağlayabilmek için gün içerisinde nemli kalmasını sağlamanız mümkündür. CeraVe yüz kremi, formülündeki cilt için gerekli duyulan 3 temel seramid, niasinamid ve hyalüronik asit içeriğine sahiptir. Böylece hem cilt bariyerini güçlendirmekte hem de cildin nemini gün boyunca arttırmasıyla koruyucu sağlamaktadır. Ayrıca içerisindeki SPF 25 ile birlikte cildi güneşin zararlı etkilerinden korumaktadır. Eğer cilt gün boyunca iyi bir şekilde nemlendirecek hem de SPF içeriğine sahip bir nemlendirici arıyorsanız, CeraVe Yüz Kremi GFK 25 kullanmanızı öneriyoruz.

skinceuticalsin daily moisture krem
skinceuticalsin daily moisture krem

SkinCeuticals’ın Daily Moisture Krem

Normal ya da yağlı bir cilt yapısına sahipseniz, cildin yağlandırmadan nemlendirilmesini sağlayacak ve aynı zamanda da gözeneklerin gizlenmesi için bir nemlendirici arayışı içerisindeyseniz, SkinCeuticals’ın Daily Moisture kremini denemenizi öneriyoruz. Hafif bir dokuya sahip ve yağsız formüle sahip olmasıyla cildin ekstra olan yağlandırmayadan muhteşem bir nem vermektedir. Ayrıca içermiş olduğu Brezilya deniz yosunları, cilde protein, amino-asit ve temel mineralleri iletmektedir, böylece nem cilt üzerinde depolanmaktadır. Zencefil ve tarçın içeriğiyle birlikte cildi yağlandırmamasıyla gözeneklerin görünümünü küçültmektedir.

vichy'nin aqualia thermal rich cream
vichy’nin aqualia thermal rich cream

Vichy’nin Aqualia Thermal Rich Cream

Normal ya da kuru bir yapınız varsa ve gün içerisinde kullanacağınız, yoğun nem vermekte olan bir nemlendirici arıyorsanızi Vichy’nin Aqualia Thermal Rich Cream‘ini kullanmanız sizler için güzel bir seçenek olacaktır. İçeriğinde yer alan hyalüronik asit, shea yağı ve sodyum pca ile cildin 48 saat boyunca nemlenmesini sağlayan, kaybetmiş olduğu nemi geri kazandırmasıyla bu nemlendirici, kuruluktan kaynaklı oluşan ince çizgilerin de azalmasına yardımcı olacaktır.