Evde Kilo Nasıl Verilir

evde kilo nasıl verilir
evde kilo nasıl verilir

Spor salonuna gitmeden sağlıklı ve kalıcı bir şekilde kilo vermeniz mümkündür. Evde, düzenli egzersiz ve düzenli bir beslenme programı ile istediğiniz kiloya ulaşabilirsiniz. Doğru ve sağlıklı bir şekilde nasıl zayıflanır ? spor salonuna gitmeden evde yapabileceğiniz egzersizler ile nasıl zayıflanabilir ? gibi birçok merak ettiğiniz sorularınızın cevabı bu makalemizde yer almaktadır.

Evde Nasıl Kilo Verilir

Diyet yapan bireylerin kilo verdikten kısa süre sonrasında verilen kiloların tekrar geri alınması oldukça sinir bozucu bir durudur. Yanlış beslenme düzeni, abur-çubur tüketimi, hareketsiz yaşam ve hatta yetersiz ve düzensiz uyku düzeni de kilo alımında büyük bir etkendir. Diyet yaptıktan sonra kalıcı bir kiloya sahip olmak istiyorsanız, düzenli beslenme, düzenli egzersiz ve düzenli uyku düzenini yaşam tarzı haline getirmek gerekiyor. Kısa zamanlı kilo verdiren şok diyetler yerine sağlıklı ve doğal yöntemler ile kendinize bir beslenme programı hazırlayıp sağlıklı kilo verebilirsiniz.

evde kilo verme
evde kilo verme
  • Aşama : Sağlıklı Bir Diyet Programı Hazırla

    Her bireyin vücut tipi farklıdır, bu sebeple de uygulayacağı diyet programı da tamamen kişiye özel olmalıdır. Kimisinde erken etki gösteren bir başka kişide de uzun süre sonrasında etki gösterebilmektedir hatta hiç etki göstermeyip tam tersine kiloda aldırabilir. Bir uzman veya diyetisyen yardımı alarak mutlaka size uygun olan kişisel bir diyet programı uygulamanız tavsiye edilmektedir.
  • Aşama : Sağlıklı Beslenme Alışkanlığına Devam EdinSağlıklı ve düzenli uygulanan diyet listesi dışındamutlaka aksatmadan egzersiz yapın, diyetteyken kilo vermede oldukça faydası olacaktır. Öğün atlamayın düzenli ve dengeli beslenmeye devam etmelisiniz.
  • Aşama : İstikrarlı Bir Şekilde İlerleyinZayıflamak gibi bir planınız var ise ertelemeyin. Erteliyor olmanız sizin vücudunuzun yağ oranı birikecek böylece kilo vermenizi de zorlaştıracaktır. Vücut Ne Kadar Sürede Kilo Vermeye Başlar
vücut ne kadar sürede kilo vermeye başlar
vücut ne kadar sürede kilo vermeye başlar

Vücut Ne Kadar Sürede Kilo Vermeye Başlar

Gün içerisinde alınan ve yakılan kalori miktarları arasında toplamda 7200 olduğunda bireyler tartıda 1 kilo daha az gelmeye başlayacaklardır. Uygulanan beslenme ve antrenman programına göre değişiklik gösterebilmektedir. Bu süreç 3 günde de olabilir, 3 haftada da olabilir. Tamamen sizlerin programına bağlıdır.

Kilo Vermede Spor Yapmanın Önemi
Kilo Vermede Spor Yapmanın Önemi

Kilo Verme Sürecinde Spor Yapmanın Önemi

Beslenmenin her ne kadar kilo verme üzerinde büyük bir etkisi olsa da, spor yapmakta büyük önem taşımaktadır. Eğer bireyler, uyguladıkları diyet programıyla birlikte düzenli bir antrenmanda yaptığında kilo vermeyi hem kolay hale getirir hem de fit bir görünüm elde edilir.

Spor Yapmaya Başladıktan Ne Kadar Süre Sonra Kilo Verme Başlar
Spor Yapmaya Başladıktan Ne Kadar Süre Sonra Kilo Verme Başlar

Spor Yapmaya Başladıktan Ne Kadar Süre Sonra Kilo Verme Başlar

Egzersizden sonra 15-20 dakika veya 30 dakika sonrasına kadar yağ yakımı da devam etmektedir.

Hangi Spor Daha Fazla Kalori Yaktırır
Hangi Spor Daha Fazla Kalori Yaktırır

Hangi Spor Daha Fazla Kalori Yaktırır

  • İp Atlama :  30 dakika boyunca, ip atlamak yaklaşık olarak 300 kalori yaktırır.
  • Koşmak   :  45 dakika boyunca, yaklaşık olarak 400  kalori  yakılır. Fakat bu değerler kişiden kişiye değişmesiyle birlikte temposuyla da değişiklik göstermektedir.
  • Yürüyüş    : 1 saat tempolu yürüyüş yaklaşık olarak 350 kalori yaktırır.

Daha öncesinde konuyla ilgili olarak paylaşmış olduğum makalelere de göz gezdirebilirsiniz;

 

En Etkili 5 Karın Egzersizi

Evde Yapılabilecek Egzersizler

3 Etkili Kalça Egzersizi ;