Kaş’ta Nerede Ne Yenir

kaş'ta nerede ne yenir
kaş'ta nerede ne yenir

Kaş Antalya’nın en büyük yüz ölçümüne sahip olan dördüncü ilçelerinden biridir. Deniz turizmi bakımından şehir ve ülke genelinde ve hatta dünya genelinde büyük bir önem taşımaktadır. Sadece deniz turizmi açısından değil tarihi açıdan da önemli bir yere sahip olan Kaş, yaz mevsiminde turistlerin bölgeye akın etmesiyle bulunan nüfusunun birkaç katına çıkmaktadır.

Tarihi su altı şehirlerine sahip olmakta olan Kaş plajları, kanyonları ve şelaleleriyle birlikte misafirlerine adrenalin dolu doğa sporlarını yapmasını sağlayarak, daha eğlenceli dakikalar yaşama imkanı sağlar. Peki, Antalya Kaş’ta Nerede Ne Yenir?

İçerik Başlıkları

Kaş Nerede, Kaş’a Nasıl Gidilir

  • Antalya’nın ilçesi olan Kaş, Antalya şehir merkezinin batısında yer almaktadır. İlçenin şehir merkezine uzaklığı ise 190 kilometre civarındadır.
  • İlçenin batısında ise Muğla, Fethiye, kuzeyinde Elmalı, doğusunda ise Uçağız yer almaktadır. Kaş, tarihi Likya ve Karia yollarının kesişiminde yer almaktadır.
  • Bu sebeple de tarih açısından da oldukça önemli bir yerdedir. İlçenin bilinen en eski adı ise Habesos’tur ve bu ad Hititlere kadar dayanmaktadır.
  • Antalya ve Fethiye körfezi arasında bulunan yarımadanın, yani Teke Yarımadası’nın içersinde bulunan Kaş, Akdeniz Bölgesi’ndeki en düşük gündüz sıcaklığına sahiptir.
  • Kıyıdan yaklaşık olarak 2 kilometre açıkta yer alan Meis Adası’na komşu olan ilçe, deniz turizmi bakımından oldukça önemli bir konumda bulunur.
  • Kaş’ın plajları genel olarak özelliği kayalık olmasıdır. Kaş’ın plaj yapısı, dalış yapmak için oldukça uygundur. Berrak bir deniz suyuna sahip olan Kaş’ta tarihi su altı şehirlerine dalış yapılmasıyla birlikte eğleceli dakikaların geçirilmesi mümkündür. Plajların yanı sıra bölgede doğa yürüyüşleri de misafirlere keyifli anlar yaşatmaktadır.
  • Özellikle de kaş kamping alanlarıyla birlikte doğayla iç içe bir tatil yaşama olanağı sağlamaktadır. Likya ve Karia yolları rotalarında doğa yürüyüşleri yapılmasıyla birlikte bölgenin tarihini öğrenebilmek açısından da ziyaretçilere fayda sağlamaktadır. Bu aktiviteler dışında bölgede paraşütçülük ve tekne turları da oldukça yaygındır.

Kaş’ta Ne Yenir

Kaş, deniz mahsulleri restoranları, Avrupa restoranları, Türk restoranları, et restoranları gibi pek çok mutfağa, çeşitli yemekleriyle birlikte ev sahipliği yapmaktadır. Birçok yemeği bünyesinde barındırmakta olan Kaş’ta mutlaka damak tadınıza uygun yiyecekler bulabilirsiniz. Peki, Kaş’ta ne yenir? 

oburus momus
oburus momus

Oburus Momus

Vejetaryen dostu olan yemekleriyle birlikte Kaş’ta gidilmesi gereken yerler arasında ilk sırada yerini almakta olan Oburus Momus, farklı lezzetleri bünyesinde bulundurmaktadır. Sebze yemekleri salataları, tatlıları ve içecekleriyle dikkatleri üzerine çekmekte olan mekan aynı zamanda sunumları da şık bir şekilde yapmasıyla ziyaretçilerine keyifli anlar yaşatmaktadır. Oburus Momus, tüm lezzetleriyle birlikte gidilmesi gereken restoranlar arasında yerini almaktadır.

cafe corner restaurant
cafe corner restaurant

Cafe Corner Restaurant

Deniz mahsulleri, Türk ve Avrupa mutfağını içermekte olan zengin menüsüyle birlikte oldukça beğenilen Cafe Corner Restaurant, içecek ve tatlılarıyla ön plan çıkmaktadır. Şık sunumları ve hızlı servisleriyle dikkatleri üzerine çeken bu mekan, Kaş’ta en iyi restoranlar arasında yerini almaktadır.

naturer restoran
naturer restoran

Naturel Restoran

Akdeniz, Avrupa ve Türk mutfaklarını bünyesinde birleştirmekte olan Naturel; başlangıç, makarna, ana yemek, kase, salata ve tatlı; aynı zamanda alkollü, alkolsüz içecekleriyle birlik Naturel Restoran’da Akdeniz’e özgün sıcak ve samimi ortam sizleri beklemektedir.

sempati turkish couisine
sempati turkish couisine

Sempati Turkish Couisine

Sempati Turkish Coisine Restaurant menüsünde Akdeniz ve Türk mutfağında bulunan deniz ve et ürünleri yer almaktadır. Vejetaryen dostu mekanlar arasında bulunan Sempati Turkish Couisine tüm yemekleri, özel lezzetleri, tatlı ve içecekleri ile birlikte müşterilerine keyifli bir zaman geçirmesini sağlar.

köşk restaurant
köşk restaurant

Köşk Restaurant

Oldukça samimi, kendinizi rahat hissetmenizi sağlayacak bir mekan olan Köşk Restaurant, Türk mutfağını en iyi şekilde misafirlerine sunmaktadır. Vejetaryen dostu mekanlar arasında yer alan Köşk Restaurant’ta damak zevkinize göre pek çok yemek bulunmakta, tatlı ve içecekleriyle birlikte keyfinizi ikiye katlayabilirisiniz.

müpptela ocakbaşı
müpptela ocakbaşı

Müpptela Ocakbaşı

Güzel bir akşam yemeği için tercih edeceğiniz Müpptela Ocakbaşı, menüsünde Akdeniz ve Türk mutfağından birçok alternatifi sizlere sunmaktadır. Çeşitli mezeleriyle birlikte de ön plana çıkan mekan, zengin içki menüsüyle de gecenizin güzelleşmesini sağlamaktadır.

sofa bistro
sofa bistro

Sofa Bistro

Menüsünde Akdeniz mutfağını içeren Sofa Bistro, lezzetli kahvaltılarıyla tercih edilmektedir. Burger seçenekleri de menüsünde yer alan mekan, Kaş’ın sık tercih edilen mekanları arasında yerini almaktadır.

l'apéro
l’apéro

L’Apéro

Fransız ve Akdeniz mutfağı menüsünde yer alan gu restoran, vegan seçenekleriyle birlikte dikkatleri üzerine çekmektedir. Glutensiz yemekleriyle birlikte gurmelerden tam not alan L’Apéro’nun menüsünde Avrupa mutfağından da pek çok alternatif seçenek bulunmaktadır.

gelos dinner drink
gelos dinner drink

Gelos Dinner & Drink

Deniz mahsullerinin menüsünde yer alan Gelos, Akdeniz ve Türk mutfağı seçenekleriyle birlikte tercih edilmektedir. Lezzetli mezeleriyle birlikte kulaktan kulağa yayılan bu mekan, vejetaryen olanlara uygun ve zengin bir menü içeriğine sahiptir.

kaş gurme falefel
kaş gurme falefel

Kaş Gurme Falafel

Orta Doğu ve Lübnan mutfaklarını menüsünde yer alan Kaş Gurme Felafel, adından da anlaşıldığı gibi felafeli ile ünlü bir hale gelmiştir. Çeşitli soslarıyla birlikte bu mekan, felafelinin lezzetine lezzet katmaktadır. Saat 17:00’da açılmakta olan Kaş Gurme Falafel, güzel bir akşam için ideal bir mekan olarak yerini almaktadır.