İstanbul’a Yakın Kamp Alanları

istanbul'a yakın kamp alanları
istanbul'a yakın kamp alanları

Kalabalıktan uzaklaşmak bir hafta sonu için ne kadar güzel olur dimi? Yaşamış olduğunuz şehirden biraz uzaklaşarak istediğinize göre uygun bütçeli ve sakin bir hafta sonu tatili yapmak istiyorsanız bu içeriğimiz tam da sizlere göre. Göl, deniz kanyon, orman ve patikların yer aldığı rotalarda nefes aldığınızı hissetmenizi sağlayacak, önerilerimizden hemen bir yer seçimi yaparak bu güzel yaz günlerinin keyfini çıkartabilirsiniz. Peki, İstanbul’a yakın kamp alanları neresidir? 

polenezköy tabiat parkı - beykoz
polenezköy tabiat parkı – beykoz

Polenezköy Tabiat Parkı – Beykoz

İstanbul’un en yeşil noktalarından biri olan Polenezköy, muhteşem bir güzelliğe sahiptir. Çeşit çeşit ağaç ve bitkileriyle kendisine hayran bırakmaktadır. İçeriğinde doğa yürüyüşleri yapabileceğiniz bir alandır. Genel olarak Polonyalılar’ın yaşamış olduğu bu farklı bir kültür ve hayat tarzının da yansımalarını görebilmektedir. Hafta sonlarınızı tabiat parkında yer alan camping alanlarında İstanbul’dan uzaklaşarak sakin bir tatil yapabilirsiniz.

ücretli ve ücretsiz kamp alanları - ağva
ücretli ve ücretsiz kamp alanları – ağva

Ücretli ve Ücretsiz Kamp Alanları – Ağva

Ağva Merkez’e oldukça yakın olan kamp alanlarında hem bungalov evlerde kalabilmek hem de kamp kurma imkanı da bulunmaktadır. Tertemiz bir denize sahip olan Ağva camping alanlarında ayrıca restoran, mini market gibi imkanlar da yer almaktadır. Eğer İstanbul’dan çıkmak istemiyorsanız ve sahil kampı yapmak istiyorsanız, güzel bir seçim olacaktır.

çilingöz ormanı tabiat parkı kamp alanı - çatalca
çilingöz ormanı tabiat parkı kamp alanı – çatalca

Çilingöz Ormanı Tabiat Parkı Kamp Alanı – Çatalca

İstanbul’da bulunan tabiat parklarından biri olarak yerini alan Çilingoz, Çatalca’da yer almaktadır. İstanbul’da kamp yapılmakta olan yerlerden biri olan ve 2011 yılında tabiat parkı olarak ilan edilmekte olan Çilingoz Tabiat Parkı, yaklaşık olarak 17.75 hektarlık bir alanı kaplamaktadır. Yakınlarda Çilingöz Deresi olarak geçen bu alanda ise; deniz, orman, göl ve sazlık görmek mümkün olacaktır. Bölgenin kuzeyindeyse bulunan gölde balık tutabilir, denizde yüzebilir ayrıca doğa yürüyüşleri de yapılabilmektedir.

yedigöller - bolu
yedigöller – bolu

Yedigöller – Bolu

Her yaştaki insanların doğaseverin uğrak yeri olan Yedigöller, kamp yapmak isteyenler için oldukça harika bir ortama sahiptir. Çeşitli bitki türleri doğayı süslemesiyle birlikte bu rotada kamp yapabilmek için her türlü imkana sahiptir. Kuş cıvıltıları içerisinde doğanın dinginliğini hissederek, diğerlerinden oldukça farklı bir hafta sonu tatili geçirmeniz mümkün olacaktır. Deringöl ve Büyükgöl arasındaki bölgede yer alan kamp alanlarında doğa ile iç içe sakin bir kamp tatili imkanı Bolu’da yer almaktadır.

ballıkayalar tabiat parkı - gebze
ballıkayalar tabiat parkı – gebze

Ballıkayalar Tabiat Parkı – Gebze

İstanbul’a yaklaşık olarak 45 dakika uzaklıkta yer alan Ballıkayalar Tabiat Parkı’nsa herhangi bir camping alanı yer almamaktadır. Ancak bu alanda çadır kurulabilmektedir. Özellikle de parkta doğa yürüyüşleri yapılmasıyla birlikte vahşi yaşamın izlerini de görmeniz mümkündür. Egzotik pek çok noktaya sahip olan park, Tavşanlı Köyüne ise sadece 1 km uzaklıkta yer almaktadır.

erikli yaylası - çınarcık
erikli yaylası – çınarcık

Erikli Yaylası – Çınarcık

Yalova’nın Çınarcık ilçesine bağlı olan Teşvikiye Köyü’nde yer alan Erikli Yaylası’nın denizden yüksekliği 600 metre kadardır. Erikli Yaylası’nda şelaleler, göller, çayırlar ve bol miktarda oksijen sizleri beklemektedir. Üstelik Feribotla birlikte Yalova’ya geçmeniz için Erikli Yaylası’na ulaşım da rahattır. Erikli Yaylası’na giderek Çifte Şelaleler, Dipsiz Göl, Karlık Yaylası ve Delmece Yaylası gibi çeşitli lokasyonlarda yürüyüş yapmanız da mümkündür.

sardala koyu - kocaeli
sardala koyu – kocaeli

Sardala Koyu – Kocaeli

İstanbul ve çevresinde yaşamakta olan günübirlik olarak gidebilecek yerlerden biri olan Sardala Koyu İstanbul’a yaklaşık olarak 1 saat, Ağva’ya ise yaklaşık olarak 10 km kadar uzaklıkta yer almaktadır. Hafta sonları ziyaretçilerin yoğun ilgisiyle artış göstermekte olan Sardala Koyu hafta içi daha sakindir. Muhteşem manzarasıyla tüm ilgiyi üzerine çeken koyda kamp yapmayı düşünüyorsanız, yanınızda mutlaka yiyecek ve içecek getirmenizi öneriyoruz. Çünkü plaja yakın olarak market ve restoran yer almamaktadır.