Yeşil Elma Tozu Zayıflatır Mı

yeşil elma tozu zayıflatır mı
yeşil elma tozu zayıflatır mı

Kalori bakımından oldukça düşük ve metabolizmanın hızlandırmasıyla birlikte yağ yakımını desteklemekte olan yeşil elma yeri geliyor vücutta toksinlerin ve ödemlerin atılmasına yardımcı olmaktadır. Oldukça merak edilen yeşil elma tozu zayıflatır mı?

Yağ yakımını sağlayarak haftada 2 kez ayda 6 kilo vermeyi sağlayan yeşil elma tozu ile birlikte sağlıklı kilolar verebilirsiniz.

Alsancak Diyetisyen Deniz Zünbülcan, yeşil elma kilo verdirir mi? Yeşil elma tozu zayıflatır mı? Yeşil elma ile ilgili merak edilen soruları cevaplamaktadır.

Yeşil Elma Tozu Zayıflatır Mı

Ortalama olarak 80 kalori değerinde olan elma, yüksek miktarda lif içeriğine sahip olmasından dolayı kilo vermeye yardımcı olmaktadır. Sabahları hiçbir şey yemeden tüketeceğiniz elma metabolizmanın hızlanmasından dolayı uzmanlar tarafından tavsiye edilmektedir.

Yeşil Elma Tozu Nasıl Kullanılır

Sabah, öğlen ve akşam yemekleri sonrasında 15 ila 20 dakika öncesinde bir yemek kaşığı dolusu bitkisel zayıflama tozu, bir kase yağsız yoğurt ile birlikte tüketimi sağlanabilir. Üzerine bir su bardağı su tüketilebilir. Bu karışımla birlikte hem uzun süre tok kalmanız hem de bağırsaklarınızın dengeli çalışmasına yardımcı olacaktır.

Yemeklerle birlikte alınan yağların da vücuttan daha kolay bir şekilde atılması sağlanır. Sabah ve akşam çay bardağı su içerisine 1 tatlı kaşığı ilave edilerek içilmektedir.

Yeşil Elma Tozunun Faydaları Nelerdir

Kalori açısından düşük olan ve metabolizmanın hızlanmasına yardımcı olan yağ yakımını destekleyen yeşil elma aynı zamanda vücuttan toksinlerin ve ödemlerin atılmasında oldukça etkilidir. Yeşil elma en az kendisi kadar faydalı malzemelerle birlikte detoks yaparak kilo vermek mümkün olacaktır.

Yeşil Elma Yağ Yakar

Yeşil elma, pektin içeriğinden dolayı hücrelerinizin absorde etmiş olduğu yağ miktarını azaltmaktadır. Pektin aynı zamanda tokluk hissiyatı yaratır, göbek yağlarıyla birlikte bağlantılı olan metabolik sendromu önlemeye yardımcıdır. Yemekten kısa zaman öncesinde yeşil elma tüketiminde iştahınızı kapatır, yediklerinizin yağa dönüşmesini engeller.

Elmanın Faydaları Nelerdir

  • Kolesterolü düşürmeye yardımcıdır.
  • Diş sağlığı için faydalıdır.
  • Bağışıklık sisteminin güçlenmesine yardımcıdır.
  • Kansere karşı koruyucudur.
  • Eklem ağrılarına iyi gelmektedir.
  • Bağırsakların çalışmasına yardımcıdır.
  • Diyabet riskini azaltmaya yardımcıdır.
  • Solunum sistemine faydalıdır.

NOT: Elmanın bilinen bir zararı olmamasıyla birlikte, tansiyon ve şeker rahatsızlığı olan kişilerin elma tüketimininde porsiyon kontrolüne dikkat etmesi önerilmektedir. Gün içerisinde 1 adet elma tüketimi, sağlıklı kilo vermeye yardımcı olmaktadır. Fakat metabolizma hızının farklı olmasıyla birlikte hedeflenen kilonun bir eksiği veya fazlası olabilmektedir.