Nescafe Kaç Kalori

nescafe kaç kalori
nescafe kaç kalori

Günümüzde en fazla tüketilen içecekler arasında çaydan sonra ikinci sırayı kahve almaktadır. Kahve içeriğinde yüksek miktarda kafein barındırdığından dolayı vücuda enerji vererek dinç hissettirmektedir.

İş sunumları hazırlayanların, sınava çalışanların, kitap okuyanların ve kendisiyle baş başa vakit geçirmek isteyenlerin can dostu kahvenin aslını kahve çekirdekleri oluşturmaktadır. Ancak kahve çekirdeklerini tek başına suda eritmek mümkün olmadığından dolayı kahveyi içime hazır hale getirmek için birkaç işlemden geçirmek gerekmektedir. Bu işlemlerden geçen kahve sıcak suda eriyecek hale gelmektedir. Sıcak suyun içerisinde eriyen Nescafe taneleri ise yorgun vücudu dinlendirdiği gibi vücuda mutluluk hormonları salgılatmaktadır.

Nescafenin tarihi Dünya savaşlarına kadar dayanmaktadır. O dönem, askerlerin dinç kalması ve kendilerini iyi hissetmelerini sağlamak için bol bol hazır kahve üretilmiştir. O dönemden günümüze kadar gelen süreç içerisinde kahvenin pek çok türü üretilerek aromatik tatlarla kahve sevenlerin gönlünde adeta taht kurulmuştur.

Başlı başına bir kahve türü olan Nescafe kalori değerleri herkes tarafından merak edilmektedir. Peki, Nescafe kaç kalori? başlıklı yazımızda tüm detayları bulabilirsiniz.

Ayrıca kahve ile ilgili diğer yazılarımıza da göz atmanızı tavsiye ederiz:

Nescafe Gold Kaç Kalori

İçerisine şeker ya da şurup katılmadığı sürece kalori değerleri çok düşük olan Nescafe Gold, yüksek miktarda kafein içermektedir. Bundan dolayı günlük tüketimi en fazla 2-3 bardak olmalıdır. Nescafe Gold, kafeinsiz olarak da tüketilebilmektedir. Peki, ‘Nescafe Gold kaç kalori?’ İşte Nescafe Gold kalori değerleri;

 • 2 gram gelen 1 tatlı kaşığı Nescafe Gold 3 kalori değerindedir.
 • 20 gram gelen 1 paket Nescafe Gold 28 kalori değerindedir.
 • Nescafe Gold kalori değerlerinin yüzde 33’ünü karbonhidratlar, yüzde 67’sini ise proteinler oluşturmaktadır. Kalori değerlerinde yağ bulunmaz.

Nescafe 3’ü 1 Arada Kaç Kalori

Kahve, süt tozu ve şekerin bir arada olduğu Nescafe 3’ü 1 arada sıcak tüketilmektedir. Peki, genellikle tek kullanımlık paketler halinde satılan Nescafe 3’ü 1 arada kaç kalori? İşte Nescafe 3’ü 1 arada kalori değerleri;

 • 1 gram gelen Nescafe 3’ü 1 arada 4 kalori değerindedir.
 • 18,5 gram gelen 1 paket Nescafe 3’ü 1 arada 81 kalori değerindedir.
 • Nescafe 3’ü 1 arada kalori değerlerinin yüzde 76’sını karbonhidratlar, yüzde 21’ini yağlar ve yüzde 3’ünü proteinler oluşturmaktadır.

Sütlü Nescafe Kaç Kalori?

Sütlü Nescafe hazırlanırken süt tozu kullanılmaktadır. Sütlü Nescafe hazırlamak için 10 gram kâfi gelmektedir.

sütlü nescafe kaç kalori
sütlü nescafe kaç kalori

Gün içerisinde yumuşak bir tatta kahve içerek yorgunluğunu atmak isteyenler için sütlü Nescafe oldukça ideal bir tercihtir. Peki, ‘Sütlü Nescafe kaç kalori?’ İşte sütlü Nescafenin kalori değerleri;

 • 1 gram gelen sütlü Nescafe 5 kalori değerindedir.
 • 10 gram gelen 1 yemek kaşığı sütlü Nescafe 46 kalori değerindedir.
 • Sütlü Nescafenin kalori değerlerinin yüzde 51’ini karbonhidratlar, yüzde 38’ini yağlar ve yüzde 12’sini proteinler oluşturmaktadır.

Nescafe 3’ü 1 Arada Sütlü Köpüklü Kaç Kalori

Kahve ve şekerin bir arada bulunduğu Nescafe 3’ü 1 arada sütlü köpüklü kış mevsiminde çok fazla tüketilmektedir. Kahve fincanında köpüklerin dansını büyük bir keyifle izleyenler için bol sütlü ve bol köpüklü Nescafe 3’ü 1 arada iyi bir tercih olsa da kalori değerlerine dikkat etmek gerekmektedir. Peki, Nescafe 3’ü 1 arada sütlü köpüklü kaç kalori? İşte Nescafe 3’ü 1 arada sütlü köpüklü kalori değerleri;

 • 1 gram gelen Nescafe 3’ü 1 arada sütlü köpüklü 4 kalori değerindedir.
 • 18 gram gelen 1 paket Nescafe 3’ü 1 arada sütlü köpüklü 79 kalori değerindedir.
 • Nescafe 3’ü 1 arada sütlü köpüklü kalori değerlerinin yüzde 71’ini karbonhidratlar, yüzde 24’ünü yağlar ve yüzde 5’ini proteinler oluşturmaktadır.

Nescafe 2’si 1 Arada Kaç Kalori

Nescafe 2’si 1 arada içeriğinde şeker barındırmadığı için diğer Nescafe çeşitlerine göre çok rahat tüketilmektedir. Yine şekersiz olduğundan dolayı diyet beslenmelerinde de içilmektedir. Kahve tadını daha keskin almak isteyenlerin de tercihi Nescafe 2’si 1 arada olmaktadır. Peki, ‘Nescafe 2’si 1 arada kaç kalori?’ İşte Nescafe 2’si 1 arada kalori değerleri;

 • 1 gram gelen Nescafe 2’si 1 arada 5 kalori değerindedir.
 • 11 gram gelen 1 paket Nescafe 2’si 1 arada 50 kalori değerindedir.
 • Nescafe 2’si 1 arada kalori değerlerinin yüzde 57’sini karbonhidratlar, yüzde 39’unu yağlar ve yüzde 5’ini proteinler oluşturmaktadır.

Nescafe Latte Kaç Kalori

Toz bir kahve türü olan Nescafe Latte, süt ve süt köpüğüyle hazırlanmaktadır. Sıcak tüketilen Nescafe Latte İtalyan kültüründen dünyaya yayılan bir kahve türüdür. İtalya’da sabah kahvaltılarında çok içilen Nescafe Latte, İtalyanların en favori içecekleri arasında yer almaktadır. Ülkemizde de çok sevilen Nescafe Latte, gün içerisinde istenildiği zaman tüketilmektedir. Nescafe Latte süt, süt köpüğü, espresso ve şeker kullanılarak hazırlanmaktadır. Süt anlamına gelen ve ülkemizde çok fazla tüketilen Latte kalori değerleri herkes tarafından merak edilmektedir. Peki, ‘Nescafe Latte kaç kalori?’ İşte Nescafe Latte kalori değerleri;

 • 1 gram gelen Nescafe Latte 4 kalori değerindedir.
 • 17 gram gelen 1 paket Nescafe Latte 73 kalori değerindedir.
 • Nescafe Latte kalori değerlerinin yüzde 64’ünü karbonhidratlar, yüzde 28’ini yağlar ve yüzde 8’ini proteinler oluşturmaktadır.

Nescafe Classic Kaç Kalori

 • 1 gram gelen Nescafe Classic 3 kalori değerindedir.
 • 2 gram gelen 1 tatlı kaşığı Nescafe Classic 6 kalori değerindedir.
 • 20 gram gelen küçük 1 paket Nescafe Classic 60 kalori değerindedir.
 • Nescafe Classic kalori değerlerinin yüzde 80’ini karbonhidratlar ve yüzde 20’sini proteinler oluşturmaktadır. Kalori değerlerinde yağ bulunmaz.

Nescafe Mocha Kaç Kalori

 • 1 gram gelen Nescafe Mocha 4 kalori değerindedir.
 • 17,5 gram gelen 1 paket Nescafe Mocha 78 kalori değerindedir.
 • Nescafe Mocha kalori değerlerinin yüzde 65’ini karbonhidratlar, yüzde 29’unu yağlar ve yüzde 5’ini proteinler oluşturmaktadır.

Nescafe Cappuccino Kaç Kalori

 • 1 gram gelen Nescafe Cappuccino 4 kalori değerindedir.
 • 15 gram gelen Nescafe Cappuccino 63 kalori değerindedir.
 • Nescafe Cappuccino kalori değerlerinin yüzde 72’sini karbonhidratlar, yüzde 19’unu yağlar ve yüzde 10’unu proteinler oluşturmaktadır.

Nescafenin Sağlığa Zararları Nelerdir?

Gıdalar ve içeceklerin tadı çok hoş olsa ve çok sevilse de sağlığa zararları kesinlikle bulunmaktadır. Sağlığa zararları ise genellikle aşırı ve bilinçsiz tüketimde görülmektedir. Doğadaki gıdalar, ölçüsünde ve bilinçli tüketilirse insan sağlığına çok faydalı olmaktadır. Bu yazıda kalori değerleri incelenen Nescafe türlerinin de sağlığa zararları bulunmaktadır. Nescafe türlerinin sağlığa zararları genellikle çok fazla miktarda kafein içermesinden kaynaklanmaktadır. Peki, ‘Nescafenin sağlığa zararları nelerdir?’ İşte aşırı tüketiminde vücuda çok fazla kafein girmesine neden olan Nescafenin sağlığa zararları;

Vücuda aşırı miktarda kafein girdiği zaman kalp ritmi bozulmakta ve kalp daha hızlı çarpmaktadır. Bundan dolayı gün içerisinde aşırı Nescafe tüketen kişilerde tansiyon problemine çok sık rastlanmaktadır.

Kadınların gün içerisinde Nescafeyi aşırı tüketmeleri doğurganlık hormonlarının zayıflamasına neden olmaktadır. Yine hamilelik sürecinde Nescafe ve diğer kahve türlerinin aşırı tüketimi vücuda çok fazla kafein girmesine neden olduğundan rahim kaslarını zayıflatmakta ve düşükle sonuçlanan gebeliklere neden olmaktadır.

Nescafe uzun süre tüketildiği takdirde mide asitlerinin salgılanmasında çok ciddi sorunlara yol açmaktadır.

İçeriğinde şeker olan kahve türleri kan şekerini yükseltmektedir. Nescafe üçü 1 arada ya da diğer şekerli kahve türleri düzenli olarak tüketildiği takdirde kilo aldırmakta ve şeker hastalığına zemin hazırlamaktadır.

Nescafe akşamları içildiği zaman bir zaman sonra uyku düzeninin bozulmasına yol açmaktadır. Uykusuzluk ise stres ve gerginliğe neden olmaktadır. Sağlıklı kahve tüketiminde ölçü çok iyi ayarlanmalıdır.