Kandil Simidi Kaç Kalori

kandil simidi kaç kalori
kandil simidi kaç kalori

Kandil simidi ülkemizde genel olarak kandil günlerinde dağıtılmakta olan ya da alınan simitlerden biridir. Özellikle de geleneksel olarak Türkiye’de oldukça yaygın tüketimi sağlanan simitlerden biridir. Bununla birlikte kandil simidi tüketirken kilo almak isteyen kişiler bu besinin kalori ve besin değerlerini de merak etmektedir.

Özellikle de diyet döneminde kandil simidi kaç kalori olduğu çok merak edilmektedir. Peki, 1 tane kandil simidi kaç kalori? Kandil simidinin protein, vitamin ve besin değerleri nelerdir? İşte tüm merak edilen bilgiler..

Çok merak edilen yarım simit kaç kalori konu başlıklı yazımıza da göz atarak faydalı bilgiler edinebilirsiniz.

1 Tane Kandil Simidi Kaç Kalori

Kandil simidi karbonhidrat ve yağ içeriği bakımından yüksek besinlerden biridir. 1 adet kandil simidi yaklaşık olarak 80 kalori değerindedir.

Düşük kalori olmasıyla birlikte diyet döneminde olanlar için bu besini rahat bir şekilde tüketebilir. Ayrıca diyet yapmak isteyen kişilerin 1 ekmek yerine veya 2 değişim yağını azaltarak 1 adet kandil simidi tüketmelerinde bir sakınca yoktur.

Bunlarla birlikte diyet döneminde olan kişiler her ne kadar kandil simidi tükettiğinde kilo artışı olmasa da kandil simidi tüketiminden sonra spor yapmaları kilo vermelerini hızlandıracaktır.

Simit Kilo Aldırır Mı, Diyette Simit Yenir Mi

  • Kahvaltının ve ara öğünlerin vazgeçilmezi olan simit, undan üretimi olmasından dolayı kilosuna dikkat eden kişiler tarafından fazla tercih edilmemektedir. Özellikle de diyet döneminde olanlar için 1 simit kaç kalori diye düşünerek simitten uzak durmaktadır.
  • Unlu mamullerden sayılmasından dolayı kalori değeri yüksek olan simitin kilo aldırıp aldırmaması tüketimi sağlanan miktara ve bununla birlikte tüketilen besinlere bağlıdır.
  • Porsiyonu doğru ayarlanması durumunda ufak bir atıştırmalık olarak tercih edilmekte olan simit kilo aldırmamakta ve üzerindeki susamla birlikte kalori harcanmasına yardımcı olur. Fakat tek başına karın doyurmak için ana öğünlerde simit tüketimi kilo artışına neden olabilmektedir.
  • Diyet döneminde simit tüketmenin bir sakıncası yoktur. Doğru miktarda atıştırmalık olarak simit tercih edilebilmektedir. Diyette ara öğünlerde simit tüketimi sağlanacağı zaman yarım porsiyonu geçmemek gerekir.