1 Dilim Kek Kaç Kalori

1 dilim kek kaç kalori
1 dilim kek kaç kalori

Diyet yapanların, formunu korumak isteyenlerin ve sağlıklı beslenmeye çalışanların en merak ettiği sorular arasında 1 dilim kek kaç kalori gelmektedir.

Çay saatlerinin vazgeçilmez yiyecekleri arasında yer alan kek, evlerde hazırlanabileceği gibi pastanelerde ve kafelerde dilimler halinde de satılmaktadır. Hazırlanışı çok pratik olduğundan dolayı öğrenci ve bekar evlerinin en sevilen tatlısıdır. Ana malzemeleri un, şeker, yağ, yumurta ve kabartma tozu olan kekin içerisine hazırlanırken meyveler, kakao, çikolata parçaları veya çeşitli tatlandırıcılar katılabilir. Keklerin kalori değerleri içerdiği malzemeye göre çok ciddi farklılıklar gösterebilmektedir.

Bu yazımızı okuyanlar genellikle 1 dilim ıslak kek kaç kalori başlıklı yazımızı da okumaktadırlar. Tavsiye ederiz.

Sade Kek Kaç Kaloridir?

Kekler içerisinde besin değeri en düşük olan evde yapılan sade keklerdir. Kekin sadece ana malzemeleri ile yapılan sade kek, diyet yapanların ve formunu korumak isteyenlerin favorisidir.

Evde yapılan 1 dilim sade kekin kalori değerleri içerisine katılan çeşitli katkı maddelerine göre değişse de ortalama olarak; 1 dilim sade kek 140 ila 180 kalori aralığındadır.

 • 1 porsiyon kekin kalori değerleri de yaklaşık 140 ila 180 kalori aralığındadır.
 • 100 gram gelen sade kek 350 kalori değerindedir.

Kakaolu Kek Kaç Kaloridir?

Orta derece kalori değerine sahip kekler sınıfında bulunan kakaolu kekleri, beyaz undan yapıldığı için uzmanlar tavsiye etmez. Ancak hazırlanışı oldukça pratik ve kolay olan kakaolu kekler sadece çocukların değil, yetişkinlerinde favorisidir.

1 dilim kakaolu kek kaç kalori
1 dilim kakaolu kek kaç kalori
 • İçerisinde vanilya bulunan 1 dilim kakaolu kek 270 kalori değerindedir.
 • 1 porsiyon ya da 100 gram gelen kakaolu kek 400 kalori değerindedir.

Üzümlü Kek Kaç Kaloridir?

Tarifi sade kek tarifine çok benzeyen ve oldukça pratik hazırlanabilen üzümlü kek, sadece kuru üzümden yapılabileceği gibi portakal ve limon gibi narenciyelerle de desteklenerek lezzetine lezzet katılabilir. Meyveli kek yaparken meyveler sıvık halde olan hamurun dibine batıyorsa, meyveleri una bulayarak keke ilave etmeniz halinde bu sorunun üstesinden rahatlıkla gelebilirsiniz.

 • 1 dilim yada 1 porsiyon üzümlü kek 250 kalori değerindedir.
 • 100 gram gelen üzümlü kek 400 kalori değerindedir.

Havuçlu Kek Kaç Kaloridir?

Havuçlu kekin gönüllerdeki yeri her zaman ayrı olmuştur. Havuçlu kekin romantizmin temsilcisi olduğu söylenir. Kendisini biraz şımartmak isteyenlerin favorisidir. Havuçlu kekin içerisine bir de tarçın ilave edilirse ve yanında bir de kahve varsa kimse kolay kolay hayır diyemez. Havuçlu kek hazırlamak için temel kek malzemelerine 3 adet havuç rendelemek yeterlidir. Havuçlu kekin kokusunun ve tadının sizi cezbetmesini istiyorsanız tarçın ve ceviz ilave etmeyi unutmayın.

1 dilim havuçlu kek kaç kalori
1 dilim havuçlu kek kaç kalori
 • 1 dilim havuçlu kek 400 ila 500 aralığında kalori değerine sahiptir.
 • 1 porsiyon havuçlu kek 600 kalori değerindedir.
 • 100 gram gelen havuçlu kek 350 kalori değerindedir.

Limonlu Kek Kaç Kaloridir?

Keyifli vakitlerimizin vazgeçilmezi limonlu kek, klasik kek malzemelerine rendelenmiş limon kabuğu ve Hindistan cevizi ilave edilerek hazırlanmaktadır. Limon aromalı tadı, kokusu ve özellikle de kalorisi düşük olduğu için özellikle diyet yapanlar ve formunu korumak isteyenler tarafından çok tüketilmektedir.

 • 1 dilim ya da 1 porsiyon limonlu kek 150 kalori değerindedir.
 • 100 gram gelen limonlu kek 270 kalori değerindedir.

Islak Kek Kaç Kaloridir?

Kalori değeri en yüksek kekler arasında yer almaktadır. Islak kekler hazırlanırken çikolata, kakao, çay ve çeşitli meyveler kullanılabilir. Islak kek kalori değerlerinin yarısını içeriğindeki yağ ve şekerden alır. Islak kek yazın dondurma, kışın ise çay ile servis edilebilir. Yoğun lezzeti nedeniyle 7’den 70’e herkes tarafından sevilerek tüketilir.

 • 1 dilim ıslak kek 570 kalori değerindedir.
 • 100 gram gelen 1 dilim ıslak kek ise 380 kalori değerindedir.

Cheesecake Kaç Kaloridir?

Kalori değerleri en karmaşık olan bu kek türünü her yaş grubundan insan bayılarak tüketir. Limonlu, incirli, frambuazlı, çilekli, çikolatalı gibi onlarca çeşidi vardır. Kalori değerleri de çeşidine göre 250 ila 750 aralığında değişmektedir. Hazırlanması son derece pratik olsa da diyette olanlar ile formunu korumak isteyenlerin kesinlikle tüketmemesi gereken bir kek türüdür. Cheesecake’in en fazla tüketilen çeşidi olan limonlu cheesecake’in kalori değerleri ise şöyledir;

 • 1 dilim ya da 1 porsiyon limonlu cheesecake 500 kalori değerindedir.
 • 100 gram gelen limonlu cheesecake 400 kalori değerindedir.

Pankek Kaç Kaloridir?

10 cm büyüklüğünde olan kalın hamur disklerinden hazırlanan pankekler, yoğun besleyici özelliğinden dolayı kahvaltılarda çok tüketilmektedir. En bilinen çeşitleri ise muzlu, ballı, yaban mersinli, çikolatalı ve fındık ezmeli olanıdır. Kreplerle çok benzediğinden çok karıştırılmaktadır. Kilo problemi yaşayanlar, bu keki tüketmekten kesinlikle kaçınmalıdır.

Pankek Kaç Kalori
Pankek Kaç Kalori
 • Birçok çeşidi olan pankeklerin en sadesinin tek bir tanesi 180 kalori değerindedir.
 • 1 porsiyon en sade pankek 450 kalori değerindedir.
 • 100 gram gelen en sade pankek 250 kalori değerindedir.

Ayrıca pankek kaç kalori başlıklı yazımızda bu konuda daha fazla detay bilgi bulabilirsiniz.

Browni Kek Kaç Kaloridir?

Kendine özgü bir yapıya ve lezzete sahip olan Browni keki hem Amerikanlar, hem de Kanadalılar sahiplenmektedir. Bazı tiplerine kabartma tozu ilave edilmez. Kıvamı yoğun, lezzetli ve kalori değeri yüksek çikolatalı kek türüdür. Yemeklerin ardından tatlı niyetine tüketilebileceği gibi misafirler içinde çok iyi bir ikram çeşididir.

 • 1 porsiyon ya da 1 dilim Browni kek 300 kalori değerindedir.
 • 100 gram gelen Browni kek 400 kalori değerindedir.

Pekmezli Kek Kaç Kaloridir?

1 dilim pekmezli kekin sahip olduğu kalori değerlerinin yüzde 36’sını yağ, yüzde 52’sini karbonhidratlar, yüzde 11’ini protein oluşturmaktadır. 1 dilim pekmezli kek 107 kalori değerindedir. 1 dilim pekmezli kekin besin değerleri ise 4,43 gram yağ (0,657 gram doymuş yağ, 1,543 gram tekli doymamış yağ, 1,969 gram çoklu doymamış yağ), 14,36 gram karbonhidratlar (3,13 gram şeker, 1,1 gram fiber) ve 3,1 gram proteindir (70 mg sodyum, 16 mg kolesterol, 136 mg potasyum).