Yaza Fit Girmenin 7 Yöntemi

Yaza Fit Girmenin 7 Yöntemi
Yaza Fit Girmenin 7 Yöntemi

Bahar ayları yaklaştığında herkeste yaza daha fit bir vücutla, daha hafif girme telaşı başlamaktadır. Fakat böyle bir telaş içerisine girmenize gerek yoktur. Bazı şeyleri yaşam tarzı haline getirdiğinizde kiloyla ilgili bir probleminiz olmayacaktır. Bu sebeple yapmış olduğunuz şeyleri alışkanlık haline getirin. Kilo vermenizi destekleyecek küçük yöntemler hayatınızın bir parçası olsun ve her yıl aynı stres içerisine girmeyin.

Yemek Yeme Hızınızı Yavaşlatın
Yemek Yeme Hızınızı Yavaşlatın

Tabağınızdaki  yiyecekleri hızlı yerseniz beyninize “doydum” sinyali geç gidecektir. Bu durumda da daha çok yemenize neden olacaktır. Her lokmadan sonra elinizdeki çatalı bırakın ve telefonla ilgilenin veya arkadaşlarınızla, ailenizle sohbet edin.

Sıvı Kalorileri Önemseyin
Sıvı Kalorileri Önemseyin
  • Sıvı Kalorileri Önemseyin

Kilo verme döneminde farkında olmadan sıvılardan kalori almış olabilirsiniz. Şekerli ve kremalı bir kahveden gün içerisinde fark etmeden fazladan kalori alıyor olabilirsiniz. Yedikleriniz önemli olduğu gibi içtiğiniz içecekler de kilo vermede oldukça önem taşımaktadır.

Duygusal Açlığın Farkında Olun
Duygusal Açlığın Farkında Olun
  • Duygusal Açlığın Farkında Olun

Bazen kilo almanızın nedeni duygularınızda olabilir. Gerçek açlık duygusuyla karışan duygusal açlık tatlı krizlerine, aşırı yeme isteğine neden olabilmektedir. Aç olduğunuzu anlayabilmek için bir fincan bitki çayı yada bir bardak tarçınlı su içip bir süre beklemenizi tavsiye ederiz.

Daha fazla Hareket Edin
Daha fazla Hareket Edin
  • Daha fazla Hareket Edin

Gün içerisinde yoğun olmanızı veya birçok şeyi egzersiz yapmamak için bahane etmeyin. Gün içerisinde 30 dakika tempolu yürümeyi alışkanlık haline getirin ve aksatmayın. Hareket etmeyi yaşam tarzı haline getirin. Egzersiz yapmak kilo kontrolü için faydalı olsa da sağlıklı bir yaşam içinde oldukça önemlidir.

Aldığınız Ürünlerin Etiketini Okuyun
Aldığınız Ürünlerin Etiketini Okuyun
  • Aldığınız Ürünlerin Etiketini Okuyun

Ürünlerin etiketinde son kullanma tarihine bakıp, diğer kısımları göz ardı ediyorsanız bu alışkanlığınızı değiştirin. Doğru seçim yapabilmek için tüm etiket bilgilerine mutlaka bakın. İçerisindeki besin açıklamaları, kalori miktarı, porsiyon miktarı, günlük alım yüzdesi, vitamin ve mineralleri, yağ yüzdesi ve diğer besin öğelerini incelemelisiniz. Bu yöntem sizlerin daha bilinçli beslenmenizi sağlayacaktır.

Her Gün Farklı Kahvaltı Yapın
Her Gün Farklı Kahvaltı Yapın
  • Her Gün Farklı Kahvaltı Yapın

Günün en önemli öğünlerinden biri olan kahvaltı, kahvaltıyı yapan bireylerin yapmayanlara göre beden kitle indekslerinin daha düşük olduğu kanıtlanmıştır. Her gün aynı kahvaltıyı yapmak sizi sıkabilir bu yüzden farklı seçenekleri de kahvaltı öğününüze dahil etmelisiniz.

Bir Diyet Arkadaşı Edinin
Bir Diyet Arkadaşı Edinin
  •  Bir Diyet Arkadaşı Edinin

Diyete başlama kararı aldıysanız ilk olarak kendinizin bu diyete hazır olup olmadığını sorgulayın. Cevabınız evetse, bir uzmana başvurun. Diyete bir arkadaşınızla başlamak sizleri motive edecektir ve diyetinizin daha uzun sürmesini sağlayacaktır aynı zamanda daha eğlenceli geçecektir.