Waffe Kaç Kalori

waffle kaç kalori
waffle kaç kalori

Waffle birçok ülkede sevilerek tüketimi sağlanan bol malzemeli bir çeşit tatlıdır. Kimileri için kahvaltıda kimileri için de tatlı saatlerinde tüketimi sağlanarak mideleri şenlendirmektedir. Waffle tarihine göz atıldığında Belçika’dan tüm dünyaya yayıldığını da görmemiz mümkündür. Zamanla waffle yapımı ve malzemelerinde farklılıklar ortaya çıkmıştır. Bu farklılıkları besleyenler için ise ülke mutfakları ve damak zevkleri yer almaktadır. Fakat Belçika’da waffle mayayla birlikte yapılmasıyla ünlenmiştir.

Ülkemizde de waffle sık sık tüketimi sağlanan bir tatlı haline gelmiştir. Waffle dükkanlarında renk renk düzenlenen malzeme dolabında hangisi waffle ile birlikte tüketeceğini düşünmeniz mümkündür.

Tümünü aynı anda tüketmek istemeniz durumunda biraz kalori alma olasılığını da hatırlamanız gerekir. Çeşitli meyve ve kremalarla birlikte süslenmekte olan waffle kaç kalori? gibi soru işaretleriniz varsa, yüksek şekerli bu yazımızda sizlere yönelik sorulara yanıt bulalım.

Waffle Kaç Kalori

Özel bir şekilde hazırlanmakta olan hamurun pişirilmesiyle yapılan, meyve ve şekerlemelerle buluşmasıyla birlikte kendine hayran bırakmakta olan son dönemin popüler tatlısı waffle kaç kalori?

  • 1 adet sade waffle yaklaşık olarak 270 kaloridir. Waffle malzemeleri ile birlikte hazırlanan değişiklik kalori değerini de etkilemektedir.

Sadece waffle hamurunun kalori değeri yüksekken üzerine ilave edeceğiniz meyve, sos, çikolata gibi çeşitli esktra malzemeler de waffle kalori değerini yükseltecektir. Bu nedenle de waffle diyette tüketilmemesi gereken tatlıların başına gelmektedir.

Karışık Meyveli Waffle Kaç Kalori

Waffle çikolatası üzerine ilave edilen meyveler, waffle kalori değeri biraz daha yükselecektir. Bu nedenle de “1 adet meyveli waffle yaklaşık 290 kalori değerinde olacaktır.”

Çikolatalı Waffle Kaç Kalori

Yüksek miktardaki çikolatalı waffle hamurunda içerek yüksek kaloriyle 380 kaloridir.

Dondurmalı ve Çikolatalı Waffle Kaç Kalori

Yaz mevsiminin tatlı krizleri ile birlikte dondurma ile sunumu yapılan, çikolata ile kaplanmış bir waffle ile gidermeyi isteyeceğiniz dondurmalı çikolatalı waffle 370 kaloridir.

Waffle Kilo Aldırır Mı

Waffle kilo aldırır mı? Gün içerisinde alınması gereken kalori üst noktaya çıkmışsa kolay bir şekilde kilo alınması söz konusu olabilmektedir. Şeker ve yağ bakımından zengin değerlere sahip olan waffle tüketildiğinde gün içerisinde alınan besin değerlerine de dikkat edilmesi önerilir. Aksi takdirde daha sonrasında verilmesi zor olan kiloların oluşması söz konusu olabilir.