Viyana Şinitzel Kaç Kalori

viyana şinitzel kaç kalori
viyana şinitzel kaç kalori

Şinitzel, et veya tavuğun dövülmesiyle birlikte inceltilen haliyle birlikte yapılmakta olan bir kızartma yemeklerinden biridir. Genel olarak tokmak yardımıyla birlikte dövülmekte olan etler, içeriğinde yer alan liflerin parçalanabilmesi açısından oldukça yumuşak bir kıvam haline gelmektedir. Kırmızı eti veya beyaz eti yeme esnasında adeta lokum yediğinizi düşünebilirsiniz. Bunun nedeni iste yemeğin hazırlık aşaması da pişirme esnasında lezzetli bir sonuç vermektedir.

Şinitzel kızartılarak pişirilmesiyle birlikte pek çok kişi tarafından şinitsel kaç kalori bilgisi merak edilmektedir. Bizler de bu bilginin sizlere kolay bir şekilde ulaşmasını istedik ve sizler için şinitzel kaç kalori konu başlıklı yazımızı derledik. Kızartmayla birlikte bir çeşit soslama işlemiyle geçen etlerin tüketimini sağladığınızda kalori ve besin değerlerini de buradan ulaşmanız mümkün olacaktır. Peki, viyana şinitzeli kaç kalori?

İçerik Başlıkları

Viyana Şinitzel Kaç Kalori

Tavuk şinitzel, tavuk etinin yumuşak kısmı olan göğüs kısmıyla birlikte hazırlanmaktadır. Öncelikle bu etin güzel bir şekilde yumuşatılması ve daha sonrasında kızartma sosuna bulanılması gerekmektedir. Kızartma sosuyla birlikte yumurta ve ekmek kırıntılarından oluşmaktadır. Sıcak sıcak tüketilmesiyle birlikte damaklarda nefis bir tat bırakmaktadır. Tavuk şinitzel kaç kalori? Hep birlikte inceleyelim:

  • 1 adet şinitzel yaklaşık olarak 285 kalori değerindedir.
  • 1 adet köfte büyüklüğünde olan şinitzel ise yaklaşık olarak 82 kalori değerine sahiptir.

Her ne kadar diyet döneminde bir öğünde tüketimi sağlanan bir parça şinitzelin kalorisi göze çok fazla görülmese bile kızartmayla birlikte yapılan şinitzelin içeriğindeki yağ oranından dolayı diyet döneminde olan kişilerin tüketmemesi gereken yiyeceklerden biri olarak yer almaktadır.

et şinitzel kaç kalori
et şinitzel kaç kalori

Et Şinitzel Kaç Kalori

Kırmızı etin yumurta ve sosa batırılarak kızartılmakta olan lezzeti yemeklerden biri olan et şinitzel, kalori açısından da oldukça yüksek değerlere sahiptir. Fırında şinitzel kalori açısından daha düşük olmasıyla birlikte fırında pişirme yöntemini denemenizi tavsiye ederiz.

  • 1 adet et şinitzel yaklaşık olarak 360 kaloridir.
  • Büyük bir porsiyon et şinitzel ise yaklaşık olarak 450 kalori değerine sahiptir.
şinitzel kilo aldırır mı, diyette yenir mi
şinitzel kilo aldırır mı, diyette yenir mi

Şinitzel Kilo Aldırır Mı, Diyette Yenir Mi

  • Şinitzel diyet programına uygun olmayan yiyeceklerden biridir. Kızartılmasıyla birlikte un veya ekmekle birlikte soslanması durumunda tam bir diyet kaçamağı olarak yer almaktadır.
  • Diyet dönemindeyken şinitzel yemek istemeniz durumunda o öğünde ekmek tüketiminden uzak durmanızı tavsiye ederiz.
  • Kızartma yöntemi yerine fırında pişirilen şinitzeli tercih ederek daha sağlıklı bir tabak oluşturmanız mümkün olacaktır.
  • Kızartılarak hazırlanmakta olan şinitzeller aşırı miktarda doymuş yağ içeriğine sahip olmasıyla birlikte yüksek kolesterol hastalarına da kesinlikle önerilmeyen yiyeceklerden biridir.