Sevişmek Zayıflatır Mı

sevişmek zayıflatır mı
sevişmek zayıflatır mı

İngiliz bilim adamlarına göre seks yaparak kilo vermek mümkündür. Yapılan bilimsel araştırmalar sonucunda, özellikle de kadınların seks esnasında daha fazla kalori harcadığı dikkat çekmekte ve zayıflamak için nasıl seks yapılması konusu merak haline gelmiştir. Peki, sevişmek zayıflatır mı? Tüm merak ettiğiniz konuların cevabı yazımızda derlenmiştir.

Alman Bild Gazetesi’nde yer alan haberlere göre İngiliz bilim adamları insanların seks yapmasıyla birlikte kilo verilmesinin mümkün olacağı ortaya çıkmıştır. Sevişme esnasında özellikle de kadınların daha fazla kalori harcıyor olmasıyla birlikte hızlı bir şekilde zayıflamanın mümkün olacağını belirten bilim adamları, ‘aktif seks, sevişerek kilo vermenin en iyi yolu’ olduğunu belirtmektedir. Bild Gazetesi, İlgiliz bilim adamlarının ‘seks yaparak, kilo ver’ dedikleri reçeteyi de yayımlamıştır. Aktif seks yaşantısıyla zayıflamanın yolu ise aşağıdaki gibidir:

Sevişmek Kilo Verdirir Mi

Fazla kilolarınızdan kurtulmak için yapılmakta olan egzersizler, koşular hep daha fazla kalori harcamanıza yönelik yapılmaktadır. Cinsel aktiviteler esnasında da ciddi oranda enerji harcanması da söz konusudur. Hafif bir yürüyüş ile birlikte dakikada 3 kalori, koşuda ise 5 kalori kadar enerji harcanmasıyla birlikte ağır sporlarda daha fazla enerji harcanması söz konusudur. Yapılan bilimsel araştırmalar sonucunda cinsel ilişki esnasında dakika içerisinde 6 kalori harcandığı ortaya konulmaktadır. Cinsel aktivite esnasında hemen hemen tüm kas grupları aktif bir şekilde çalışmaktadır. Beyin ciddi oranda glikoz harcamaktadır.

Ortalama 45 dakikalık bir cinsel aktivitede yaklaşık olarak 250 kalori harcanmaktadır. Bu miktar eğer gün içerisinde alınması gereken 1800 ila 2000 kaloriyle karşılaştırılması durumunda önemi dahada iyi bir şekilde artmaktadır. Yüksek yoğunluktaki sporlar kadar enerji harcanmasına sebep olan cinsel aktiviteler, düzenli yaşanması durumunda güzel kalori kalori harcanmasına yardımcı olur. İyi bir cinsel yaşantıya sahip olabilmek için en önemli kısımlardan biri de dengeli beslenmek ve düşük yağ alımı olduğunu da belirtmek gerekir. Kolesterol seviyesinin genç yaşlardan itibaren kontrolü sağlanmalı ve istenilen seviyede olmasıyla birlikte vücuttaki tüm damalarlar birlikte, cinsel organlara gitmekte olan damarlarda yüksek kan akımını sağlamaktadır. Dengeli beslenme ve düzenli bir cinsel yaşama sahip olan kişilerin genel sağlık durumu ideal olmaktadır. Fazla kilo problemi olmamaktadır.

  • Sevişmeye striptiz yaparak başlanması önerilir. Çünkü striptiz yaparak 400 kalori harcamanız mümkündür.
  • Öpüşmek ise 325 kalori harcatmaktadır.
  • Ayakta seks yapmak, daha fazla kalori harcatmaktadır. İnsan yatakta seks yapmasıyla birlikte 200 kalori, ayakta ise 400 kalori harcaması mümkün olmaktadır.
  • En fazla kalori ise, oral seks yaparak harcanmaktadır. Oral seks yaparken orgazmı yaşamak, ekstra olarak 100 kalori harcamanızı sağlar.

İngiliz bilim adamları, haftanın sadece üç kez seks yapılmasını önermekte ve bir yıl içerisinde 15 bin kalori harcanmasının mümkün olacağını ve bunun 240 kilometrelik bir koşuda harcanmakta olan enerjiye eş değer olduğunu belirtmektedir. Ayrıca genel olarak bir beden küçülme anlamına geldiğini de belirtmektedir.

Her Gün Seks Yapmak Zayıflatır Mı

Daha önce yapılan bilimsel araştırmalar sonucunda 20 dakikalık seks erkeklerde 70, kadınlarda ise 100 kalori harcandığı tespit edilmiştir. Son dönemde ise yapılan yeni çalışmalarda seksin daha fazla kalori harcattığını, erkeklerde 100 kalori, kadınlarda ise 120 kaloriye ulaşmış olduğunu göstermiştir.