Öpüşmek Kaç Kalori Yakar

öpüşmek kaç kalori yakar
öpüşmek kaç kalori yakar

Öpüşmek kaç kalori? Öpüşmenin kaç kalori yaktığı oldukça merak edilmektedir. Bizler de öpüşme esnasında harcanan kalori değerlerini diyet ve kalori sitemizde sizler için derledik.

Öncelik olarak yanak ya da dudaktan öpmek fark etmeden yaşamımızda 25,000 kez bu işlem uygulandığını fark ederek kalori değerini öğrenmek önemli bir hal almaktadır. Uzmanların söylemiş olduğu gibi iki bireyin öpüşme esnasında vücuttaki yüzlerce kas grubu çalışmaya başlamaktadır.

Peki, öpüşmek kaç kalori? Öpüşürken kaç kalori yakarız? Öpüşmek kaç kalori yakar? İşte tüm detaylar..

Öpüşmek Kaç Kalori

  • 1 dakika öpüşmek yaklaşık olarak 13 kaloridir.
  • 5 dakika öpüşmek yaklaşık 65 kaloridir.
  • 10 dakika öpüşmek ise 130 kaloridir.
  • Yarım saat öpüşmek 260 kaloridir.
  • 1 saat öpüşmek ise 480 kalori ila 500 kalori arasındadır.

Öpüşmek Kilo Verdirir Mi

İnternet’te dolaşma esnasında öpüşmek zayıflatır mı konusu karşıma çıktı. Öpüşerek kilo verme konusunu ciddiye almakta olan birçok insan mevcut. Çünkü öpüşmenin kalori harcama dışında farklı pek çok etkisi de bulunmaktadır. Öncelik olarak kilo kontrolü sağlayanlar için zayıflama ve kilo kaybına yönelik etkilerinden söz edeceğiz.

Yapılan çalışmalarda 14 gün boyunca hiç durmadan öpüşerek geçirilmiştir. Öpüşmek, metabolizmanın hızlanmasında artışa neden olmasından dolayı normal harcanan günlük kalori değerinin artış göstermesini sağlamaktadır. Aynı zamanda yorgunluk ve halsizlik gibi problemlere de iyi gelmektedir.

Öpüşmek doğal morfin salgılanmasını sağlamasından dolayı dinginlik huzur gibi hisler hissetmenizi sağlamasıyla birlikte kendinizi daha rahat hissetmenize neden olacaktır. Aynı zamanda öpüşmek estetik olarak pek çok fayda da sağlamaktadır. Öpüşme esnasından insanın gözleri daha parlak, cilt daha gergin ve canlı olmaktadır. Bunun dışında öpüşmek acının azaltmayarak ağrı kesiciden daha güçlü bir etki sağlamaktadır.  Peki, öpüşmek kaç kalori? 

Öpüşmeyle ilgili kilo kontrolü için son belirtilmesi gereken konulardan biri de 1 saat öpüşmenin gerçekte yapılması konusudur. 1 saat yürüyerek genel olarak 350 kalori harcanırken, 1 saat öpüşerek 500 ve üzerinde kalori harcamanız mümkündür.

1 saat boyunca öpüşmek uzun gelebilir ancak tutkulu biriyseniz, partneriniz de sizin kadar istekliyse hem hayatınıza farklı bir renk katmış hem de kalori harcamanız daha hızlı olmasından dolayı kilo vermeye de başlayacaksınız.