Koşu Bandı İle Zayıflama

koşu bandı ile zayıflama
koşu bandı ile zayıflama

Kilo vermek için koşu bandıyla birlikte zayıflama yollarını tercih eden kişilerin vücutlarındaki değişimi farketmeleri zor bir durum değildir. Koşu bandının etkileri nelerdir? Bornova spor salonu koşu bandı ile zayıflama konusunda sizlere tüm detayları anlatmaktadır.

Koşu bandı ile zayıflamak isteyen pek çok kişinin aklına ilk olarak spor aletlerinden biri olarak yerini almaktadır. Koşu bantları kendi arasında değişim gösterse de genellikle zemini değiştireceğiniz, müzik dinleyebileceğiniz, hızınızı ayarlayabileceğiniz seçenekler bulundurmaktadır. Yeni başlayan kişilerin tempoda eğimi zorlaştırılmadan kullanımı önerilmektedir.

Kondisyonunuzun artması ile birlikte hızınızda da artış gösterebilir ve eğimi yükseltebilirsiniz. Bu durumda yapılan egzersizden daha fazla verim almanız sağlanır. Koşu bandı kullanımında harcamış olduğunuz kalori kişiye göre, yapılan koşunun temposuna bağlı olarak, cinsiyete göre farklılıklar gösterebilmektedir. Fakat kaba bir şekilde bakıldığında ortalama olarak 6 kilometre mesafeyi orta hızda koşan bir kişi yaklaşık olarak 460 kalori harcamaktadır.

Koşu Bandı İle Zayıflama Mümkün Mü

Diyetin ilk günü, yapılan ilk iş her zaman önünüze bir hedef koymaktır. Bazen bunu siz yapıyorsunuz, bazen de diyetisyeniniz yapıyor. Peki hedef olarak belirlemiş olduğu kalori kaybını kolay bir şekilde ulaşmanız mümkün mü? Cevap büyük ihtimal hayır olacaktır. Çünkü aşırı derecede kalori yakmakla birlikte kısa zaman içerisinde kilo kaybı gerçekleşmesi oldukça zordur. Zayıflamak için çok düşük kalorili besinlerin tüketimi sağlandığında ise vücudunuz isyan ederek enerji kaybı yaşayacaktır. Bu sebeple de, kilo kaybetmenize neden olacak yöntemlerden biri de diyet programınıza egzersiz planı ekleme olacaktır. Büyük ihtimalle bu egzersizler için de yapılan ilk hamle koşu bandına doğru yönelmek olacaktır. Peki, koşu bandı ile kalori yakma sürecini hızlandırmak için nasıl bir yol izlemeniz gerekir.

Egzersiz yapmak için yeni başlıyorsanız, ilk olarak sizlere kolay gelecek bir şekilde başlamanızı öneriyoruz. Gün içerisinde 30 dakika yavaş tempo ile birlikte yürümeniz başlangıç için yeterli olacaktır. Ancak 30 dakikanın sizleri zorlayacağını düşünüyorsanız, bu süre içerisinde esneklik sağlamanız mümkündür. Fakat kendinizi daha fazla yormamanızı öneriyoruz. Çünkü koşu bandında yürüyüş yapmak ya da koşmak kalori harcama ve dilediğiniz kiloya ulaşmak için yeterli olmayacaktır. Koşu bandında geçireceğiniz zamanı, diğer egzersizlere de zaman ayırarak desteklemeniz gerekir.