Kilo Nasıl Verilir

Kilo Nasıl Verilir
Kilo Nasıl Verilir

KİLO VERMENİN BİRÇOK YOLU VARDIR. FAKAT BU SEÇENEKLER ARASINDA ÇOĞU SİZLERİ AÇ BIRAKMAK ÜZERİNE KURULUDUR. EĞER DEMİR GİBİ BİR İRADEYE SAHİP DEĞİLSENİZ KISA SÜREDE KİLO VERME PLANINIZDAN VAZGEÇER VE EN BAŞINDAN PES EDERSİNİZ.

 

 

Kilo Nasıl Verilir

Vücudun normal bir yaşantı sürdürebilmesi için enerjiye gereksinimi vardır. Gıdalardan aldığımız enerji vücuda dağılmaktadır. Bu enerjinin bir kısmı da yağ olarak depolanmaktadır. Eğer vücudumuzun ihtiyacı kadar enerji oluşursa aynı kiloda kalırız. Vücudumuzun gereksinimi altında enerji alımı yağ depolarından kullanılması sağlanır böylece kilo veririz.

kilo vermenin öneminin %80’i beslenme olsada %20’de spor yapmaktır. Kilo verme programınızı  mutlaka bir antrenman programı ile destekleyiniz.

 

Kilo Vermek İçin Yapılması Gerekenler Nelerdir
Kilo Vermek İçin Yapılması Gerekenler Nelerdir

Kilo Vermek İçin Yapılması Gerekenler Nelerdir

En sık yapılan hatalardan biride gün içerisinde öğün atlamaktır. İnsanlar kendini gün içerisinde kendini aç bırakarak, öğün atlayarak kilo vereceğini düşünür. Fakat bu oldukça yanlış bir yöntemdir. Öğün atlamak, kilo vermeyi olumsuz yönde etkilemekte ve kilo alımını da arttırmaktadır. Oysaki kilo vermek göründüğü gibi zor değildir. Yapmanın gereken bir kaç püf noktaya dikkat etmeniz ve  kendinize düzenli bir program hazırlamanız. Kilo verme konusunda da kararlı olmalısınız, başta istediğiniz sonucu alamayabilirsiniz bazen çok dikkat ettiğiniz halde kilonuzun arttığını da görebilirsiniz. Dolayısıyla hayal kırıklığına kapılmayın tartıda iniş-çıkış olabiliyor, kilo verme programınızı düzenli uygulayın ve istediğiniz sonuca ulaşın.

Öncelikle sağlıklı bir kilo vermek için mutlaka Bir Uzmana veya bir  diyetisyene danışın. 

Öğün Atlamayın : Uzmanlar, öğün atlanmasının ve en önemlisi kahvaltının atlanması, kahvaltıyı düzgün yapmamak en büyük yanlışlardan biri olarak belirtmektedir. Güne sağlıklı ve besleyici bir kahvaltıyla başlamak metabolizmayı hızlandırmakta ve kilo vermeyi olumlu yönde etkilemektedir.

Lokmalarınızı Yavaş Çiğneyin : Yine kilo vermekte büyük bir etkisi vardır. Yemeğinizi yavaş yemek sizin gıda tüketiminizi sınırlıyor ayrıca yemek sürenizi de uzatıyor. Böylece doyum hissi yaratıyor.

Yemeklerde Hafif Bir Salatayla Başlayın : İlk oraya salata ile başlamak midenizde doluluk hissi yaratacak böylece ana yemeğinizi de daha az tüketmenizi sağlayacaktır.

Kahve ve Yeşil Çay : Yeşil çayda, bol miktarda bulunan kateşinler yağ yakmanızı hızlandırmaktadır. Günde bir fincan yeşil çay içmeniz önerilmektedir, ayrıca vücuttaki ödemi de atmaktadır. Kahvedeki kafeinde aynı kateşinler gibi güçlü bir metabolizma aktivatörü. Kahve tüketimin de dikkat etmeniz gerekenler suda kolay çözülebilen kahveleri ve yoğun krema, şeker içeren kahveleri tercih etmeyin. Daha çok filtre kahve, Türk kahvesi, Americano, espresso tüketmelisiniz. Kahve tüketiminde de maksimum 2 fincanı geçmeyiniz.

Protein Tüketin : Düzenli protein (et, balık, tavuk ve süt ürünleri ) tüketimi kilo vermenizde etki sağlayacaktır.

Şekeri Bırakın : Kahve ve çayınızda şeker kullanmayın. Meyve suları ve diğer şekerli içecekleri tüketmek yerine meyvenin kendisini tüketin. Emin olun değişikliği hissedeceksiniz.

Uyku Düzeni : Uyku, kilo veriminde oldukça etkilidir. Kaliteli ve yeterli olması gerekmektedir. Düzensiz uyumak kalori alımını ve kiloyu etkilemektedir.

Lifli Gıdalar Tüketin : Lifli besinler, tok kalmaya yardımcı olur ve fazladan kalori alımını engellemektedir. Bu nedenle öğünlerinizde posa içeriği yüksek olan gıdalara da yer veriniz.

Sağlıklı Beslenerek Evde Nasıl Kilo Verilir
Sağlıklı Beslenerek Evde Nasıl Kilo Verilir

Sağlıklı Beslenerek Evde Nasıl Kilo Verilir

Zayıflama sürecinde, tok tutan besinler tercih edin. Tok tutan ve zayıflamaya olumlu etkisi olan besinler ; yulaf, yoğurt, çiğ  fındık, ceviz, çiğ badem, elma, armut, muz, avokado, şeker yerine tarçın, kahve, yeşil çay ve haşlanmış yumurta yer almaktadır. Ayrıca https://sporvebeslenme.com/evde-kal-sporsuz-kalma/ sayfamda sizlere önermiş olduğum antrenmanı evinizde yapabilirsiniz. Böylece kilo vermeniz kolaylaşır, şekilli bir vücuda sahip olursunuz.

Spor Yapmanın Faydaları Nelerdir
Spor Yapmanın Faydaları Nelerdir

Spor Yapmanın Faydaları Nelerdir

 

 • Kasları güçlendirir.
 • Vücut dayanıklılığınızı arttırır.
 • Vücut esnekliğiniz artar.
 • Kilonuzu dengede tutmanıza yardımcı olur ve eklemlerdeki yükü azaltır.
 • Yüksek kolesterol riskini azaltır.
 • Tansiyonu düzenler.
 • Rahat ve derin bir uyku sağlar.
 • Depresyonu engeller.
 • Kendinizi daha enerjik hissedersiniz.
 • Cildiniz daha canlı ve parlak olur.
 • Bağışıklık sistemini güçlendirir.