İp Atlamak Zayıflatır Mı

ip atlamak zayıflatır mı
ip atlamak zayıflatır mı

İp atlamak, hem eğlenceli hem de zayıflamak açısından oldukça etkili egzersizlerden biridir. İp atlama egzersizi vücutta; kollar, bacaklar, kalça, basen ve göbek kası gibi pek çok kas grubunun aynı anda çalışmasını sağlar. Vücuttaki pek çok kasın aynı anda çalışmasını sağlayarak yağ yakımını da gerçekleştirmektedir. Özellikle de göbek çevresi ve basen bölgesindeki yağların giderilmesini sağlayan ip atlama egzersizi, vücudun daha sıkı bir görünüm elde etmesini sağlamaktadır. Peki, ip atlamak zayıflatır mı?

İp Atlamak Zayıflatır Mı

Tüm vücudun çalışmasında etkili olan ip atlama egzersizi, zayıflama açısından oldukça etkili egzersizlerden biridir. 60 saniye boyunca ip atlanması durumunda 10 kalori harcanması da mümkündür. İp atlayarak az bir zaman içerisinde daha fazla kalori harcayabilirsiniz. Tabiki sadece ip atlamak fit bir vücuda sahip olmak için yeterli değildir, ip atlama egzersizleri ile birlikte diyet yapılması da gerekir. İp atlama egzersizi, uygun bir diyet planlamasıyla ve sporla desteklenmesi durumunda kısa bir zaman içerisinde fazla kilolardan kurtulmak mümkün olacaktır. Ayrıca ip atlama egzersizi, baldır bölgesinin güçlenmesini, karın bölgesinin incelmesini ve selülitlerin giderilmesine destek olur.

İp Atlamak Göbek Bölgesini Eritir Mi

Sadece ip atlamak göbek bölgesindeki yağların erimesi için yeterli olmayacaktır. Fakat ip atlama esnasında karın kasları oldukça fazla çalışır ve göbek bölgesi daha sıkı bir görünüme sahip olur. Kısacası; evet ip atlayarak göbek bölgesi eritilir, ama ip atlama ile birlikte beslenmeye de dikkat edilmesi durumunda daha olumlu sonuçların alınacağını da belirtmek gerekir.

İp Atlamak Yağ Yakar Mı

İp atlama egzersizi vücuttaki hemen hemen tüm kas grubunun çalışmasını sağlamaktadır. Vücuttaki tüm kasların harekete geçmesini sağlayan ip atlama egzersizi, vücuttaki yağ yakımının hızlanmasını sağlar. Özellikle de göbek ve basen bölgelerindeki yağların erimesine yardımcı olur. İp atlama, yüksek enerji gerektiren egzersiz çeşitlerinden biridir. Kişinin ip atlama esnasında yüksek enerji harcamaktadır. Bu sebeple de ip atlama esnasında kalbin fazla yormamak da fayda olur. İp atlama egzersizi ilk zamanlar yavaş tempoda başlanmasıyla birlikte ileriki zamanlarda hız temposunda artış gösterebilirsiniz. Düzenli bir şekilde ip atlanması, kısa zaman içerisinde vücuttaki yağların giderilmesine yardımcı olabilirsiniz.

ip atlayarak ayda kaç kilo verilir
ip atlayarak ayda kaç kilo verilir

İp Atlayarak Ayda Kaç Kilo Verilir

1 dakika boyunca ip atlanması, vücutta 10 kalorinin gitmesini sağlamaktadır. Gün içerisinde 10 dakika boyunca ip atlayarak yaklaşık olarak 100 kalori harcamanız mümkün olabilmektedir. Kişinin 7 gün boyunca sabahları 10 dakika, akşamları 10 dakika ip atlamasıyla birlikte bir hafta sonunda 1 kilo vermesi mümkün olabilmektedir. Düzenli bir şekilde ip atlamak ve ip atlama egzersizinin yanında beslenmeye dikkat edilmesiyle birlikte 1 ay sonunda 4 ila 6 kilo vermenin mümkün olacağını belirtebiliriz.