Hindi Füme Kaç Kalori

Hindi Füme Kaç Kalori
Hindi Füme Kaç Kalori

Hindi Füme, yüksek miktarda sodyum içermesine ve düşük sodyumlu gıdalar içeren bir diyet için uygun olmamasına rağmen çoğu kişi tarafından vitamin ve minerallerle zengin, düşük kalorili ve yağsız et seçeneğidir. Aşırı derecede füme et tüketimi, sağlık açısından olumsuz etkiler yaratmaktadır. Porsiyon kontrolüne dikkat etmenizi öneririz.

Hindi Fümenin Faydaları Nelerdir
Hindi Fümenin Faydaları Nelerdir

Hindi Fümenin Faydaları Nelerdir

Diyetisyenlere göre sağlıklı vücut fonksiyonları için günde iki ila üç porsiyon protein tüketilmesi önerilmektedir. Hindi füme tüketmek bu beslenme hedefine ulaşmanıza yardımcı olmaktadır. Bir porsiyon hindi füme tüketimi, vücudun kas gelişimi, hormon üretimi ve enerji ihtiyacını karşılamaktadır.

Hindi eti çok miktarda ‘B vitamini‘ içermektedir. Günlük porsiyon başına önerilen alımın %11’ i ile birlikte iyi miktarda B-3 vitamini desteklemektedir. Tütsülenmiş hindideki B-3 vitamini cilt ve sinir sağlığı açısından oldukça faydalıdır aynı zamanda vücudumuzun kalsiyum kullanımını olumlu yönde etkilemektedir. Günlük olarak ihtiyaç duyulan B-6 vitaminini %9,5’ini hindi füme tüketerek karşılayabilirsiniz.

Hindi füme içeriğinde yüksek miktarda selenyum içermektedir. Bir porsiyon hindi füme tükettiğinizde günlük ihtiyaçlarınızın yaklaşık olarak dörtte birini karşılamaktadır. Sağlıklı bir vücut işlevi için selenyum büyük önem taşımaktadır. Selenyumun kalp hastalığı, damar sertliği, inme, prostat ve akciğer kanserleri gibi çeşitli rahatsızlıklara yakalanma riskini düşürmektedir.

Aynı zamanda hindi füme tüketimi, uzun süreli tokluk hissi yaratır. Bu durumda kalori alımını düşürmektedir.

Hindi Füme Yerine Ne Tüketilir
Hindi Füme Yerine Ne Tüketilir

Hindi Füme Yerine Ne Tüketilir

Hindi etinin en önemli özelliklerinden biride yüksek oranda protein içermesi ve uzun süreli tokluk hissi yaratmasıdır. Hindi füme tüketmek yerine en iyi protein kaynakları arasında; fındık, balık, yumurta, süt, soya ve baklagiller yer almaktadır. Bu besinlerin de porsiyon kontrolüyle tüketilmesi önerilmektedir. Günlük almanız gereken protein ihtiyacınızı bu seçenekler ile birlikte karşılayabilirsiniz.

Hindi Füme Kaç Kalori
Hindi Füme Kaç Kalori

Hindi Füme Kaç Kalori

  • 1 orta porsiyon Hindi Füme yaklaşık olarak : 52 kaloridir.
  • 1 dilim Hindi Füme yaklaşık olarak : 26 kaloridir.
  • 1 gram Hindi Füme yaklaşık olarak : 2 kaloridir.