Fit Bir Vücut İçin Detoks Önerileri

sporvebeslenme.com

Detoks son zamanlarda oldukça yaygın bir arınma yöntemidir. Vücudumuzda biriken toksinleri temizlemede oldukça etkilidir. Aynı zamanda mental olarak kendinizi daha iyi hissetmenize yardımcı olur.

Peki bu öneriler nelerdir ?

1 – Bol Bol Su Tüket

sporvebeslenme.com

Aslında en önemlisi de su tüketimidir.  Su saymakla bitmeyen bir çok önemli unsuru taşıyor. Su tüketimi, enerji vermesiyle birlikte cildinizde de farklılıklar oluşacaktır. Her sabah aç karnına bir bardak ılık limonlu su tüketimi öneririz. Metabolizmanızın hızlı çalışmasına yardımcı olacaktır.

2 – Şekerli Gıdalardan Uzak Durun

sporvebeslenme.com

Hepimiz şekerli gıdaları seviyoruz. Fakat bunu minimum seviyeye indirmekte sağlık açısından oldukça önemlidir. Aşırı şeker tüketimi vücudunuzda insülin salgılanmasına neden olmasıyla birlikte pankreasınıza zarar vermektedir. Aynı zaman da çeşitli diyabet rahatsızlıklarına yol açmaktadır. Hayatınızdan şekeri çıkar demiyoruz fakat kontrollü şeker tüketiminde fayda vardır.

3- Öğün Atlamayın

sporvebeslenme.com

İnsanlar genellikle yoğun iş temposuyla öğün atlamakta ya da yeteri kadar besin alamamaktadır. Diyet denildiğinde insanların aklına gelene vücudu aç bırakmak gerektiği gelir. Bu oldukça yanlış bir yöntemdir.

4 – Düzenli Egzersiz Yapmak

sporvebeslenme.com

Karaciğer ve böbrek toksinlerin en çok yıprattığı organlardandır. Bu nedenle karaciğer ve böbrek sağlığını korumak için sağlıklı beslenme ve düzenli egzersizi hayatınızın bir parçası olarak yaşam tarzı haline getirmelisiniz.

 

Bunların yanında da size önerebileceğim bir Detoks tarifi !

sporvebeslenme.com

Malzemeler :

  • 1 Yeşil elma
  • 1 Muz
  • 1 demet Maydanoz
  • 1 kaç yaprak nane
  • 2 bardak su

Hazırlanışı :

Tüm malzemeleri karıştırıcıya atın ve malzemeler ufak haline gelene kadar karıştırın. Öğün yerine de tüketebilirsiniz. Günde 1 kez önerilir !