Evde En Etkili Zayıflama Çayları Nasıl Yapılır

evde zayıflama çayı nasıl yapılır
evde zayıflama çayı nasıl yapılır

Zayıflama Çayları

Yaz aylarının yaklaşması ile birlikte çeşitli yöntemlerle kilo vermenin diğer bir sırrı da zayıflama çaylarıdır. Normal şartlarda sağlıklı ve uzun bir dönemde verebileceğiniz kiloları, kısa zaman içerisinde vücudunuzdan atmak pek sağlıklı olmasa da çoğu insan bu yol içerisine girip yaza fit girmeye çalışmaktadır. Zayıflamak isteyen insanların kullandığı bu zayıflama çayları, kilo kontrolü sağlayıp, metabolizmayı hızlandırmaktadır. Yakılan kalorileri arttırma özelliğine sahip bu çaylar sağlık açısından sorun teşkil etse de insanlar kullanmaktan vazgeçmemektedir.

Zayıflama çaylarının genel etkisi 1 hafta içerisinde 5 kiloya kadar verdirmektir

Bu durum içerisine giren insanlar bu çayları kullanırken aslında kilolarından değil vücudun su tutmuş yerlerinden zayıflarlar. Bu durumda bireyler kilo verme efekti yaratıp daha çok kullanma isteği uyandırır. Kullandığınız bu çayların doğal bir şekilde üretildiğine emin olmadan kullanılmaması önerilir.

Bir takım bitkisel çaylar bireyin metabolizma hızı arttırıp, gün içerisinde daha çok kalori yakmasını sağlar. Bu etkileri spor eşliğinde uygulamak her zaman için daha olumlu sonuçları da beraberinde getirecektir. Her zayıflama çayı vücuda iyi gelmemekle birlikte bazı yan etkileri de beraberinde doğurabilmektedir. Bu ilaçların içerisinde kafein etkisi yaratıp uykusuzluk problemi oluşturma ve ya vücudu çok çalıştırmadan ötürü karaciğeri yorma gibi durumlarda oluşabilmektedir. Kişi zayıflama çayları kullanmaya karar verdiğinde mümkün olduğunca kendi çayını hazırlamalıdır. Kendi çayını hazırlamak istemeyen kişilerde mutlaka sağlık bakanlığı onaylı ürünleri tüketmelidir.

evde en etkili zayıflama çayları
evde en etkili zayıflama çayları
  • Zayıflama çayları arasında en etkili ürünlerde birisi yeşil çaydır. Hem bitkisel olup hem de çay listesinde yer alması da önemli bir unsurdur. Yapılan araştırmalara göre yeşil çay zayıflama üzerinde olumlu etkiler bırakarak kişinin doğal yollardan kilo vermesini sağlamaktadır. Metabolizmayı hızlandıran bu ürün kalori yakımını kolaylaştırarak ideal kilolara varmak isteyenlere umut ışığı olmaktadır. Aynı zamanda antioksidan olarak kuvvetli olan yeşil çay vücudun toksinlerden arınmasını sağlayıp süreci hızlandırmaktadır. Yeşil çay tüketen insanların dikkat etmesi gereken bir durum da gece tüketmemelidir. İçerisindeki kafein miktarından ötürü gece tüketilen yeşil çay uykusuzluğa sebep olmaktadır. Bunun yanında hamile ve emzirme dönemi içerisindeki bayanların bu çayı tüketmemeleri gerekir. Yeşil çayı mümkün oldukça sade içilmesi önerilir. Şekerli ve ya sütlü içilen bu çaylar zayıflamaya yönelik olan bütün aktiviteleri ortada kaldırmaktadır.
  • Zayıflama çayları arasında bulunan diğer bir üründe kuş otu çayı dır. Bu çay çok eski çağlardan beri kilo vermek amacı ile kullanılmaktadır. Yapılan araştırmalara göre çok fazla bilgi bulunmasa bile kanı temizlediği, cildi güzelleştirdiği ve iltihaba iyi geldiği bilinmektedir. Bu bitkiyi çay olarak tüketmek istemeyen insanların salatalarında çiğ olarak yemesi mümkündür.
  • Siyah ve yeşil çayda olduğu gibi bitki yapraklarından üretilen diğer bir çayda Oolongdur. Bu çay metabolizmayı hızlandırıp, yağ yakımını sağlamaktadır. Farklı bir fermantason ürünü olup kullanıma sunulmaktadır. Oolong çayını yemeklerden sonra tüketen insanlar normal tüketime göre daha olumlu sonuçlar almaktadır.
  • Metabolizmayı hızlandırıp yağ yakma özelliği bulunan diğer bir çayda Nane Çayı dır. Asıl amacı gaz ve şişkinlikleri önleyip, bağ ağrılarını azaltma, mide bulantısına iyi gelme, ishale karşı koruma, adet sancılarını en az seviyeye indirme gibi çeşitli yararları bulunmaktadır. Nane çayını tek başına tüketmek istemeyen insanlar yeşil çay ile karıştırıp içebilirler.
  • Diyetinize bağlı kalmanızı sağlayacak diğer bir çayda zencefil çayı dır. Kan şekeri seviyesini koruyup, metabolizmayı hızlandırır. Aynı zamanda öğün aralarında size tokluk hissi yaratıp, mide sorunu çekmenizi engeller. Zencefil çayının zayıflama etkisi üzerinde dolaylı bir önemi olsa da kullanılması önerilmektedir.
  • Zayıflama çayları arasında bulunan diğer bir üründe maydanoz çayı dır. Bir çok diyet listesi içerisinde bulunan bu çayların amacı vücutta biriken suyun atılmasını sağlamaktır. Diyet listelerinin başında kullanılan bu çay kürü kişiyi moral olarak iyi tutup vücudu dinç bir hale getirmektedir. Vitamin bakımından da zengin olan bu çay etkili bir zayıflama üründür.
  • Zayıflamak isteyen insanların kullanması gereken diğer bir üründe mate çayıdır. Metabolizmayı hızlandırıp, kabızlığa iyi gelen bu çay etkili bir üründür. Mate çayı da yeşil çay gibi kafein bakımından zengin olduğu için gece kullanılması önerilmemektedir. Yan etkisi olarak çarpıntı ve mide bulantısı oluşturabilmektedir.
evde zayıflama çayı tarifleri
evde zayıflama çayı tarifleri

Evde Zayıflama Çayı Tarifleri

Hızlı ve doğal yollardan zayıflamak isteyen kişiler için evinizde rahatlıkla yapabileceğiniz evde zayıflama çayı tarifleri ile sizlerde hayalini kurduğunuz ölçülere sahip olabilirsiniz. İlk karışımımız olan diyet çayı tarifi için; bir su bardağı kadar demlenmiş yeşil çay, bir dal taze nane, bir rulo kabuk tarçın, iki tane limon ve 750 ml su hazırlanmalıdır. Yapılış olarak ise bir su bardağı demlenmiş olan yeşil çayı bir kap içerisine koyup üzerine nane yapraklarını, tarçını ve limon suyu ve suyu ekliyoruz. Çayı güzel bir şekilde karıştırdıktan sonra gün içerisinde ara ara tüketiyoruz.

Bir diğer zayıflama çayı malzemeleride; mate, biberiye, funda, yeşil çay, kekik ve limondur. Her birinden 100 gram olacak şekilde hazırlanan tarifi yapımı için ise bir litre kaynamış su içerisine iki tatlı kaşığı kadar yeşil çayı, bir tatlı kaşığı biberiye, bir tatlı kaşığı funda, bir tatlı kaşığı mate ve bir tatlı kaşığı kekiği ekleyip karıştırıyoruz. Hemen arkasına limonu dilimleyip içerisine ekledikten sonra dinlenmesi için 10 dakika beliyoruz. Süzgeç yardımı ile arındırdığımız çayı gün içerisinde ara ara tüketiyoruz.

Zayıflamak isteyen kişilerin uygulaması gereken diğer bir tarifte yeşil ve mate çaylı tariftir. Malzemeler için; 4 çay kaşığı kadar kuru mate yapraüı, 3 çay kaşığı kadar kuru yeşil çay, bir çay kaşığı kadar ısırgan otu, iki çay kaşığı kadar da kekik kullanılır. Hazırlanış olarak belirtilen tüm malzemeleri bir kap içerisine koyup birbiri içinde harmanladıktan sonra üzerine sıcak su eklenir ve demlenmesi için bırakılır. Demlenen çayı gün içerisinde belirli aralıklar ile tüketebilirsiniz.

Karışık yağ yakan çay tarifi de fazla kilosundan şikayetçi olan insanların kullanabileceği bir tariftir. İki poşet ıhlamur, bir poşet kadar rezene, bir poşet yeşil çay, bir adet form çay, limon, tarçın ve ufak parçalara ayrılmış bir adet elma bir araya getirilerek yapılır. Yapılış olara ise bir su bardağı kadar suyu içerisine bir dilim limon, tarçın ve elmalar eklenip üzerine bütün poşetler ilave edilir. 10 dakikalık bir dinlenmenin ardından öğle ve akşam yemeklerinin arkasına düzenli bir şekilde tüketilir.

Zayıflama Çaylarının Etkisi

Zayıflama çaylarının genelinde sinameki adı verilen bir bitki bulunur. Bu bitki bağırsakları çalıştırıp kişinin kabız olmasını önler. Uzun dönemlerden beri bağırsak düzenleyici olarak bilinen bu bitkinin günümüz çağlarında zayıflama çaylarına konulması insan sağlığını büyük riske sokmaktadır. Zayıflama çayı tüketen insaların kilo vermek uğruna sürekli olarak bu çayı tüketmesi bağırsak düzenini bozup bünyeyi olumsuz yönde etkilemektedir. Zayıflama çaylarının etkisi adı altında konulan bu bitki türü kişide müsil etkisi oluşturmaktadır. Bu sebepten ötürü sürekli olarak tuvalete çıkma isteği doğmaktadır. Vücutta dışkı oluşumu gözlenmeyip vitamin ve mineral emilimi gerçekleşmemektedir. Uzun süreli kullanılan bu çaylar çeşitli hastalıkların oluşmasına zemin hazırlamaktadır.

Zayıflama çaylarının etkisinden biriside idrar söktürücü olmasıdır. Bir çok çayda bu etki var olmaktadır. Günlük yaşantıda bireyin ter, soluum ve idrar ile su atması normaldir. Bu çayları tüketen insanlarda bu durum daha üst seviyelere çıkıp vücudun dengesini bozmaktadır. Vücuttaki aşırı su kaybetmeyi gerçekleştiren bu çaylar kişiye olumsuz bir şekilde geri dönmektedir. İnsaoğlunun bu ürünleri tüketmesi için bilinçli olması ve doğal yollarla üretilen besinleri tüketmesi gerekir.