Diyette Patlamış Mısır Yenir Mi

diyette patlamış mısır yenir mi
diyette patlamış mısır yenir mi

Patlamış mısır, özellikle de film veya dizi esnasında oldukça sık tüketimi tercih edilen atıştırmalıklardan biridir. Bu atıştırmalık çeşidi diğer atıştırmalıklara göre biraz daha masum gözükmektedir. Sık sık tüketilen patlamış mısır, oldukça lezzetlidir. Sürekli tercih edilen patlamış mısır, kilo aldırıp aldırmadığıyla ilgili oldukça merak edilmektedir.

Patlamış mısır, bir şeyler izleme esnasında oldukça sık tüketilen besindir. Aynı zamanda lezzetli olan bir besindir. Diğer atıştırmalıklara göre daha sağlıklı olan bir atıştırmalıktır. Az yağ ile birlikte az tüketilmesi durumunda kilo altışına neden olmayabilir. Peki, diyette patlamış mısır yenir mi? Ayrıca patlamış mısır kaç kalori? Konulu yazımıza da göz atmanızı tavsiye ediyoruz.

İçerik Başlıkları

1 Kase Patlamış Mısır Kaç Kalori

Orta boy büyüklüğündeki 1 kase patlamış mısır kaç kalori? 1 kase patlamış mısır yaklaşık olarak 62 kaloridir. 60 gram porsiyondaki patlamış mısır ise 245 kalori değerindedir. Büyük bir kase dolusu patlamış mısırın kalorisi ise 372 kaloridir.

Diyette Patlamış Mısır Yenir Mi

Mısırın her hali oldukça lezzetli olmasıyla birlikte diyette patlamış mısır yenir mi? Sorusu oldukça merak edilmektedir. Diyet yaparken patlamış mısır tüketilen besinler arasında yer almaktadır. Çünkü mısır tam tahıllı besinler grubunda yer almakta ve içeriğiden yüksek miktarda lif yer almaktadır. Patlamış mısır diyet listenizde yer alacaksa genel olarak yağsız ve az miktarda tüketilmesi önerilmektedir.

Patlamış Mısır Kalorisi Çok Mu

100 gram ağırlığındaki patlamış mısır yaklaşık olarak 450 kalori değerindedir. Bir diğer ifadeyle de sinemalarda satışı olan orta boy (250 gram) büyüklüğündeki patlamış mısırın kalorisi ise 1000 kalori değerinde olduğunu düşünerek, yetişkin bir kadının günlük kalori ihtiyacısının yarısından fazla olduğu anlamına gelmektedir.

1 Su Bardağı Yağlı Patlamış Mısır Kaç Kalori

Patlamış mısır oldukça lezzetli besinlerden biridir. Sık sık tüketilen bir besin olmasıyla birlikte içeriğinde yer alan vitamin ve minerallerden dolayı da insan vücudu için oldukça fayda sağlamaktadır. Diyet listelerinde genel olarak bir su bardağı patlamış mısır tüketilmesi önerilmektedir. Genellikle 1 su bardağı tüketilen patlamış mısırın kalori değeri ise 64 kalori olarak yer almaktadır.

patlamış mısır kilo aldırır mı
patlamış mısır kilo aldırır mı

Patlamış Mısır Kilo Aldırır Mı

Patlamış mısır özellikle de film veya dizi izleme esnasındayken en fazla tüketimi sağlanan atıştırmalıklardan biridir. Bu atıştırmalığın çeşidi oldukça fazla tüketilmesinin nedeni ise lezzetli olmasıdır. Patlamış mısır, masum sayılabilecek atıştırmalıklardan biridir. Fakat masum kalabilmesi için içerisine aşırı miktarda yağ ilave edilmemeli ve fazla miktarda tüketilmemesi gerekmektedir. Eğer fazla yağda ve fazla tuzda yapılırsa sizlere kilo olarak geri dönüş sağlayacaktır. Bilinçsiz bir şekilde yenilmesi durumunda ise kilo aldırmaya neden olacak atıştırmalıklardan biridir.