Diyette Nar Yenir Mi

diyette nar yenir mi
diyette nar yenir mi

Bilmecelere kadar konusu olan, tadıyla tüm beğenisini toplayan ve şekliyle de dikkatleri çeken nar şifa deposu meyvelerden biridir. Ilıman iklimlerde yetişmekte olan narın tadı ekşi ile tatlı arasında değişiklik göstermektedir. İçeriğinde yer alan çekirdekleri ayıklayarak yemek oldukça zahmetli olsa da özgün lezzetinden dolayı buna fazlasıyla değer.

Faydalarından kaynaklı bol bol tüketimi önerilen nar meyvesinin kilo aldırıp aldırmadığı da pek çok kişi tarafından merak edilmektedir. Peki besin değeriyle göz dolduran nar kaç kalori? Mutfakların göz bebeği olan narın 100 gramında yaklaşık olarak 82 kalori bulunmaktadır. Pek çok vitamin ve mineralin yer almış olduğu nar, meyve olarak tüketimiyle birlikte nar ekşisi olarak da sofraların vazgeçilmezi olarak yerini almaktadır. Özellikle de salatalarda bol miktarda kullanımı sağlanan nar ekşisi yöresel yemeklerde de sık sık tercih edilmektedir.

Peki, diyette nar yenir mi? Hep birlikte detayları inceleyelim..

Nar Kaç Kalori

  • Lezzetiyle birlikte dikkatleri çeken nar, kalori açısından da oldukça yüksek olmayan meyveler arasında yerini almaktadır. Orta boy bir nar kaç kalori? Sorusuna cevap vermek gerekirse, yaklaşık 98 kalori olduğunu belirtebiliriz.
  • 100 gramlık narın porsiyonunda ise 82 kalori bulunmaktadır.
  • 1 çorba kaşığı nar ise 9 kaloridir.

Nar Zayıflatır Mı, Diyette Nar Yenir Mi

Nar meyvesinin doğrudan bir şekilde zayıflatmaya yönelik bir özelliği yoktur. 1 nar kaç kalori? Sorusuna yaklaşık olarak 98 kalori olduğunu cevap verebiliriz. Bu kalori değeri çok fazla değildir ve bu sebeple de kimi diyetlere göre daha az miktarda nar kullanımı sağlanmaktadır.

Nar gün içerisinde kalori ihtiyacının aşmayacak şekilde tüketimi önerilmektedir. Nar meyvesinin diyetinize veya sağlıklı beslenme alışkanlıklarınıza fayda sağlamasını istiyorsanız, meyve olarak da tüketmek yerine salatalara ve yemeklere de ilave ederek tüketimini sağlamayı tercih edebilirsiniz.

Nar meyvesinin lif miktarı oldukça yüksektir ve bu sebeple de diyetlerde de yerini almaktadır. Lif oranı yüksek olmasından dolayı tokluk hissiyatı vermekte ve diyet sürecinde bu şekilde fayda sağlar. Tüm meyveler gibi narı da ölçülü ve dengeli olarak tüketmekte fayda olacaktır.

Sağlıklı bir vücuda sahip olabilmek için sadece diyet yapmak yeterli olmayacaktır. Hareketli bir yaşam tarzını benimsemek ve doğal beslenmeye özen göstermek de oldukça önemlidir. Güvenli bir şekilde zayıflamak istiyorsanız diyet öncesinde mutlaka uzman bir diyetisyene başvurmanızı öneriyoruz.