Diyette İncir Yenir Mi

diyette incir yenir mi
diyette incir yenir mi

Her derde deva olarak da tanımlanan incirin ara öğünlerde sabahları aç karnına en çok tüketimi sağlanan meyvelerden biri olarak yerini almaktadır. Oldukça lezzetli yiyecekler arasında yerini alan incir bağırsakları çalıştırmasından dolayı kilo vermeye de yardımcı olmaktadır. Peki, yaz mevsiminde en lezzetli meyvelerden biri olan incir diyette yenir mi, günde kaç incir tüketilmeli? İncir ile ilgili merak edilen sorularınızın cevabı sizler için bu yazımızda derlenmiştir.

Dut familyasından gelmekte olan bitkilerden biri olan incir yüzyıllar boyunca severek tüketimi sağlanan lezzetli meyvelerden biri olarak yerini almaktadır. Tüm dünyada sık sık tüketimi sağlanan meyve incir içerisinde diyet lifi, mineral, vitamin ve antioksidan içermektedir.

Oldukça taze bir şekilde tüketimi sağlanan ve yaş olarak da tüketilen incir daha çok Akdeniz bölgesinde yetiştirilmektedir. Düşük kalorili besinler arasında yerini almakta olan incir diyet listenize ekleyebilirsiniz. Sindirim sisteminin düzelmesini sağlayarak daha hızlı bir şekilde kilo vermenize yardımcı olan inciri günde kaç kez tüketmeli, incir kaç kalori? Gibi birçok sorunuzun cevabı bu yazımızda derlenmiştir. Ayrıca incir kilo aldırır mı konu başlıklı yazımıza da göz atmanızı tavsiye ederiz.

Diyette İncir Yenir Mi

Lif bakımından oldukça zengin olan incir yaz mevsiminde taze bir şekilde olmasıyla birlikte mevsiminde ise kurutulacak bir şekilde ara öğünlerde sağlıklı atıştırılacak meyvelerden biridir. Diyetisyenlerinde önermiş olduğu incir gün içerisinde 2 ya da 3 adet tüketimi sağlanması durumunda uzun saatler boyunca tok kalmanıza yardımcı olacaktır. Aynı zamanda son zamanlarda popüler olan ve oldukça etkili olduğu düşünülmekte olan incir ve zeytinyağı kürüyle birlikte yavaşlamakta olan metabolizmanın hızlanmasıyla hem kilo vermeniz hem de kabızlık sorununu ortadan kaldırmak mümkündür.

İncir Kilo Verdirir Mi

Beslenme ve diyet uzmanlarının her zaman her besin için ölçülü ve kontrollü yiyecek tüketmenin. önemli olduğunu belirtmektedir. Bu nedenle de tüketimini sağladığınız her besinde olmasıyla birlikte incirde de gün içerisinde alınması gereken miktarın abartılmaması gerekmektedir. Özellikle de kuru inciri gün içerisinde fazla tükettiğinizde vücudunuza daha fazla şeker ve daha fazla kalori miktarı gireceğinden dolayı kilo almanız mümkündür. Bu nedenle de gün içerisinde en fazla 2 ya da 3 incir tüketmeniz daha sağlıklı olacaktır.

İncir Kaç Kalori

Oldukça merak edilen incir kaç kalori sorusunu kısa bir şekilde açıklamak gerekirse; bir adet incir yaklaşık olarak 48 kalori olduğunu belirtebiliriz. İncir, belirtildiği gibi ölçülü tüketildiği durumda oldukça faydalıdır. Porsiyon kontrolü sağlandığı durumda diyette tüketimi sağlanabilir.