Buz Terapisi İle Kilo Verme

buz terapisi ile kilo verme
buz terapisi ile kilo verme

Yaz aylarında pek çok kişi zayıflamak için yöntemler aramaktadır. Son dönemde buz terapisi ile zayıflama ile birlikte bu kilo verme yöntemi de popüler bir hale gelmiştir. Pek çok insan tarafından buz terapisi ile kilo verme yollarını araştırmaya başlamaktadır. Peki, buz terapisi nedir, nasıl yapılır, buz terapisi ile zayıflamak mümkün mü?

Buz Terapisi Nedir

Kilo vermeyle ilgili olarak çeşitli yöntemler ortaya çıkmaya başlamıştır. Zayıflamak isteyen kişiler için buz terapisinin başarılı bir yöntem olduğu iddia edilmektedir. Buz terapisini uygulamak için öncelikle buzu ince bir beze sarmanız gerekmektedir. Daha sonrasında ise hedeflemiş olduğunuz bölgelere yaklaşık olarak 30 dakika boyunca ortalama 5-10 dakika ara vererek uygulama yapmanız gerekmektedir. 12 gün boyunca günlük olarak bir kez uygulamanız yeterli olacaktır.

Buz Terapisi İle Nasıl Zayıflanır

Uzman diyetisyenler tarafından buz ile zayıflama yönteminin kilo ile ilgili şikayetlerin sonlanacağını belirtmektedir. Fransızların kullanmış olduğu bu yeni yöntemin, aç kalmadan, acı çekmeden zayıflamanın mümkün olduğunu belirtmektedir. Diyetisyenler, “Cyro21” yöntemiyle birlikte kalça, karın, bel ve bacak gibi yağ dokusunda oluşan inatçı olan bölgelerin eriyebileceğinin mümkün olduğunu belirtmektedir.

İlk seanstan itibaren gözle görülebilecek kadar zayıflama olasılığının yüksek olduğunu da belirtmektedirler. Aynı zamanda diyetisyenler, bu yöntemle ilgili şu bilgileri de belirtmektedir: Cihaz yardımıyla birlikte -40 derecede yağların dondurulduğunu belirtmekte ve böylece kan dolaşımının hızlanmasını sağlamaktadır. Bu sayede vücutta bulunan toksinlerin dışarıya atılması ve yüksek oranda kalori harcandığı tespit edildiği söylenilmektedir. Yağ hücrelerinin azalmasıyla birlikte lenflerin dayanıklılığı artış göstermektedir.

Kasların canlanmasıyla birlikte sıkılaşarak vücut incelmesiyle birlikte yenide şekillenmeye başlamaktadır. Bu, cerrahi müdahale ile birlikte özellikle de katı diyetlere seçenek olacak bir zayıflama yöntemidir. Avrupa’da zayıflama yöntemleri içerisinde noter tarafından onay almış bir yöntem olarak da yer almaktadır. İsteğe göre kişi yanında noter getirip uygulama yapabilmekte ve elde edilen sonuçlar ise kalıcı olduğu ifadeleri kullanılmıştır.

Buz Terapisi Nasıl Uygulanır

Hollanda’da yer alanan Maastricht Üniversitesi’nde yapılan bilimsel sonuçlar doğrultusunda soğuğun yağ yakımını hızlandırmasıyla birlikte tespit edilmiştir. Soğuk, kan dolaşımını hızlandırır ve vücuttaki toksinlerin atımının hızlanmasını sağlar. Buz terapisini uygulamak için öncelikle buzu ince bir bez yardımıyla sarmanız gerekmektedir. Daha sonrasında ise zayıflamasını istediğiniz bölgeye yaklaşık olarak 5 – 10 dakika arayla 30 dakika boyunca uygulamanız önerilir.