Browni Kaç Kalori

browni kaç kalori
browni kaç kalori

İçeriğindeki yağ ve karbonhidrat oranı çok yüksek bir kek olan browninin kalori değeri de çok yüksektir. Diyabet hastaları ile zayıflamak için diyet yapanların ve formunu korumak isteyenlerin kesinlikle tüketmemesi gereken bir kek türüdür. Çünkü sağlığa pek faydası olmayan browni kek, tüketilirken browni kaç kalori bilinmesinde fayda vardır.

Çay saatlerinin eşsiz lezzeti olan browni, kilo almak istiyorum ama bir türlü alamıyorum diyenler için iyi bir tercihtir. Yine de abartılarak tüketiminden kaçınmak gerekir.

Browni keki çok sevenler ise evde de rahatlıkla yapılabilen bu kek türünü kalori değerlerini düşürerek evde hazırlayıp tüketebilirler.

Browni Kaç Kalori?

Kilo problemi yaşayan insanların bir dilimini tüketmeden önce dahi kırk kere düşünmesi gerektiği browninin tüketimi insana büyük bir keyif verdiği için tüketirken çoğu zaman ölçü kaçırılmaktadır. Ancak aşağıdaki kalori değerlerini okuyunca kendinizi niçin sınırlamanız gerektiğinin önemini daha iyi kavrayacaksınız.

Yağ ve protein oranının yüksek olmasından dolayı 1 dilimi sadece 414 kalori değerindedir.

Peki, ‘Browni kaç kalori?’ Gelin o yüksek kalori değerlerine birlikte göz atalım;

 • 90 gram gelen küçük 1 adet browni 287 kalori değerindedir.
 • 100 gram gelen browni 319 kalori değerindedir.
 • 130 gram gelen orta büyüklükte 1 adet browni 414 kalori değerindedir.

150 gram gelen büyük 1 adet browni 478 kalori değerindedir. Kalori değerlerinin yüzde 55’ini karbonhidratlar, yüzde 41’ini yağlar ve yüzde 4’ünü proteinler oluşturmaktadır.

Bu yazımızı okuyanlar ıslak kek kaç kalori başlıklı yazımıza da göz atmışlardır: https://sporvebeslenme.com/1-dilim-islak-kek-kac-kalori/

Browni Mousse Vişneli Kaç Kalori?

 • 1 gram gelen browni mousse vişneli 5 kalori değerindedir.

48 gram gelen 1 adet browni mousse vişneli 225 kalori değerindedir. Kalori değerlerinin yüzde 49’unu karbonhidratlar, yüzde 47’sini yağlar ve yüzde 4’ünü proteinler oluşturmaktadır.

Brownie Gold Çikolata Kaç Kalori?

 • 1 gram gelen brownie gold çikolata 4 kalori değerindedir.
 • 20 gram gelen 1 adet mini brownie gold çikolata 84 kalori değerindedir.

40 gram gelen 1 porsiyon brownie gold çikolata 168 kalori değerindedir. Kalori değerlerinin yüzde 51’ini karbonhidratlar, yüzde 45’ini yağlar ve yüzde 4’ünü proteinler oluşturmaktadır.

vişneli browni kaç kalori
vişneli browni kaç kalori

Brownie Gold Vişne Kaç Kalori?

 • 1 gram gelen brownie gold vişne 4 kalori değerindedir.

40 gram gelen 1 porsiyon brownie gold vişne 154 kalori değerindedir. Kalori değerlerinin yüzde 53’ünü karbonhidratlar, yüzde 43’ünü yağlar ve yüzde 5’ini proteinler oluşturmaktadır.

Brownie Çikolatalı Fındıklı Kek Kaç Kalori?

 • 1 gram gelen brownie çikolatalı fındıklı kek 5 kalori değerindedir.
 • 40 gram gelen brownie çikolatalı fındıklı kek 181 kalori değerindedir.

200 gram gelen brownie çikolatalı fındıklı kek 904 kalori değerindedir. Kalori değerlerinin yüzde 46’sını karbonhidratlar, yüzde 50’sini yağlar ve yüzde 5’ini proteinler oluşturmaktadır.

Brownie Intense Kaç Kalori?

 • 1 gram gelen brownie intense 5 kalori değerindedir.
 • 16 gram gelen 1 adet mini brownie intense 74 kalori değerindedir.

50 gram gelen 1 porsiyon brownie intense 232 kalori değerindedir. Kalori değerlerinin yüzde 46’sını karbonhidratlar, yüzde 50’sini yağlar ve yüzde 4’ünü proteinler oluşturmaktadır.

Brownie Intense Mini Kahveli Kaç Kalori?

1 gram gelen brownie intense mini kahveli 5 kalori değerindedir.

16 gram gelen brownie intense mini kahveli 76 kalori değerindedir. Kalori değerlerinin yüzde 46’sını karbonhidratlar, yüzde 50’sini yağlar ve yüzde 4’ünü proteinler oluşturmaktadır.

Brownie Intense Mini Karamelli Kaç Kalori?

 • 1 gram gelen brownie intense mini karamelli 5 kalori değerindedir.

16 gram gelen 1 adet brownie intense mini karamelli 78 kalori değerindedir. Kalori değerlerinin yüzde 45’ini karbonhidratlar, yüzde 51’ini yağlar ve yüzde 4’ünü proteinler oluşturmaktadır.

çikolatalı browni kaç kalori
çikolatalı browni kaç kalori

Starbucks Double Chocolate Brownie Kaç Kalori?

 • 1 gram gelen Starbucks double chocolate brownie 4 kalori değerindedir.

92 gram gelen orta büyüklükte Starbucks double chocolate brownie 409 kalori değerindedir. Kalori değerlerinin yüzde 43’ünü karbonhidratlar, yüzde 51’ini yağlar ve yüzde 6’sını proteinler oluşturmaktadır.

Çiğ Brownie Kaç Kaloridir?

 • 1 gram gelen çiğ brownie 4 kalori değerindedir.

50 gram gelen orta porsiyon çiğ brownie 184 kalori değerindedir. Kalori değerlerinin yüzde 46’sını karbonhidratlar, yüzde 45’ini yağlar ve yüzde 9’unu proteinler oluşturmaktadır.

Vegan Brownie Kaç Kalori?

 • 1 gram gelen vegan brownie 2 kalori değerindedir.

36 gram gelen orta porsiyon vegan brownie 63 kalori değerindedir. Kalori değerlerinin yüzde 71’ini karbonhidratlar, yüzde 19’unu yağlar ve yüzde 11’ini proteinler oluşturmaktadır.

Raw Brownie Kaç Kalori?

 • 1 gram gelen raw brownie 4 kalori değerindedir.

73 gram gelen orta porsiyon raw browni 278 kalori değerindedir. Kalori değerlerinin yüzde 27’sini karbonhidratlar, yüzde 62’sini yağlar ve yüzde 11’ini proteinler oluşturmaktadır.

Starbucks Brownie Kaç Kalori?

 • 1 gram gelen Starbucks brownie 5 kalori değerindedir.

160 gram gelen 1 adet Starbucks brownie 786 kalori değerindedir. Kalori değerlerinin yüzde 26’sını karbonhidratlar, yüzde 67’sini yağlar ve yüzde 7’sini proteinler oluşturmaktadır.

Starbucks Brownie Cheesecake Kaç Kalori?

 • 1 gram gelen Starbucks brownie cheesecake 4 kalori değerindedir.

200 gram gelen 1 adet Starbucks brownie cheesecake 758 kalori değerindedir. Kalori değerlerinin yüzde 34’ünü karbonhidratlar, yüzde 58’ini yağlar ve yüzde 8’ini proteinler oluşturmaktadır.

Pişmeyen Vegan Brownie Kaç Kalori?

1 gram gelen pişmeyen vegan brownie 2 kalori değerindedir.

135 gram gelen orta porsiyon pişmeyen vegan brownie 228 kalori değerindedir. Kalori değerlerinin yüzde 51’ini karbonhidratlar, yüzde 38’ini yağlar ve yüzde 12’sini proteinler oluşturmaktadır.