Bayram Sonrasında Detoks

Bayram Sonrasında Detoks
Bayram Sonrasında Detoks

Bayramın bitimiyle birlikte tatil boyunca yapılan kaçamaklar sonrasında kilo vermek isteyen kişiler için üç günlük detoks önerilerimizle sizlerleyiz.. Bayram sonrasında detoks uygulamasında en önemli olan konulardan biride bir beslenme uzmanı veya hekime başvurup sizler için planlanmış bir beslenme programını uyguluyor olmak daha sağlıklı olacaktır. Maksimum 4-5 gün uygulanan bu detoks uygulamasının temelinde sıvı bulunmaktadır. Vücudun sindirim sistemine yardımcı olmakta aynı zamanda evde her zaman bulabileceğimiz kolay ulaşılabilir malzemeler bulunmaktadır.

Kahvaltı Öğünü
Kahvaltı Öğünü

Kahvaltı Öğünü

  • 2 yumurta (yumurta, daha uzun süre tokluk hissetmektedir ve daha az kalori almayı sağlamaktadır. İsterseniz haşlanmış, isterseniz omlet şeklinde tüketebilirsiniz.)
  • Bol yeşillik (dereotu, roka, maydanoz)
  • Yarım avokado, 3-5 ceviz veya zeytinyağı seçeneklerinden birisi.

– 4 saat boyunca bir şey yemiyoruz ve yeşil çay, şekersiz çay, şekersiz kahve ve su tüketimi yapılmalıdır.

Öğle Öğünü
Öğle Öğünü

Öğle Öğünü

  • Büyük bir kase bol yeşillikli salata (salata tüketiminin yanında mutlaka protein tüketmenizi de öneriyoruz. Bu durumda sizlere daha fazla tokluk hissi yaratacaktır ve gün içersin de daha az besin tüketmenizi sağlayacaktır.)
  • Yoğurt, peynir, ızgara köfte, haşlanmış tavuk, lor peyniri veya ton balığı seçeneklerinden birisi.
Öğleden Sonra
Öğleden Sonra

Öğleden Sonra

  • Mevsim meyveleri, yanında bir avuç kadar fındık, fıstık ve badem gibi yağlı tohumlar ilave edebilirsiniz. (dengeleme diyetinde bağışıklık sistemini korumak oldukça önem taşımaktadır bu nedenle mevsim meyveleri ve yanında yağlı tohumlar tüketmenizi de öneriyoruz. Enerjinizin düşmemesi oldukça önemlidir.)

– Akşam yemeğinizi de saat 19:00 saatinde tüketmenizi öneriyoruz.

Akşam Öğünü
Akşam Öğünü

Akşam Öğünü

  • 1 kase çorba
  • Yanında da bol yeşillikli salata tüketiniz.

– Gün içerisinde 3 litre su tüketmeye özen gösterin.