Bal ve Karbonat Karışımı Neye İyi Gelir

bal ve karbonat karışımı neye iyi gelir
bal ve karbonat karışımı neye iyi gelir

Karbonat hücre büyümesinin önüne geçmektedir. Kanserli olan hücreler üzerinde de oldukça etkili olarak çalışma sağlıyor. Bal, sağlıklı hücrelerin en üst noktasında çalışır halde tutmaktadır. Bağışıklık sisteminin güçlenmesinde etkili olan doğal antioksidanlar içermektedir. Vücudu hastalıklara karşı güçlü bir savaşçı konumuna getirmektedir. Bal ayrıca karbonatın kanserli hücrelere etki göstermesini sağlamaktadır. Oldukça şifalı olan bal ve karbonat karışımı hastalıklara karşı da koruyucudur. Peki, bal ve karbonat karışımı neye iyi gelir?

Bal ve Karbonat Her Gece Bir Kaşık Tüketmeniz Yeterli

Uzmanlar özellikle de gece uyumadan öncesinde bu karışımdan bir kaşık tüketmenizi önermektedir. Bunun her gece düzenli bir şekilde yapılması durumunda vücuda oldukça fayda göstermektedir. Uzmanların yapmış olduğu çalışmalar doğrultusunda karbonat tozuyla karışım elde edilen balın hücreler üzerindeki etkisi oldukça yüksek olduğunu belirtmektedir. Deforme olan hücrelerin kanserli hücrelere dönüşmesiyle birlikte vücuttaki şekerin emilimini sağlar. Karışımın içerisinde bulunan bal her ne kadar hücreler açısından etkili olsa da karbonatın çözücü etkisiyle birlikte kanserli hücrelerin giderilmesinde de etki gösterir.

Bal ve Karbonat Karışımı Nasıl Yapılır

Bir yemek kaşığı miktarında karbonat tozunu bir kase içerisine ilave edin ve üzerine de normalden daha sıvı olan bir yemek kaşığı bal ilave ederek karıştırmaya devam edin. Macun kıvamına gelene kadar elde edilen karışımı bir gün boyunca bekletiniz. Güneşte bekletilmesi de faydasını arttırmaktadır. Bekletmiş olduğunuz karışım ertesin gün gece uyumadan önce tüketiniz. Her gün ertesi gün gece için bu karışımı taze yapmanızı öneriyoruz.

Bal ve Karbonat Karışımının Faydaları Nelerdir

Gece uyumadan öncesinde tüketimi sağlandığında hızlı bir uyku hali alınmasına destek olur. Aynı zamanda gece uykunun bölünmelerin yaşanmamasını sağlamaktadır. Güçlü bir enfeksiyon sökücü özelliği olmasından dolayı akciğerlerin temizlenmesine de yardımcı olmaktadır. Boğaz enfeksiyonlarının önüne geçmede oldukça etkili ilaçlardan biridir. Bal ve karbonat karışımı vücutta deforme olan hiçbir hücre yapısında bulundurmadan hepsini yenilemeye başlar. Kan şeker seviyesinin dengelenmesini sağlar. Uzun süreli tokluk hissiyatı yaratarak vücudun akşam yemek isteğini ve abur cubur isteğinin önüne geçmede etki gösterir.