Bacaklar Nasıl İncelir

bacaklar nasıl incelir
bacaklar nasıl incelir

“Ne yaparsam yapayım basenimdeki fazlalıklar erimiyor ve bacaklarım incelmiyor” diyorsanız, sizlere güzel bir haberimiz var. Kalın bacaklar kalıcı değildir. Doğru egzersiz planlamasıyla birlikte kolay uygulanmakta olan ipuçları ve biraz da sabırlı olmanızla birlikte incecik bacaklara sahip olmanız mümkündür. Egzersiz esnasında yorulacak ve bol miktarda ter dökeceksin ama sonuç olarak da istediğin sonuca ulaşman mümkün olacaktır. Bölgesel kilolardaki başarının sırrı sabırlı olmaktır. Uzun bir süre etki gösteremeyebilir, vücudunun direnç gösterdiğini düşünebilirsin. Fakat sabırlı bir şekilde hareketleri tekrar ettiğinde en sonunda o erimeyen yağların da gittiğine şaşıracağını da hatırlamalısın. Peki, bacaklar nasıl incelir? 

Bacaklar Nasıl İncelir

Bacak inceltme hareketleri öncesinde, diğer egzersizlerde olmasıyla birlikte ısınma hareketlerini de yapmaya özen göstermelisin. Her gün egzersizden önce 30 dakika boyunca yürüyüş yapmak iyi bir ısınma çalışması olabilmektedir.

 • Egzersizden önce şekersiz kahve içerek metabolizmanın hızlanmasını ve yağ yakımına yardımcı olabilirsin.
 • Düzenli bir beslenme programıyla birlikte spor yapmak pek de fazla işe yaramamaktadır. Sporla birlikte beslenmeye de dikkat edilmesi ve daha fazla proteinli ve düşük glisemik indeksli gıdaların tüketimini sağlamalısın.
 • Egzersizlerde en önemli detay, doğru yardımcılara sahip olmak. Yapılacak olan egzersizlere uygun bir spor ayakkabısı, yerde çalışacaksan rahat bir mat, egzersiz bandı, bilek ağırlığına sahip olmalısın.
 • Selülit ile kalın bacak birbiriyle aynı şey değildir. İnce bacaklara sahip olan kişilerde de selülit oluşabilmektedir. Selülit, dolaşım bozukluğundan kaynaklı ortaya çıkar ve düzenli egzersizle birlikte azalabilmektedir. Fakat selülit kremleri kullanarak bölgesel zayıflama beklemek biraz hayalperestlik olabilmektedir.
 • Motivasyonunuzu arttıracak bir diğer ipucu daha; bacaklar kas oluşmasına müsait olan ve hızlı yağ yakımı gerçekleştiren bölgelerden biridir. Bacaktan kilo alındığında kendinizi şanslı hissedebilir ve düzenli egzersizlerle birlikte yağlara yavaş yavaş veda edebilmeniz mümkündür.
 • Her gün düzenli olarak 1.5-2 litre su tüketimi sağlamalısınız. Egzersiz esnasında kaybedilen su miktarı yerine bol miktarda tüketim sağlayarak toksinlerin atılmasını sağlayabilirsiniz.
 • Bacak kasları uzun bir süre hareketsizlikten sonra çalışmasıyla birlikte kas ağrısı oluşabilmektedir. Egzersizden sonra maden suyu tüketilebilir ya da magnezyum açısından zengin besinlerin tüketimini de sağlayabilirsiniz. Açma germe hareketleri yaparak da kas ağrılarınızı minimum seviyeye düşürmeniz mümkündür.
 • Bacak inceltme yöntemleri arasında zaman zaman masaj uygulaması da yer almaktadır. Masaj, dolaşımı hızlandırmasıyla birlikte şekillendirmeye de yardımcı olmaktadır. Fakat tek başına yeterli olmayacaktır.

Bacak İnceltmek İçin Hangi Sporlar Yapılmalı

Bacak inceltme hareketleri pek çok sporda yer almaktadır. Koşu, yürüyüş, pilates, kick boks gibi sporlarla birlikte bacaklarda sıkılaşma ve incelme görülebilmektedir. Düzenli olarak kardiyo egzersizleri yapılmalı, kondisyon bisikleti ya da doğa bisikletiyle birlikte çalışma yapılabilmektedir. Aynı zamanda tempolu yürüyüşlerle birlikte koşuyu da tercih edebilirsiniz. Her gün düzenli olarak 25 dakika egzersiz yapılmasıyla birlikte bacaklardaki dolaşımın nasıl artış gösterdiğini de fark edeceksiniz, kısa bir sürede sonuç almanızla birlikte ilk günden hissedebilirsiniz. 25 dakika ısınma sonrasında pilates çalışması da yapabilirsiniz.

bacaklar en kısa sürede ne zaman incelir
bacaklar en kısa sürede ne zaman incelir

Bacaklar En Kısa Sürede Ne Zaman İncelir

 • Doğru beslenme planlamasıyla birlikte yaşam tarzınızda değişimler yapın. Bacakların incelmesi için öncelikle beslenmede değişiklikler yapmalısınız.
 • Bol su tüketimi sağlayın.
 • Kardiyo egzersizleri yapın.
 • Bacak inceltmek için hayatınıza tarçında ilave edin.
 • Limon tüketimini de sağlayın.
 • Düzenli olarak egzersiz yapın.

Yürüyüş İle Birlikte Bacaklar İncelir Mi

Bacak bölgesindeki yağlanmaların olmasıdan biraz daha fazla ve kalın olması durumunda düzenli olarak kardiyo hareketleriyle birlikte vücuttaki yağları yakımını sağlayarak bacaklarınızı inceltmeniz mümkündür. Sadece koşu, tempolu yürüyüş yapmak, kondisyon bisikletiyle birlikte bacak inceltmek yeterli olmayacaktır.

bacakları inceltmek için ne yapılmalı
bacakları inceltmek için ne yapılmalı

Bacakları İnceltmek İçin Ne Yapılmalı

Bacak kasların çalışmasını sağlayan en etkili sporlar arasında koşu, tempolu yürüyüş, yüzme ve aerobik yer almaktadır. Özellikle de haftanın en az dört gün yapılmakta olan tempolu koşu ve yürüyüş hem kalori harcamanızı hem de bacak kaslarınızın sıkılaşmasını sağlar. Yüzme ise bacak kaslarınızın uzatmasıyla birlikte sıkılaşmasını sağlar.