Aletli Pilates Kilo Verdirir Mi

aletli pilates kilo verdirir mi
aletli pilates kilo verdirir mi

Pilatesin faydalarını duymayan kalmamıştır. Pilates ile gençleşen, pilates yaparak zayıflayan, pilates eğitimi alarak kilo vermekte olan, aletli pilates yaparak ağrılarından kurtulan ya da reformer pilates yaparak boyu uzamakta olan insanları da duymuş olabilirsiniz.

Peki, bunların olması gerçekten de mümkün mü? Yani bir kişi pilates ile birlikte bunları gerçekleştirebilir mi? Kısacası bahçeşehir pilates olarak şöyle diyebiliriz pilates yapan bir kişi mutlaka olumlu anlamda değişim yaşamaktadır.

Sizler egzersiz veya spor yapma esnasında, kaslarınızı, eklemlerinizi ve bağlarınızı hareket haline geçiriyorsunuz. Vücudunuzun direncinde artış gösteriyorsunuz. Bununla birlikte de vücut bu hareketlere olumlu yönde cevap vermekte ve daha fazlasını istemektedir. Peki, aletli pilates kilo verdirir mi? Hep birlikte detayları inceleyelim. Ayrıca reformer pilates zayıflatır mı konu başlıklı yazımıza da göz atmanızı tavsiye ederiz.

Aletli Pilates Kilo Verdirir Mi

BahHaftanın sadece ve tek başına 2 saat pilates yaparak zayıflamanız mümkün olacaktır. Bununla birlikte tabiki sağlıklı ve dengeli beslenme alışkanlığı da edinmeniz gerekmektedir. Aksi taktirde sadece pilates ile birlikte zayıflamak mümkün değildir. Pilates ile birlikte beslenme düzenine de dikkat edilmesi, yürüyüş, bisiklet ya da yüzme gibi sporların da pilatesle birlikte desteklenmesiyle güzel sonuçlar elde edilmektedir. Böylece vücut sıkılaşarak forma girmesiyle birlikte fazla kilolardan da kolay bir şekilde kurtulmanız mümkün olacaktır.

Aynı zamanda pilates yapmak bazı durumlarda sizleri zayıflatmayabilir. Reformer pilates yapıyor ve pilatese başladığınız zaman 70 kiloysanız, zamanla birlikte vücut sıkılaşıyor ve bölgesel olarak forma girdiğinizi farkedeceksiniz. Fakat tartıya çıktığınızda 70 kilo olabilirsiniz. Kilonuz aynı kalmış olsada vücut daraldığından dolayı 1-2 beden daha küçülmeniz mümkün olacaktır. Çünkü aletli pilates ile birlikte vücudunuzun yağlarını azaltabilir ve kas kütlenizi arttırabilirsiniz. Vücuttaki kasların hacmi yağlara göre daha düşük olması durumunda bile kasların ağırlığı yağlara göre daha fazladır. Bu sebeple de insanlar zayıflamış olarak gözükse de aynı kiloda kalmaları mümkün olabilmektedir.

Pilates İle Birlikte Kaç Kalori Yakılır

Yapılan çalışmalarda başlangıç düzeyindeki pilatesin ortalama olarak 280, orta düzeyde 390, ileri düzeyde ise 480 kalori harcanması tespit edilmiştir. Pilates egzersizleri esnasında da bölgesel olarak çalışmaların yapılmasına sebep olacaktır.

Haftada 3 Gün Pilates Zayıflatır Mı

Pilates vücudu güçlendirme anlamında önemli sporlardan biridir. Doğrudan olarak zayıflamayı sağlamaz. Fakat dolaylı yoldan zayıflamanız da mümkündür. Pilates vücudu dengede tutmaya yardımcı olan sporlardan biridir. Tüm kas gruplarının çalışmasına yardımcı olmasıyla birlikte istenilen bölgesel olarak da zayıflamaya yardımcı olur.