Akşam Yemeğini Yememek Kilo Verdirir Mi

akşam yemeğini yememek kilo verdirir mi
akşam yemeğini yememek kilo verdirir mi

Akşam Yemeğini Yememek Zayıflatır Mı

Son günlerde havaların ısınmasıyla beraber kilo verme düşüncesi herkesin daha çok ilgisini çekmeye başladı. Kilo vermek içinse akşam yemek yememek, ekmeği kesmek, uyumadan önce baharatlı yoğurtlar yemek gibi yöntemler denenebiliyor ve bizlere soruluyor. İzmir diyetisyen, bilinmesi ve benimsenmesi gereken nokta her yaz kilo verip kışın kilo almanın hem psikolojik hem de fizyolojik olarak kişiyi çok fazla yorabileceği bu sebeple olması gereken diyeti yaşam şekli haline dönüştürerek kilo vermeyi keyifle gerçekleştirmek olduğunu belirtmektedir. Yaşam şekli haline döndürdüğünüz bir programda da akşam yemeklerinin yenmemesi tabii ki mümkün değil ancak bu noktada bazı düzeltmelere gidebilirsiniz. Örneğin akşam yemeklerinizin saatlerini erkene alabilirsiniz. Daha hafif yemekler seçebilirsiniz. Daha kolay kilo vermek için akşam yemeğinizi yememek yerine akşam yemeğinizden sonra bir şey yememeyi tercih edebilirsiniz. Çünkü vücuda sürekli besin almak ve sürekli çalıştırmak doğru değildir.

Akşam yemek sonrasında vücudunuzu dinlendirmeye alabilirsiniz. Bu sayede kilo kontrolünüzü sağlamanız kolaylaşabilir daha da önemlisi doğal öldürücü hücrelerinize vücudunuzda yardımcı olarak bağışıklık sisteminizi de kuvvetlendirmenize katkı sağlamış olursunuz. Akşam yemeğini geç yememek ve akşam yemekten sonra bir şey yememek önemli ancak bu yemeklerde neler yediğinizde çok önemlidir. Erken saatte yiyorum diyerek Fast food yiyeceklere yönelmek yerine gerekirse akşam yemek saatiniz biraz geçe bile kalabilir yeter ki sağlıklı ve hafif tercihlerde bulunabilin.

Çoğu kişi kilo verme döneminde pes ettiği için başarıya ulaşamıyor. Bu nedenle bozmuş bile olsanız mutlaka kaldığınız yerden devam edin. Her zaman aynı düzende beslenme şansınız olmayabilir ancak bir kere bozuldu nasılsa dememeli ve devam etmelisiniz. Bu alışkanlığı benimsediğiniz zaman fark etmeden kilo kontrolünüzü sağlamanızın ne kadar kolaylaştığını fark edeceksiniz. Yani akşam yemeğini yememek kilo verdirmez sizin beslenmenizde ve yaşam şeklinizde yaptığınız radikal değişiklikler kilo verdirir. Hatta bazen akşam yemeğini yememek dengeyi kuramıyorsanız vücudunuzu besleyemiyorsanız fark ettirmeden kilo bile aldırabilir.

Aç Kalınca Vücut Yağ Yakar Mı

Beslenme uzmanları, uzun süreli açlık durumunda yağ yakımı gerçekleşebilmektedir. Aralıklı oruç diyetindeki mantık da bu yöndedir, yani akşamları yemek yememek yerine yemekten sonra bir şey yemeyerek ertesi gün açlığı tamamladığınız zaman vücudun yağ yakımına destek olabilirsiniz, ancak bunun kontrollü şekilde yapılması gerekmektedir. Aynı zamanda her hangi bir hastalığı olan kişilerin veya ilaç kullanan kişiler için bu durum riskli olabilmektedir.