2 Saat Yürüyüş Kaç Kalori

2 Saat Yürüyüş Kaç Kalori
2 Saat Yürüyüş Kaç Kalori

Yürüyerek kilo vermek düşünüldüğü kadar kolay bir şey değildir. İnsanların ortalama olarak bir tempo ile yürüyüş yaparak yaklaşık olarak saatte 400 kalori yaktığını düşünürsek, 4 saatte 1500 kalori, 18 saatte ise 7200 kalori yaktığını ortalama olarak belirtebiliriz. Peki 2 saat yürüyüş kaç kalori?

2 Saat Yürüyüş Kaç Kalori

2 saat tempolu yürüyüşte yaklaşık olarak 800 kalori harcanmaktadır.

Yürüyüş Yapmanın Vücuda Etkisi Nedir
Yürüyüş Yapmanın Vücuda Etkisi Nedir

Yürüyüş Yapmanın Vücuda Etkisi Nedir

Düzenli olarak yürüyüş yapıyor olmak vücuda pek çok etkisi bulunmasıyla birlikte yürüşle zayıflama konusuna yeniden açığa çıkarmıştır. En önemli özelliklerinden bir tanesi de yaşam sürenizin uzaması sağlamaktadır. Böylece yaşam boyunca olumlu etkilerle sizlere rahat bir ömür sağlamaktadır.

Yürüyüş ile zayıflama, çok fazla tercih edilen yöntemler arasında yer almaktadır. Vücudun olumlu etkileri ile birlikte çok konuşulmaktadır. Yürüyüş yaparak vücudunuza gelecek olumsuz etkilerden sizleri korumakta ve sağlıklı kilo verebilmenizi sağlamaktadır. Yürüyüş ile birlikte zayıflama, en kolay yöntemler olarak bilinmesiyle birlikte oldukça tercih edilmektedir. Düzenli olarak yürüyüşlerle birlikte kısa dönem içerisinde zayıflayabilir ve eski formunuza kolay bir şekilde kavuşmanız mümkün olacaktır.

Yürüyüşle birlikte zayıflama dışında yürüyüşün vücuda etkileri pek çok sayıdadır. Stres ve kaygı gibi psikolojik problemlerle birlikte iyi gelen bu aktivite aynı zamanda kan basıncı değerinin dengelenmesine yardım olmaya fayda sağlamaktadır. Bu nedenle daha mutlu ve sağlıklı bir yaşam sürebilmekte açısından yürüyüş, en fazla vücuda iyi gelen yöntemler arasında yer almaktadır.

Yaşam kalitesinin artmasını sağlayan yürüyüş, kalp ve akciğerlerin sağlığını koruyabilmesiyle birlikte başarmaktadır. Bu amaca ulaşabilmek için günde 15 dakika yürüyüş, hem kolaylığıyla hem de sağlıklı olması açısından gün içerisinde uygulanması gereken aktivite olarak yerine alması gerekmektedir. Ruhende iyi hissetmenizi sağlayan aynı zamanda vücut sağlığınızın da korumasını sağlayan sayılı aktiviteler arasında yer almaktadır.

Zayıflamak İçin Yürüyüş Ne Zaman Yapılır
Zayıflamak İçin Yürüyüş Ne Zaman Yapılır

Zayıflamak İçin Yürüyüş Ne Zaman Yapılır

Sabahları yapılan yürüyüş, metabolizmanın hızlanmasını ve gün içerinde de daha aktif olması açısından işlevseldir. Ayrıca aktif metabolizmayla birlikte daha fazla yağ yakımı gerçekleştirilecektir. Kısaca sabahları yürüyüş yaparak zayıflamanız mümkün olacaktır.

Vücut Diyetten Kaç Gün Sonra Kilo Verdirir
Vücut Diyetten Kaç Gün Sonra Kilo Verdirir

Vücut Diyetten Kaç Gün Sonra Kilo Verdirir

Düzenli olarak spor yapıyor olmak ve yediklerinizin de dikkat etmeniz durumunda 2 ila 4 hafta içerisinde spor ile birlikte kilo vermeye başlanılır. Ayda vermeniz gereken kilo oranı mevcut kütlenize göre değişim göstermektedir. Aynı zamanda vücut kitle indeksiniz 30’dan fazla olması durumunda ayda 5 ila 7 kilo aralığında vermeniz mümkün olacaktır.

Kilo Verme Durur Mu
Kilo Verme Durur Mu

Kilo Verme Durur Mu

Diyet döneminde uygulanan ilk programda başlangıçta hızlı bir şekilde kilo kaybı yaşanır. Metabolizma hızınıza ve vermiş olduğunuz kiloya göre bu hız ile süre de daha devam etmektedir. Kilo verme bir dönemden sonra yavaşlamaktadır. Bazı durumlarda ise diyet programına devamlılık gösterseniz bile durma noktasına da gelebilmektedir.

Diyet Yaparken Kilo Verme Neden Durur
Diyet Yaparken Kilo Verme Neden Durur

Diyet Yaparken Kilo Verme Neden Durur

Diyet yaparken kilo verme neden durur? Kısa bir şekilde açıklamak istersek; yağ kaybı mekanizması, kilo kaybı yaşanırken yağ hücreleri kaybolmamaktadır. Sadece boyutları küçülmeye başlar. Kilo kaybıyla birlikte yağ hücrelerinin içi boşalmasından sonra boyutlarının küçülmesi açısından da gerekli olan bir süre bulunmaktadır. Bu nedenle kilo verme hızıda doğal olarak yavaşlamaya başlar.

Kilo Verme Döneminde Duraklamada Ne Yapmak Gerekir

Her gün yapmış olduğunuz egzersizin temposunu ya da süresinde artış gösterebilirsiniz. Porsiyonlarınızı küçültün, yedikleriniz sağlıklı besinler de olsa, fazla miktarda tüketim sağlanmasından kaynaklı kilo verme hızında da düşüş yaşanmaktadır. Bu nedenle porsiyonları küçültmek faydalı olacaktır.

Yarım Saat Yürüyüş Kaç Kalori

Normal tempoda yarım saatlik yapılan yürüyüş yaklaşık olarak 120 kalori harcanmasını sağlar.