2 Dilim Pizza Kaç Kalori

2 Dilim Pizza Kaç Kalori
2 Dilim Pizza Kaç Kalori

Pizza, İtalyan mutfağının vazgeçilmez mayalı bir hamur işidir. Üzerine istenilen malzeme ilave edilebilir. Peynir, domates, salam, sosis, zeytin, mısır gibi pek çok standart malzemeler dışında da değişik malzemelerde tercih edilebilmektedir. Özellikle de İtalya’da pek çok pizza çeşidi bulunmaktadır. Peki pizza kilo aldırır mı? 2 dilim pizza kaç kalori? Pizza hakkında merak edilen tüm bilgiler bu yazıda içermektedir..

Aynı zamanda iki dilim pizza kaç kalori? Sorusunun merak edildiği gibi bir dilim pizza kaç kalori? sorusu da büyük bir merak içermektedir. Bir göz atmanızı tavsiye ediyoruz.

İçerik Başlıkları

2 Dilim Pizza Kaç Kalori

İki dilim pizza kaç kalori? sorusuna kısa bir şekilde cevap vermek gerekirse: standart bir hamurla ve içerikle hazırlanmış olarak pizza, 35 cm büyüklüğünde olan iki dilim pizza (200 gram) yaklaşık olarak 535 kalori değerine sahiptir.

2 Dilim Pizza Kilo Aldırır Mı
2 Dilim Pizza Kilo Aldırır Mı

2 Dilim Pizza Kilo Aldırır Mı

Kullanılan malzemenin içeriğine, kalitesine göre değişiklik göstermektedir. Her besinde olduğu gibi burada da şunu diyebiliriz “hiç bir besinin kilo almaya yönelik bir etkisi yoktur” ancak burada önemli olan kısım sizlerin ne kadar porsiyon tükettiğinizdir. Gelelim konumuza iki dilim pizza kilo aldırır mı? Pizza besleyici bir özelliğe sahip olmasıyla birlikte ince bir hamur üzerine taze ve sağlıklı malzemelerin tercih edilmesi durumunda dengeli beslenmek açısından ideal bir besin haline gelebilir. Fakat içeriğinde yüksek kalorili ve sağlıksız besinlerin tüketimiyle birlikte porsiyon kontrolüne dikkat edilmemesi durumunda kilo almaya neden olabilmektedir. Sizlere tavsiyemiz bir öğününüzde kaçamak yaptığınızda bir sonraki öğünde daha hafif besinleri tercih ederek kilo kontrolünüzü sağlayabilirsiniz. Aynı zamanda düzenli olarak egzersiz yapmayıda ihmal etmeyin.

Diyette Pizza Ne Kadar Yenir
Diyette Pizza Ne Kadar Yenir

Diyette Pizza Ne Kadar Yenir

Pizza, diyet yapan kişiler ve kilo kontrolü sağlamak isteyen bireyler açısından ideal bir besin haline gelebilmektedir. Bir porsiyon pizza kaç kalori? sorusuna kısaca yaklaşık olarak 500-600 kalori içeriğinde diyebiliriz. Çok sık olmamasıyla birlikte arada bir tüketimi sağlanabilir. Kalorisi orta bir değere sahip olan pizza, evde yapılması ve içeriğinde tamamen sağlıklı besinlerin tercih edilmesiyle birlikte kalori miktarında da düşme olacaktır.

Kilo Vermek İçin Günde Kalori Almalıyım

Yapılan bilimsel araştırmalar sonucunda, 1 kilo yağ yakabilmek için yaklaşık olarak 7000-7400 kalori yakılması gerektiği tespit edilmiştir. Günlük alınması gereken kalori miktarı kişiden kişiye farklılıklar göstermektedir. Bu nedenle öncesinde mutlaka bir diyetisyen desteği almanızı tavsiye ediyoruz.

Ev Yapımı Pizza Kaç Kalori
Ev Yapımı Pizza Kaç Kalori

Ev Yapımı Pizza Kaç Kalori

Diyette veya kilo kontrolü sağlamak isteyen kişilerin pizza tüketmek istediğinde, daha fazla kalori almamak açısından ev yapımı pizza kaç kalori? konu başlığımıza da burada yer verdik.. Ortalama olarak yüzde 35’i karbonhidrat, yüzde 12’si protein, yüzde 55’i yağ içeriklerinden oluşan pizza, orta boy bir dilim ev yapımı karışık pizza yaklaşık olarak 330 kalori değerine sahiptir. Aynı zamanda aynı besin değerini içermekte olan ev yapımı orta boy karışık pizzanın kalori değeri ise 510 kaloridir.

Ev Yapımı 1 Dilim Pizza Nasıl Yakılır

  • 330 kaloriyi yakmak için yaklaşık olarak 55 dakika orta tempoda yürüyüş yapmak,
  • 330 kaloriyi yakabilmek için yaklaşık olarak 30 dakika koşmak,
  • 50 dakika boyunca bisiklet sürmek de 330 kalori yakmanızı sağlayabilmekte,
  • 35 dakika boyunca yüzmek, bir dilim pizzadan almış olduğunuz 330 kaloriyi yakmanızı destekler.

Buradaki değerler ortalama olarak belirlenmiştir. Ancak kişinin cinsiyeti, yaşı, boyu, kilosu, sağlık durumu ve günlük yaşantısındaki aktivite durumuna bağlı olarak pek çok nedene göre değişiklikler gösterebilmektedir.

Pizza Nedir, Diyette Yenir Mi
Pizza Nedir, Diyette Yenir Mi

Pizza Nedir, Diyette Yenir Mi

Yağsız ürünler ile birlikte hazırlanmasıyla birlikte kalori değerinde de düşülme olan diyet pizza, özellikle de sürekli olarak beslenmesine dikkat eden bireylerin vazgeçemediği lezzetler arasında yer almaktadır. Kalori açısından düşük bir diyet pizzanın içeriğinde kırmızı-yeşil biber, mısır, zeytin, az yağlı peynir gibi malzemeler ile çeşitlenebilmektedir.

Zevkinize göre içerisine sebzede ilave edebilirsiniz. Diyet bozmaktan tedirgin olan ve kilo alma endişesine kapılmak istemeyen bireyler için fit bir pizza tüketerek diğer pizzalara göre daha az kalori alınması sağlanabilir ve böylece kişinin de sağlıklı bir öğün yapması desteklenmektedir. Burada yine dikkat edilmesi gereken bir diğer konu ise, pizzanızı en sağlıklı şekilde tüketebilmek için mutlaka evde kendinizin hazırlamasını tavsiye ediyoruz.