1 Paket Noodle Kaç Kalori

1 Paket Noodle Kaç Kalori
1 Paket Noodle Kaç Kalori

Her yaş grubununun zaman içerisinde tüketmiş olduğu makarna, ülkelerin mutfak kültürüne göre farklılıklar göstermektedir. Tercih edilen soslar ve pişirme yöntemleriyle birlikte makarnaları o ülkeye özel bir lezzet olarak tanıtılmaktadır. Uzak Doğu’nun makarna çeşitlerinden biri olan noodle makarnasıyla ilgili sizler için bu yazımızı derledik. Bu makarna hem şekil olarak hem de pişirme yöntemleriyle ilgili olarak diğer makarnalara göre farklılık göstermektedir. Peki bu farklılıklar nelerdir? 1 paket noodle kaç kalori? Bu yazımızda noodle seven kişiler, yediği lezzetli makarnanın kalori değerini öğrenecektir.

1 Paket Noodle Kaç Kalori

75 gram ağırlığındaki 1 paket noodle kaç kalori? Noodle kalori miktarı yaklaşık olarak 360 kalori değerindedir. 100 gram körili noodle kalorisi ise 460 kalori olarak hesaplanmıştır.

1 Paket Noodle Kilo Aldırır Mı
1 Paket Noodle Kilo Aldırır Mı

1 Paket Noodle Kilo Aldırır Mı

Günlük yaşantıda alınan fazla kaloriler sonucunda vücudun kilo almasına neden olmaktadır. Bu nedenle de noodle kilo aldırır mı? Sorusunu kısa bir şekilde açıklamak gerekirse, fazla tüketimi sonucunda kilo almaya neden olmaktadır. Ancak uzman kişiler hazır noodle’ların içeriğinin zararlı besinler ile olmasından dolayı noodle tüketiminin tavsiyesinde bulunmamaktadırlar.

Noodle Nedir
Noodle Nedir

Noodle Nedir

  • Noodle, Türk mutfağının erişte makarnasına oldukça benzemekte olan ancak Çin mutfağına ait bir yiyecektir.
  • İnce bir şekilde kesilmesiyle birlikte hafif dalgalı şekliyle olan bu erişte çeşididir. Sulu bir sos içerisinde pişirilmektedir.
  • Birçok çeşitte noodle hazırlanmaktadır. Midye, kalamar, sebze, etli veya bol miktarda baharat ile birlikte tercih edilebilmektedir.
  • Son zamanların oldukça trend bir hale gelen ve pratik bir şekilde olan noodle, yemek yapmak için zaman bulamayan kişiler tarafından oldukça tercih edilen besin arasında yer almıştır.
  • Oldukça ilgi göre noodle kilo aldırır mı? Porsiyon kontrolüne dikkat edilmesi durumunda kilo aldırmamaktadır.
Noodle Kaç Kalori
Noodle Kaç Kalori

Noodle Kaç Kalori

  • Etli Noodle Kaç Kalori : Noodle et ile birlikte hazırlanmasıyla birlikte daha iştahlı tüketilen bir yemek haline gelmektedir. Eğer et tüketimini seviyorsanız, etli noodle sizler için doğru bir tercih olacaktır. Peki etli noodle kaç kalori? Etli 1 paket noodle yaklaşık olarak 450 kaloridir.
  • Sebzeli Noodle Kaç Kalori : Noodle hazırlama esnasında veya sipariş verilmesi durumunda sebzeli olarak tercih ederseniz, almış olduğunuz kalori değerinde de düşüş olacaktır. Sebzeli noodle tüketimi sindirim açısından oldukça kolay olmasıyla birlikte gün içerisinde istediğiniz öğünde tercih edebilirsiniz. Sebzeli noodle yaklaşık olarak 100 gramında 190 kalori değerine sahiptir. Ayrıca 1 porsiyon sebzeli ve etli noodle ise 345 kalori değerine sahiptir.
  • 1 paket / Hazır Noodle Kaç Kalori : Noodle hazır paket şeklinde de satışı sunulmaktadır. Hazır paketli noodle, kaynar su ile birlikte birkaç dakika boyunca bekletilerek ortaya lezzetli bir noodle çıkabilmektedir. Köri çeşnili hazır noodle yaklaşık olarak 410 kalori, bim noodle yaklaşık 415 kalori, ülker nissin noodle ise 325 kalori değerine sahiptir.

Hazır Noodle Sağlıklı Mı, Hazır Noodle Kilo Aldırır Mı

Hazır noodle, kalori değerinin yüksek oranda olmasıyla birlikte ve tuz miktarınından kaynaklı sağlıklı bir seçenek değildir. Sık sık tüketmeniz durumunda ve porsiyon kontrolüne dikkat etmemeniz durumunda kilo alımına neden olabilmektedir.

Noodle Zararlı Mı

Noodle besin değerleri düşük olan besinlerden biridir. Aynı zamanda tuz ve kalorisinin yüksek olmasından dolayı sağlıklı bir besin değildir.