1 Adet Simit Kaç Kalori

1 adet simit kaç kalori
1 adet simit kaç kalori

Türk halkının geleneksel lezzetleri arasında yer alan simit, lezzetli olmasıyla birlikte kahvaltılarda tercih edilmektedir. Aynı zamanda günün her saatinde tüketimi sağlanmaktadır. Simit ayrıca çayla birlikte harika bir ikilidir. Simit, kahvaltıların ara besini olarak da tüketimi sağlanmasıyla birlikte ara öğünlerde de tercih edilmektedir. Diyet programı uygulayan kişilerin vazgeçemediği besinlerden biri olan simit, kilo aldırır mı? 1 adet simit kaç kalori hep birlikte inceleyelim. Ayrıca simit kaç kalori, diyette yenir mi konulu yazımıza da göz gezdirerek simit ile ilgili faydalı bilgiler edinmeniz mümkün olacaktır.

1 Adet Simit Kaç Kalori

Sabah kahvaltısında ve ara öğünlerde çay ve beyaz peynir eşliğinde tüketilen simit, vazgeçilmez tutkulardan biridir. Fakat biliniyor ki madalyonun bir diğer kısmıda bulunmaktadır. Tüketimi sağlanan 1 adet susamlı simit 100 gram ağırlığındadır. Bu durumda da 435 kalori değerine sahiptir. 1 adet simitin içeriğinde ne kadar miktarda yağ var, ne kadar oranda karbonhidrat var, protein açısından ise ne kadar yeterli ve kaç kalori değerinde olduğunu yemeden önce incelemenizi tavsiye ederiz.

1 Susamlı Simidin Besin Değerleri

  • 100 gram ağırlığındaki bir adet simit 69 gram karbonhidrat içermektedir.
  • 100 gram ağırlığındaki bir simit ise 0.890 gram protein içeriğine sahiptir.
  • 100 gram simit ise 17.06 gram yağ içeriğine sahiptir.

Simit Kilo Aldırır Mı

Gün içerisinde geçiştirici besin olarak görülen bir simitin tüketiminde karlı çıkacağınızı düşünüyorsanız, kesinlikle yanılmaktasınız. Kilo probleminizin olması durumunda veya uymanız gereken bir beslenme alışkanlığınız varsa yemeden önce mutlaka düşünmeniz gerekmektedir. Çünkü 40 gramlık simidin içeriğinde yaklaşık olarak 250 ila 300 gram miktarında kalori enerji yer almaktadır. Bu yüksek kalori değerine sahip olan enerjinin kaynağı ise üzerinde bulunan susamdan kaynaklı olmasıdır. Genellikle yağlı bir yiyecek olan susam, simidin kalori oranını arttırmaktadır. Bu sebeple de tüketiminde dikkat edilmesinde fayda olacaktır.

simitin faydaları ve zararları nelerdir
simitin faydaları ve zararları nelerdir

Simitin Faydaları ve Zararları Nelerdir

Her besinin aşırısı zarara neden olsa da yeterli miktarda tüketilmesi durumunda faydaları da yer almaktadır. Simidin üzerinde bulunan susam, insan sağlığı açısından faydalı olan vitamin ve mineraller içermektedir. Bağışıklık sisteminin güçlenmesini sağlar. Ayrıca dirençli bir bedene sahip olmanıza destek olur. Bağırsak kanserinin oluşmasını engelleyerek vücudu zararlı mikroplardan korunmasını sağlar. Beyin ve sinir rahatsızlıklarının tedavisinde susamlı simidin etkileri bulunmaktadır.

Sağlığınız açısından gün içerisinde 1 adet susamlı simit tüketmeniz de fayda bulunmaktadır. Kilo sorunu yaşıyorsanız ve simitten vazgeçemiyorsanız, gün içerinde 1 adet susamlı simitten fazla tüketmemeniz önerilmektedir. Dengeli ve kontrollü tüketilmesi durumunda bu durum herhangi bir problem teşkil etmemektedir.