1 Adet Kruvasan Kaç Kalori

1 Adet Kruvasan Kaç Kalori
1 Adet Kruvasan Kaç Kalori

Kruvasan Kaç Kalori

Günümüzde oldukça popüler hale gelmekte olan besinlerden biri olan kruvasan, dünya mutfağının da oldukça favori besini olarak da pek çok mutfakta farklı ve özgün bir lezzet olarak kendisine yer bulunmaktadır. Özellikle de atıştırmalık besinler, kahvenin yanında  oldukça tercih edilmekte olarak kruvasan tatlı ve hamurun bir araya gelmesiyle birlikte lezzetli bir tat ortaya çıkıyor. Peki 1 Adet Kruvasan Kaç Kalori ? en çok merak edilen de bu oldu.. 75 gram ağırlığında olan 1 adet kruvasan yaklaşık olarak 203 kalori değerine sahiptir.

Kruvasanın Sağlık Üzerinde Etkisi
Kruvasanın Sağlık Üzerinde Etkisi

Kruvasanın Sağlık Üzerinde Etkisi

Kahve saatlerinin, öğünler arasında en sık tercih edilmekte olan kruvasan, hamur ve çikolatadan oluşmakta olmasından dolayı sadece tok tutucu bir özelliğe sahiptir. Bunun dışında kruvasan’ın insan sağlığı açısından da olumsuz etkiler gösterdiği bilinmektedir. Öncelik olarak şeker hastalığı bulunan bireylerin kesinlikle yoğun bir çikolata içeriği olmasından dolayı tüketimi önerilmemektedir. Aynı zamanda da diyetisyen tarafından diyet ve kilo kontrolü sağlamak isteyen bireylerin tarafından tüketilmesi önerilmemektedir. Eğer tükettiyseniz de mutlaka bir sonraki öğünde daha az besin tüketerek dengeleyebilirsiniz.

Kruvasan Tüketiminden Sonra Alınan Kalori Nasıl Yakılır
Kruvasan Tüketiminden Sonra Alınan Kalori Nasıl Yakılır

Kruvasan Tüketiminden Sonra Alınan Kalori Nasıl Yakılır

  • 33 dakika yürüyüş yaparak almış olduğunuz kaloriyi yakarsınız.
  • 15 dakika koşu sonrasında da almış olduğunuz kaloriyi yakarsınız.
  • 30 dakika boyunca bisiklet sürerek de kruvasandan almış olduğunuz kaloriyi yakarsınız.
  • 20 dakika yüzerek de kruvasandan almış olduğunuz 203 kaloriyi harcarsınız.

Fakat bu egzersiz süreleri sonucunda harcanan kalori değerleri kişiden kişiye değişiklikler göstermektedir.

Kruvasan Kilo Aldırır Mı
Kruvasan Kilo Aldırır Mı

Kruvasan Kilo Aldırır Mı

1 Porsiyon Kruvasan Kilo Aldırır Mı diye soranlar için öncelik olarak 1 adet kruvasanın kaç kalori değerine sahip olduğunu öğrenmesi daha doğru olacaktır. Yukarıda da belirttiğimiz gibi 1 Porsiyon Kruvasan yaklaşık olarak 203 kalori değerine sahiptir. Düşük kalorili besin grubundan yer almakta olan 1 Porsiyon Kruvasan kalorisi düşük ve kilo aldırmaz diye düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Her şeyin fazlasının zararlı olmasıyla birlikte her gıdanın da fazla tüketimi sonucunda sizlere kilo olarak geri döneceğiniz de unutmamanızı öneririm. 1 Porsiyon Kruvasan gıdasını tüketebilirsiniz. Ancak burada önemli olan kısım ne kadar ve ne sıklıkla tüketmiş olmanızdır. Mutlaka porsiyon kontrolüne dikkat etmenizi öneririm. Bir sonraki öğününüzde daha az besin tüketerek Kruvasandan almış olduğunuz kaloriyi dengeleyebilirsiniz. Sonuç olarak 1 Porsiyon Kruvasan, porsiyon kontrolüne dikkat edildiğinde kilo aldırmaz.