1 Adet Halley Kaç Kalori

1 Adet Halley Kaç Kalori
1 Adet Halley Kaç Kalori

Ülker çikolata firmasının sevilen lezzetlerinden biri olan Halley, herkesin severek tükettiği çikolata çeşitlerinden biridir. Gerçek kaplı çikolata ile kaplı bisküviler, yumuşacık marshmallow ile daha da lezzetlenmektedir. Ara öğünlerde çay/kahve eşliğinde, ani acıkmalarda istediğiniz her anda kolay bir şekilde bulabileceğiniz Halley, şekerli bir seçenek olmasıyla diyet yapan kişilerinde dikkatini çekmektedir.

Peki diyet yapanlar Halley tüketebilir mi ? Ülker halley kaç kalori ? Tüm merak ettiğiniz sorularınızı sizler için cevapladık..

Halley Kaç Kalori
Halley Kaç Kalori

İçerik Başlıkları

Halley Kaç Kalori

Yüksek oranda şeker içeriğine sahip olan Halley, kalori açısından da dikkat edilmesi gereken besinler arasında da yer almaktadır.

 • 1 adet Halley yaklaşık olarak 132 kalori değerine sahiptir.
 • 1 paket Halley mini yaklaşık olarak 390 kalori değerine sahiptir.
 • 5 adet Halley yaklaşık olarak 660 kalori değerine sahiptir.

Halley Besin Değerleri Nelerdir

Halley besin değerleri incelendiğinde yoğun miktarda karbonhidrat içeriğine sahiptir. Bu detaylı bilgi ise sağlıklı beslenen ve diyet yapan kişileri yakından ilgilendirmektedir. Şeker oranı yüksek olan çikolatalı bir yiyecek olan halley, aynı zamanda yağlı bir atıştırmalıktır.

 • Karbonhidrat : 20.31 gram
 • Protein : 1.2 gram
 • Yağ : 5.1 gram

Halley lif, potasyum, magnezyum, vitamin, kolesterol ve demir açısından oldukça zayıf bir besindir. İçeriğinde neredeyse bu vitaminler yer almamaktadır. Halley’in kilo aldırmaya yönelik etkisi olduğu da görülmektedir.

Halley Kilo Aldırır Mı, Diyette Yenir Mi
Halley Kilo Aldırır Mı, Diyette Yenir Mi

Halley Kilo Aldırır Mı, Diyette Yenir Mi

Halley şekerli ve çikolatalı paketli bir yiyecektir. İçerisinde tatlandırıcı ve koruyucu maddeler bulunmasıyla birlikte kişinin kilo verme döneminde Halley tüketmesi beslenme uzmanları tarafından önerilmemektedir.

 • Halley çikolata, marshmallow ve bisküviden oluşan bir yiyecektir. Tatlı krizlerinde oldukça tercih edilmektedir. Yoğun şeker içeriğine sahip olmasıyla birlikte kan şekerinin de birden yükselmesini sağlamaktadır. Çok kısa bir süre içerisinde tekrardan acıkmanıza neden olmaktadır.
 • 1 adet Halley yaklaşık olarak 132 kalori değerine sahiptir. Bu oran birçok sağlıklı besinin karşılığıdır. Acıktığınız esnada meyve tüketmek veya Halley tüketmek tamamen sizin tercihinizdir.
 • Halley’i ara sıra tüketmek kilo aldırmaz fakat gün içerisinde aşırı miktarda tüketilmesi durumunda vücutta yağ ve şeker birikimine neden olacaktır. Bu durum sonucunda ise kişinin kilo almasına neden olacaktır.
 • Diyette olduğunuz bir dönemdeyseniz Halley tüketmek istediğiniz de öğün değişimi de yapabilirsiniz. 132 kalori karşılığında besin değişimi de yaparak Halley tüketebilirsiniz.
 • Yine de hatırlatmak isteriz ki Halley şeker ve çikolata içeriği açısından yüksektir. Bu nedenle günlük enerji ihtiyacınızı daha sağlıklı besinler tercih ederek almanızı tavsiye ediyoruz.