Puding Kaç Kaloridir?

puding kaç kalori
puding kaç kalori

Her yaştan insanın sevdiği sütlü bir tatlı olan puding, İngiliz kökenli bir tatlı olmakla birlikte pratik bir şekilde hazırlanarak soğutulup servis edildiği için oldukça sık tüketilen bir tatlı türüdür. İçeriğinde süt, nişasta ve aromalar bulunan bu tatlı türünü market raflarında da kolaylıkla bulmak mümkündür.

Puding daha fazla çocuklar tarafından sevilen bir tatlı türüdür. İçeriğinde şeker olduğundan dolayı formunu korumak isteyenler ve diyet yapanlar tarafından ölçülü tüketilmelidir.

Diyette olanlar illa da puding tüketmek istiyorlarsa en iyi alternatif içerisine Chia tohumu eklemeleridir. Böylelikle daha sağlıklı ve sindirim kolay bir puding tüketmiş olurlar.

Puding Kaç Kalori

Pudingin kakaolu, vanilyalı, çilekli, damla sakızlı, fıstıklı ve daha birçok çeşidi vardır. Hangi puding kaç kalori değerindedir? Bu sorunun cevabını sizler için araştırdık.

Kakaolu Puding Kaç Kaloridir?

Çikolatayı ve kakaoyu sevenlerin bayılarak tükettiği kakaolu puding, tatlı krizlerine son vermek için en iyi alternatiftir. İçeriğindeki çikolata ve kakao sayesinde vücut serotonin hormonu salgıladığından kakaolu puding tüketenler, kendilerini mutlu ve huzurlu hissederler. Gün içerisinde kan şekeri düşenler içinde iyi bir tatlı seçeneğidir.

  • Kakaolu 1 paket puding 203 kalori değerindedir.
  • 1 kase kakaolu puding 99 kalori değerindedir.
  • 1 porsiyon kakaolu puding 132 kalori değerindedir.

Muzlu Puding Kaç Kaloridir?

Muzlu pudingin içeriğindeki muz aroması damaklarda iz bırakan bir lezzete sahiptir. Muzlu pudingi çeşitli tatlılarda krema olarak kullanmakta mümkündür. Yine yaş pasta yapımında da muzlu pudingden istifade edilebilir. Böylelikle yaş pastaya muz aroması verilmiş olur.

muzlu puding kaç kalori
muzlu puding kaç kalori
  • 1 kase muzlu puding 154 kalori değerindedir.
  • 1 paket muzlu puding 154 kalori değerindedir.

Vanilyalı Puding Kaç Kaloridir?

Puding çeşitleri içerisinde en sade ve en hafif olanının vanilyalı puding olduğu söylenebilir. Vanilya aromasının eklenmesiyle hazırlanan vanilyalı pudingi daha lezzetli hale getirmek için üzerine tarçın serpilebilir. Vanilyalı puding tüketirken porsiyonlara dikkat etmekte fayda var.

  • 1 kase vanilyalı puding 154 kalori değerindedir.
  • 1 paket vanilyalı puding 154 kalori değerindedir.

Çilekli Puding Kaç Kaloridir?

Yaz mevsiminin en fazla tüketilen meyveleri arasında olan çilek, pudinge de farklı bir lezzet katmaktadır. Yaz mevsiminin sıcak günlerinde tatlı saatini şenlendirmede çilekli puding çok iyi bir fikirdir. Günlük enerji ihtiyacının karşılanması için bir kase çilekli puding yeterli olabilir. Günlük aldığı kalori değerlerine dikkat edenler, çilekli pudingin içerdiği kalori değerleri hakkında bilgi sahibi olmalıdır.

  • 1 porsiyon çilekli puding 163 kalori değerindedir.

Chialı Puding Kaç Kaloridir?

Diyet beslenmelerinde en aranan tahıl Chia tohumudur. Metabolizmanın çalışmasını etkilediği için salatadan tutun da tatlıya kadar geniş bir kullanım imkanına sahiptir. Özellikle son senelerde Chia tohumuyla denenmeyen lezzet neredeyse kalmadı. Chia tohumu pudingde de denenmiştir. Ancak şekerli ve ağır pudinglerle arasında büyük fark vardır. Hazırlanışı pratik ve içerisine katılan malzeme oldukça az bir puding türüdür.

1 yemek kaşığı Chialı puding 10 kalori değerindedir.

1 porsiyon Chialı puding 191 kalori değerindedir.

Bisküvili Puding Kaç Kaloridir?

Bisküvili pudingi hepimiz çocukluk günleri pastası olarak hatırlarız. Bisküvili puding dakikalar içerisinde hazırlanabilecek kadar pratik bir tatlı türüdür. Lezzeti ve tadıyla kendisini hepimize sevdirmeyi başarmıştır. Çay keyiflerinin ve ani misafirlerin vazgeçilmez tatlısıdır. Ancak bisküvili pudingin kalori değerleri yüksek olduğundan tüketirken ölçüyü kaçırmamakta fayda var.

Küçük bir dilim bisküvili puding 188 kalori değerindedir.

Kalın bir dilim bisküvili puding 269 kalori değerindedir.

1 porsiyon bisküvili puding 269 kalori değerindedir.

Puding Kilo Aldırır mı?

İçeriğinde şeker barındıran bir tatlı türü olan pudingi, diyabet hastalarının ve diyette olanların dikkatli tüketmesi gerekir.

İçeriğinde çok yüksek oranda şeker barındıran puding, kan şekerinin ani bir şekilde yükselmesine neden olacaktır. Bu nedenle sağlıklı bir besin olduğu söylenemez. Ayrıca kıvama gelmesi için nişasta eklendiğinden dolayı kalori değeri yükselmektedir.

Diyet beslenmelerinde Chia tohumlu puding tercih edilmelidir. Süt ve chia tohumundan hazırlanmış bu sağlıklı pudingin içerisine istenilen meyve katılabilir. Ayrıca Chia tohumlu pudingin kalori değerleri daha düşüktür.

Çok kısa bir süre içerisinde aşırı puding tüketilirse bağırsak sağlığı bozulacağından metabolizmanın çalışması da zarar görür. Pudingin sütlü bir tatlı olduğu için kilo aldırmadığını düşünenler bu noktada hataya düşmektedir. Diyetteyken ara ara iki kaşık tüketerek kendinizi ödüllendirebilirsiniz.

Paketli pudingler ile evde yapılan pudingler arasında sadece lezzet farkı değil, kalori farkı da vardır. Ayrıca paketli toz pudingler ile hazır pudingler içeriğinde koruyucu madde barındırmaktadır. Bu nedenle sağlıklı bir puding tüketimi için ev yapımı pudingler tercih edilmelidir. Evde doğal puding hazırlayabilmek için ihtiyaç duyulan ana malzemeler ise süt, un ve pekmezdir.

Dr. Oetker Kakaolu Puding Kaç Kaloridir?

100 gram gelen Dr. Oetker kakaolu puding kalori değerlerinin yüzde 24’ünü yağ, yüzde 65’ini karbonhidratlar ve yüzde 11’ini protein oluşturmaktadır. 100 gram gelen Dr. Oetker kakaolu puding 132 kalori değerindedir. 100 gram gelen Dr. Oetker kakaolu pudingin besin değerleri ise 3,5 gram yağ, 21,3 gram karbonhidratlar ve 3,7 gram proteindir.

Ülker Dolcia Çikolatalı Puding Kaç Kaloridir?

100 gram gelen Ülker Dolcia çikolatalı puding kalori değerlerinin yüzde 29’unu yağ, yüzde 63’ünü karbonhidratlar ve yüzde 8’ini protein oluşturmaktadır. 100 gram gelen Ülker Dolcia çikolatalı puding 124 kalori değerindedir. 100 gram gelen Ülker Dolcia çikolatalı pudingin besin değerleri ise 4 gram yağ, 19,5 gram karbonhidratlar ve 2,4 gram proteindir.

Pakmaya Puding Kaç Kaloridir?

100 gram gelen Pakmaya puding kalori değerlerinin yüzde 21’ini yağ, yüzde 69’unu karbonhidratlar ve yüzde 10’unu protein oluşturmaktadır. 100 gram gelen Pakmaya puding 127 kalori değerindedir. 100 gram gelen Pakmaya pudingin besin değerleri ise 3 gram yağ, 21,8 gram karbonhidratlar ve 3,1 gram proteindir.

Kenton Kakaolu Puding Kaç Kaloridir?

100 gram gelen Kenton kakaolu puding kalori değerlerinin yüzde 23’ünü yağ, yüzde 67’sini karbonhidratlar ve yüzde 10’unu protein oluşturmaktadır. 100 gram gelen Kenton kakaolu puding 115 kalori değerindedir. 100 gram gelen Kenton kakaolu pudingin besin değerleri ise 2,99 gram yağ, 19,18 gram karbonhidratlar ve 2,74 gram proteindir.

Ekmek Pudingi Kaç Kaloridir?

100 gram gelen Ekmek pudingi kalori değerlerinin yüzde 27’sini yağ, yüzde 59’unu karbonhidratlar ve yüzde 13’ünü protein oluşturmaktadır. 100 gram gelen yani 1 kase Ekmek pudingi 306 kalori değerindedir. 100 gram gelen Ekmek pudinginin besin değerleri ise 9,48 gram yağ (3,298 gram doymuş yağ, 3,366 gram tekli doymamış yağ, 1,776 gram çoklu doymamış yağ), 46,52 gram karbonhidratlar (29,44 gram şeker, 1,8 gram fiber) ve 10,54 gram proteindir (472 mg sodyum, 124 mg kolesterol, 432 mg potasyum).

Carte D’or Kat Kat Puding Kaç Kaloridir?

100 gram gelen Carte D’or Kat Kat Puding kalori değerlerinin yüzde 24’ünü yağ, yüzde 67’sini karbonhidratlar ve yüzde 9’unu protein oluşturmaktadır. 100 gram gelen Carte D’or Kat Kat Puding 110 kalori değerindedir. 100 gram gelen Carte D’or Kat Kat Pudinginin besin değerleri ise 3 gram yağ (1,5 gram doymuş yağ), 19 gram karbonhidratlar (15 gram şeker, 0,1 gram fiber) ve 2,5 gram proteindir.